7 překvapivých chyb z filmů o Iron Manovi

13.11.2018

Žádný film není naprosto dokonalý. Každý obsahuje větší nebo menší chybky, dějové nesrovnalosti nebo ne úplně povedené záběry. Některé snímky jsou těmito chybami přeplněnější než jiné, ale opravdu byste museli hodně hledat, abyste našli nějaký skutečně bezchybný film.

Různá pochybení se dotýkají i v současnosti nejvýdělečnější složce filmového průmyslu – filmům o komiskových superhrdinech. I v jejich filmech můžete najít spoustu věcí, které by v nich neměly být, a abychom vám to dokázali, představíme vám dnes ty nejokatější chyby ve filmech o Iron Manovi.

Zajímá vás, co tvůrcům filmů o tomto komiksovém miliardáři ztvárněném Robertem Downeym Jr. (53) uniklo? Pak se určitě pusťte do dnešního článku, kde vám představíme hned sedm takových chyb!

7. Rhodeyho početní problémy

V době, kdy ještě podplukovníka Jamese „Rhodeyho“ Rhodese hrál místo Dona Cheadlea (53) Terrence Howard (49), měla tahle postava k ozbrojenému obleku s krycím názvem War Machine ještě poměrně daleko. Tony Stark byl v prvním Iron Manovi jediným pilotem nezničitelného létajícího a po zuby ozbrojeného obleku.

Když přihlédneme k chybě, která se v prvním filmu série objevila, úplně se nedivíme, že Tony nechtěl Rhodeymu tuto létající zbraň hromadného ničení svěřit. Zdá se totiž, že Rhodey neumí počítat.

Ve filmu je totiž scéna, kdy Rhodey telefonuje s Tonym a utvrzuje ho, že je Pepper v bezpečí, jelikož ji chrání pět agentů. Když však proběhne prostřih na Pepper, není zrovna obtížné si povšimnout, že je kolem Gwyneth Paltrow (46) šestice agentů.

U takhle velkých filmových projektů je občas těžké zachovat kontinuitu, jelikož scény natáčíte na přeskáčku a různé detaily se tak mohou znenadání pozměnit. Jak přesně se ale stalo, že se Rhodey přepočítal, dnes už asi nezjistíme.

6. Obrovská injekce

Pokud si povšimnete následující chyby v jedné ze scén třetího dílu, čeká vás spíše smích než rozčilení. V momentě, kdy Maya vyhrožuje Tonymu, že si píchne injekci obsahující nebezpečný virus zvaný Extremis totiž udělá také „drobnou“ početní chybu. Její chyba však spadá do stejné kategorie jako například posunutí desetinných čárek na špatnou stranu.

Řekne totiž, že má v ruce injekci s dávku 1 200cc. Označení „cc“ však v lékařské terminologii znamená to samé jako mililitr. Kdyby tedy měla v ruce 1 200cc, znamenalo by to, že drží injekci s více než litrovým obsahem. Vzhledem k velikosti její injekce však můžeme celkem bezpečně předpokládat, že šlo pouze o chybu ve scénáři.

Dokážete si představit, jak by litrová injekční stříkačka musela vypadat? Lidem, kteří se injekcí bojí jako čert kříže, by to asi nepřineslo úplně klidné spaní.

5. Nepoznaná poznávačka

Tony Stark je miliardář, který to o sobě nechává rád znát. Drahé obleky, luxusní bydlení a rychlá auta jsou něčím, co dává Tony neustále na odiv. Právě posledního zmíněného se však týká následující chyba na dnešním seznamu.

Nejenže má totiž Tony drahá auta, ale navíc je vybavil personalizovanými poznávacími značkami. Většina jeho aut má totiž na poznávačce nápis „STARK“ a pořadové číslo. To se týká i jeho Audi, které má na sobě většinou nápis STARK 4.

Ano, většinou, protože v jedné ze scén, kam Tony se svým vozem přijede, je totiž jasně vidět, že jeho sporťák nemá vůbec žádnou poznávací značku. Hned v dalším záběru se však ono STARK 4 na autě záhadně objeví. K této chybě pravděpodobně došlo kvůli tomu, že měl štáb k dispozici hned dvě auta, která využíval pro různé natáčecí dny. Někdo pak zapomněl poznávačku přesunout a chyba byla na světě.

4. Zvláštní trasa

Dalšího pochybení si mohli všimnout jen znalci automobilových závodů. Jedna z nejnapínavějších scén druhého dílu se totiž odehrává na závodním okruhu v Monaku, kde se Tony spolu s ostatními závodníky prohání ve vysokých rychlostech.

Právě tady se Iron Manovi poprvé postaví jeho úhlavní nepřítel z druhého dílu – Whiplash. Scény jejich souboje jsou prokládány záběry na rychle jedoucí auta, které však znalcům monackého okruhu mohou přijít podivné. Zdá se totiž, že závodníci mezi scénami mění směr své trasy.

Občas totiž monacký okruh jezdí ve směru hodinových ručiček a v některých závodech uhánějí proti němu. Obyčejný divák si těchto detailů může povšimnout jen stěží, ale automobilové nadšence dokáže tato chyba rozpálit do běla.

3. Kouzelné brnění

Dobrá, chápeme, že jsou tyto filmy založené na komiksových příbězích, kde jsou fyzikální zákony do jisté míry potlačené a odsunuté na vedlejší kolej. Jenže následující aspekt těchto snímků zkrátka nelze ignorovat. Bohové, mimozemšťané nebo kouzelníci mohou být mnohem odolnější vůči zraněním než obyčejní smrtelníci, ale jediné, co dává schopnosti Tonymu, je jeho oblek. Pokud by na něj ale platily stejné fyzikální zákony, jako na ostatní obyčejné lidi, byl by Tony mrtev už v prvním díle.

Dokážeme ještě „zkousnout“, že se mu podařilo sestrojit naprosto neprůstřelný materiál, který je vodotěsný a dokáže fungovat i ve vesmíru. Co už ale přejít neumíme je fakt, že Tonyho oblek vstřebá jakékoliv nárazy, které by miliardáři jistojistě srazily vaz.

Všechny pády, nárazy nebo dokonce projektily vystřelené z tanku by tak hrdinu těchto filmů stály život. I kdyby byl jeho bojový oblek vybaven tím nejlepším polstrováním, proti takovýmto hrozbám by zkrátka neměl šanci.

2. Falešné Air Force One

Jedna z nejnapínavějších a vesměs nejlepších scén třetího Iron Mana se odehrává při útoku na prezidentský letecký speciál zvaný Air Force One. Na palubě tohoto letadla dojde k šílené přestřelce, která má za následek prostřelení jednoho z oken letadla a jeho následné roztrhnutí ve dví. Tak, jak k událostem dojde ve filmu, by k nim však ve skutečnosti dojít nemohlo, a to z jednoho jediného důvodu.

Okna Air Force One jsou totiž ve skutečnosti neprůstřelná, a tak by k jejich roztříštění rozhodně nestačila jediná kulka. Pokud by se filmaři vymluvili na nějaké zázračné průbojné náboje, tak by bylo možné tento fakt přejít, ale ve filmu to vypadá, že okno dokáže prostřelit obyčejný projektil z příruční pistole.

Vzhledem k tomu, že po explozi letadla následuje jedna z nejoriginálnějších scén celé série, kdy Iron Man musí zachránit skupinku padajících pasažérů tím, že z nich vytvoří lidský řetěz, ale možná můžeme toto pochybení přejít.

1. Vybíravý paprsek

Jen těžko byste hledali ničivější sci-fi zbraň než je částicový paprsek. Přesně takový využívá Tony ve druhém filmu, když se snaží vynalézt nový prvek, který mu má zachránit život. Hodlá jej totiž umístit do svého hrudního reaktoru, kterým nejen pohání své bojové obleky, ale také zabraňuje nebezpečnému šrapnelu, aby se přiblížil jeho srdci.

Výroba nového prvku je však náročná a vyžaduje sílu částicového paprsku. Ten se však v jednu chvíli Tonymu trochu vymkne a začne ničit vše v jeho blízkém okolí. Tedy téměř vše. Paprsek totiž projede spoustou nářadí a dalších věcí jako nůž máslem, ale jiné, jako například kabely, které jeho konstrukci drží pohromadě, naprosto ignoruje.

Povšimli jste si v těchto filmech dalších chyb, které jsme v dnešním článku nezmínili? Rozhodně se nebojte napsat nám o nich do komentářů.

(tod)

 

Fandím
9 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Robert Downey Jr., Don Cheadle, Gwyneth Paltrow, Terrence Howard

Filmy:
Iron Man 2, Iron Man, Iron Man 3

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké herečky, američtí herci, americké filmy, komiksy, Robert Downey Jr filmy, svět filmu, komiksové filmy, marvel, Marvel filmy, superhrdinové, marvelovky, komiksoví hrdinové, Robert Downey Jr zajímavosti, Gwyneth Paltrow filmy, Gwyneth Paltrow tvorba
TOPlist