5 herců, kteří se už nikdy nechtějí vrátit k superhrdinským filmům

26.09.2018

Superhrdinské snímky jsou v současnosti jedním z největších, ne-li skutečně největším filmovým fenoménem. Jen těžko se vám stane, že půjdete do kina, aniž byste zahlédli reklamu na nějaký ten komiksový snímek. Ne každý má však z tohoto hollywoodského trendu radost. To, že se tvář filmové produkce skutečně mění ve prospěch superhrdinů zkrátka všem „nevoní“.

Se superhrdinskými filmy jsou nespokojeni dokonce i někteří, kteří si v nich v minulosti sami zahráli. Od té doby však prohlašují, že se k tomuto druhu filmů z toho či onoho důvodu už nikdy nechtějí vrátit. Showbiz vám proto představí pět přesně takových herců, kteří už mají superhrdinské vlny tak akorát dost.

5. Mickey Rourke – Iron Man 2

Mickey Rourke (66) se v roce 2009 stal držitelem ceny BAFTA za nejlepší mužskou roli ve filmu Wrestler. Jen o rok později ho však čekal jeden z jeho nejhorších filmových výkonů. V roce 2010 si totiž zahrál superpadoucha Whiplashe ve snímku Iron Man 2.

Druhý díl Iron Mana je tím nejslabším z trilogie o miliardáři v bojovém obleku, což vědí i všichni, kdo se natáčení účastnili. Právě Iron Man 2 je důvodem, proč se Mickey Rourke už nikdy nechce účastnit natáčení superhrdinských filmů. Pokud by prý bylo po jeho, mohl film dopadnout mnohem lépe, ale studiová rozhodnutí zapříčinila jeho relativní propad oproti ostatním dvěma dílům.

Rourkeovi prý nejvíce vadilo to, jak Marvel pošlapal všechny jeho nápady pro jeho roli, které mohly z Ivana Vanka alias Whiplashe udělat alespoň trochu zajímavější postavu. „Chtěl jsem mu dát nějakou hloubku a během natáčení mi to dovolili. Marvel však chtěl plochého padoucha, takže se většina mých scén nedostala za stěny střižny,“ postěžoval si Rourke v jednom z rozhovorů.

4. Andrew Garfield – The Amazing Spider-Man 2

Amazing Spider-Man 2 je filmem, který zavinil nejen odpor Andrewa Garfielda (35) k návratu k superhrdinskému žánru, ale také předčasně ukončil moderní reboot tohoto superhrdiny a v důsledku způsobil i to, že se práva na pavoučího muže vrátila od Sony zpátky k rodnému Marvelu. Je to trochu štěstí v neštěstí v dalším neštěstí.

Nejhorší na celé situaci je to, že si Garfield roli Spider-Mana opravdu užíval. Snímek však v kinech propadl a všechny plány na třetí díl série, tak zkrachovaly. Garfield tak musel s velkým sebezapřením vrátit svůj kostým a se superhrdinou se rozloučit.

O celém procesu později prohlásil, že mu „zlomil srdce“, protože měl pocit, že to, co s kolegy natočil, bylo něco naprosto odlišného od filmu, který šel do kin. To, že se musel vzdát superhrdinské role však mělo pro herce i kladné následky, jelikož se jeho kariéře od té doby skutečně daří. Byl totiž nominován na cenu Tony a v loňském roce byl dokonce jedním z kandidátů na Oscara.

3. Terrence Howard – Iron Man

K Iron Manovi se ještě jednou vrátíme, ale tentokrát to bude k jeho prvnímu dílu z roku 2008, který celou superhrdinskou mánii prakticky odstartoval. Přestože je tento film mnohými milován a dodnes považován za jeden z nejlepších snímků tohoto žánru, existuje jeden člověk, který na film vzpomíná opravdu hořce.

Tímto člověkem je Terrence Howard (49), který si v prvním Iron Manovi zahrál podplukovníka Rhodese, dobrého přítele muže „za železnou maskou“ Tonyho Starka. Ti bystřejší (nebo i ti, kdo prostě mají oči) si asi všimli, že tuto postavu hraje od druhého dílu série Don Cheadle (53). Ne každý však ale ví, co za touto výměnou herců stálo.

Detaily Howardova odchodu od role jsou stále trochu nejasné, jisté je však to, že šlo o smlouvu pro druhý díl. Nikdo totiž nečekal, jaký úspěch první Iron Man sklidí, a když přišel čas na podepisování nových smluv, Howard zkrátka nebyl se svým finančním oceněním spokojen. Howard se navíc cítil zrazen svými hereckými kolegy, kteří se za něj ve chvíli domlouvání nových smluv nepostavili. Dle jeho slov jim dodnes neodpustil.

2. Jessica Alba – Fantastická čtyřka

Další superhrdinský film zavinil nejen zášť Jessicy Alby (37) vůči tomuto žánru, ale také způsobil to, že ji dnes ve filmech téměř nevídáme. Místo původních pěti filmů ročně mohou teď její fanoušci být rádi, když se herečce podaří natočit alespoň jeden snímek za rok. O jejich kvalitách navíc raději pomlčíme.

Alba hrála ve Fantastické čtyřce a jejím pokračování s podtitulem Silver Surfer superhrdinku občanským jménem Sue Storm, jejíž schopnost tkví v tom, že se umí zneviditelnit. Zanedlouho po tom, co šel film do kin, se však nechala slyšet, že jí natáčení těchto filmů skutečně vadilo. Podle jejího názoru totiž filmy vůbec nerozvíjely ženské postavy, a soustředily se jen a pouze na ty mužské.

Asi na tom něco bude, vzhledem k dnes už pověstnému natáčecímu dni, kdy ji režisér filmu zkritizoval během jedné z emocionálních scén filmu. V této scéně měla herečka brečet, ale režisér Tim Story (48) ji neustále napomínal za to, že při pláči nevypadá dost sexy a její slzy byly proto do scény přidáy počítačově. Alba se sice drží pravidla „nikdy neříkej nikdy“, ale můžeme poměrně bezpečně usoudit, že se jí do dalšího superhrdinského snímku jen tak chtít nebude.

1. Hugh Jackman – Logan: Wolverine

Rozhodli jsme se, že dnešní poměrně negativně laděný článek skončíme na někom, kdo byl za svou roli v superhrdinských filmech vděčný. Po sedmnácti letech v hlavě té samé postavy se však rozhodl, že je čas, aby své herectví posunul jinam. Není proto ani zhrzený, ani zklamaný, je zkrátka spokojený a jak se říká: „V tom nejlepším se má skončit.“

Řeč je samozřejmě o australském herci, kterým není nikdo jiný než Hugh Jackman (49). Ten v roli Wolverinea v akční superhrdinské sérii X-Men skutečně strávil neuvěřitelných sedmnáct let. Poprvé své adamantiové drápy vysunul v roce 2000 ve filmu s prozaickým názvem X-Men a naposledy se do role vrátil vloni snímkem Logan: Wolverine.

Zde ty vrátka ale nejsou naprosto zavřená, jelikož se Jackman nechal slyšet, že jediné, co by mohlo změnit jeho názor, je uvedení X-Menů mezi ostatní marvelovské superhrdiny. A jelikož Marvel práva na hrdinné mutanty nedávno odkoupil od Sony, stále svítí malá jiskřička naděje, že Jackman své drápy na hřebík nepověsil definitivně. Nezbývá než doufat.

(tod)

Fandím
15 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Mickey Rourke, Jessica Alba, Andrew Garfield, Hugh Jackman, Terrence Howard

Filmy:
Spiderman, Fantastická čtyřka, Iron Man, Wolverine

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké herečky, americké krásky, hollywoodske herečky, australští herci, herci Austrálie, Hugh Jackman role, Mickey Rourke filmy, komiksové filmy, superhrdinové, superhrdinské filmy, X-meni, Jessica Alba filmy, Jessica Alba komiksy, X-men série, Spider Man série, mutant Wolverine, Wolverine role, Wolverine obsazení
TOPlist