Hugh Jackman

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec

Věk: 52 let

Datum narození: 12.10. 1968

Místo narození: Australia, Sydney, New South Wales

Výška: 189 cm

Hodnocení Hugh Jackman

Přitažlivost
88% (68 hlasů) 6661.místo
Talent
88% (51 hlasů) 9194.místo
Inteligence
85% (46 hlasů) 9416.místo
Vtipnost
88% (43 hlasů) 7629.místo

Fotky Hugh Jackman (520)

Hugh Jackman nahé fotky (10)

Životopis Hugh Jackman Upravit životopis

Hugh Jackman, celým jménem Hugh Michael Jackman (* 12. října 1968 v Sydney, Nový Jižní Wales, Austrálie) je australský herec, producent, zpěvák a tanečník.

Vyhrál mezinárodní uznání za jeho významné role, zejména v akčních , historických a romantických filmech. Proslavil se rolí Wolverina v sériích X-Men, stejně dobře jako svými hlavními rolemi ve filmech Kate & Leopold, Van Helsing, Dokonalý trik, Austrálie a filmem Ocelová pěst.

Již třikrát moderoval předávání Tony a 22. února 2009 také moderoval předávání Oskarů.

Životopis

Narodil se v Sydney, v Novém Jižním Walesu jako nejmladší z pěti dětí angličanů Chrise Jackmana a Grace Watsonové. Narozený v Austrálii byl ale jako druhý, protože měl ještě nevlastní sestru z matčina dřívějšího manželství. Jeden z jeho praprarodičů z otcovy strany byl řeckého původu. Jeho rodiče se rozvedli, když mu bylo 8 let. Zůstal s otcem a a sourozenci v Austrálii, zatímco jeho matka se vrátila zpátky do Anglie.

Jako dítě byl rád venku, trávil hodně času na pláži, s otcem a sourozenci často kempovali a jezdili na dovolenou po celé Austrálii. Chtěl procestovat celý svět, při jednom rozhovoru řekl: ,,Trávil jsem celé noci pozorováním atlasů. Rozhodl jsem se, že chci být šéfkuchařem v letadle. Letadlem jsem už tehdy totiž letěl a na palubě jídlo měli, tak jsem si řekl, že být šéfkuchařem v letadle je ideální práce."

Chodil na základní školu Pymble Public School a poté na střední chlapecké gymnázium Knox Grammar School, kde roku 1985 zazářil ve školním zpracování muzikálu My Fair Lady. Po odmaturování pracoval rok na škole Uppingham School v Anglii. Když se vrátil zpátky do Sydney, studoval tam Technologickou univerzitu, a roku 1991 získal titul bakaláře z komunikací. V posledním ročníku na univerzitě se zapojil do kurzu divadelní hry,aby vytvořil další příspěvky.Zahrál si tam hlavní roli ve hře Vyrozumění od Václava Havla. Později poznamenal, že "se v tom týdnu cítil s ostatními lidmi více jako doma, než za celé tři roky, co byl na univerzitě."

Osobní život

11. dubna 1996 si vzal australskou herečkou Deborru-Lee Furnes. Potkali se při natáčení australského TV seriálu Corelli. Jackman pro ni osobně navrhl zásnubní prsten, a na snubním prstenu mají napsáno v jazyce Sanskrt "Om paramar mainamar", což v překladu do češtiny znamená "zasvěcujeme náš svazek manželský většímu zdroji".

Deborra-Lee prodělala dva potraty, načež si s Jackmanem adoptovali dvě děti, Oscara Maximilliana ( narozen 15. května 2000) a Avu Eliot (narozena 10. července 2005).

Zmínky v populární kultuře

  • Jackman byl zvolen časopisem People nejvíce sexy mužem planety za rok 2008.
  • V komediálním dramatu Scrubs, který vysílá americká TV stanice American Broadcasting Company patří mezi vynikající vtípky nenávist postavy Dr.Coxe (hraje ho John C. McGinley) vůči Jackmanovi.
  • V 7. sérii amerického seriálu Punk'd navedli Jackmana, aby si myslel, že vyhodil do povětří dům režiséra Bretta Rautnerse .
  • V 6. sérii v 13. díle TV seriálu Will a Grace se postava Jack McFarland (hraje ho herec Sean Hayes)zmíní, že se chystá jít do kina na muzikál The Boy from Oz , protože se nemůže dočkat, až v něm uvidí Jackmana. Později diskutuje o tom, že ho chce zažalovat kvůli tomu, že mu ukradl taneční pohyby.

Ocenění

  • Jackman byl jmenován velvyslancem dobré vůle v Soulu, Jižní Korei od 10. dubna 2009.
  • Hollywoodský chodník slávy - Jackman má svou hvězdu od 21. dubna 2009.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Hugh Jackman (43)

5 tragických úmrtí oblíbených filmových postav

03.07.2021 - Filmy mají obrovskou moc.

TOP 5 ikonických zbraní superhrdinů

02.04.2021 - Někteří superhrdinové k drcení svých protivníků nepotřebují nic kromě svých speciálních schopností.

5 neúspěšných pokusů o filmové série

11.06.2020 - Avengers, Rychle a zběsile nebo Harry Potter.

5 nejhorších počítačových efektů v komiksových filmech

29.04.2020 - Superhrdinské a komiksové filmy obecně jsou od roku 2008 jasnou stálicí filmového průmyslu.

5 nejlepších filmových soubojů člověka s robotem

16.11.2019 - Akční filmy jsou většinou plné napínavých soubojů na život a na smrt, ve kterých proti sobě stojí dva a více vcelku vyrovnaných protivníků.

5 superhrdinů, kteří si nedělají starosti se zabíjením svých nepřátel

29.10.2019 - Většina komiksových superhrdinů se řídí jedním základním pravidlem, které je odlišuje od zločinců, se kterými bojují.

Všechny články o Hugh Jackman (43) »
TOPlist