Andrew Garfield

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec

Věk: 38 let

Datum narození: 20.08. 1983

Místo narození: Los Angeles, USA, Kalifornie

Výška: 183 cm

Hodnocení Andrew Garfield

Přitažlivost
96% (9 hlasů) 1777.místo
Talent
95% (8 hlasů) 4174.místo
Inteligence
89% (9 hlasů) 7931.místo
Vtipnost
91% (8 hlasů) 5048.místo

Fotky Andrew Garfield (70)

Životopis Andrew Garfield Upravit životopis

Andrew Russell Garfield (* 20. srpna 1983) je anglicko-americký herec, který se objevuje v rádiu, divadle, filmu a televizi. Na začátku své kariéry si zahrál ve filmech Hrdinové a zbabělci, Imaginárium dr. Parnasse a Ten kluk, za který získal v roce 2007 cenu BAFTA v kategorii „Nejlepší herec“.

Za jednu z hlavních rolí v oscarovém filmu The Social Network se mu dostalo širšího uznání a ohlasu u kritiků. Za tuto roli získal dvě nominace na cenu BAFTA a nominaci na Zlatý Glóbus. Byl obsazen do role Petera Parkera/Spider-Mana v reebotu filmové série o Spidermanovi s názvem The Amazing Spider-Man. Má dvojí občanství – anglické a americké.

Dětství

Narodil se v Los Angeles. Jeho matka je angličanka a pochází z Essexu a jeho otec je američan a pochází z Kalifornie. Když mu byly tři roky, jeho rodina se přestěhovala do Anglie. Je židovského vyznání. Rodiče byli vedoucími designového obchodu, poté se jeho otec stal trenérem plaveckého klubu a matka učitelkou v mateřské školce. Vyrůstal v městě Surrey v Anglii a jako dítě byl gymnasta. Navštěvoval Priory Preparatory School v Banstead a později City of London Freemen's School v nedalekém Ashteadu, poté navštěvoval Central School of Speech and Drama, na které absolvoval v roce 2004.

Kariéra

Ve dvanácti začal navštěvovat kurzy herectví a objevil se v divadle pro mladé ve hře Bugsy Malone. Také se přidal k malé divadelní skupině mladých v Epsomu a začal pracovat váhradně jako divadelní herec. V roce 2004 získal cenu MEN Theatre Award za svůj výkon ve hře Kes. V roce 2006 vyhrál cenu za vynikajícího nováčka v Evening Standard Theatre Awards.

Jeho britský televizní debut přišel v roce 2005, když se objevil v teenagerovském seriálu Sugar Rush vysílaném na Channel 4. V roce 2007 byl jmenován časopisem Variety mezi „10 herci, které stojí za to vidět“ a v listopadu tohoto roku se objevil ve filmu Hrdinové a zbabělci, kde hrál amerického studenta na univerzitě. Ve stejném roce se objevil ve hlavní roli ve filmu Ten kluk, za kterou dostal v roce 2008 cenu BAFTA v kategorii Nejlepší herec. V roce 2008 měl malou roli ve filmu Králova přízeň a na Berlínském mezinárodním filmovém festivalu byl jmenován jednou ze zářících hvězd.

V prosinci 2009 se objevil v časopise Vogue společně s herečkou a modelkou Lily Cole. V tentýž rok si zahrál vedlejší roli Terryho Gilliama ve filmu Imaginárium dr. Parnasse. Také se ještě objevil v trilogii Red Riding.

V roce 2010 účinkoval v britském filmu založeném na knížce Kazua Ishigura s názvem Neopouštěj mě. Také se objevil společně s Brendou Song, Justinem Timberlakem a Jessem Eisenbergem ve filmu The Social Network, který je o zakládání Facebooku. Za tuto roli získal dvě nominace na cenu BAFTA (v kategorii „Nejlepší herec ve vedlejší roli“ a „BAFTA rostoucí hvězda“). 14. prosince 2010 film získal šest nominací na Zlatý glóbus a čtyři z nich vyhrál.

12. září 2010 spolu-uváděl vyhlášení cen MTV s Jessem Eisenbergem a Justinem Timberlakem.

Zahraje si roli Spidermana v připravovaném reebotu série o Spidermanovi s názvem The Amazing Spider-Man. Natáčení filmu začalo v prosinci 2010 a film bude mít premiéru v kinech 3. července 2012.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Andrew Garfield (12)

TOP 5 překvapení z nového Spider-Mana

21.12.2021 - Spoilery, spoilery a spoilery – pokud jste nového pavoučího muže zatím neviděli, rychle to napravte.

TOP 5 faktů o zrušeném Amazing Spider-Manovi 3

29.11.2021 - Možná jste se při přečtení titulku dnešního článku zděsili, že vám něco zásadního uniklo.

5 filmů, které lživě lákaly na svá neexistující pokračování

15.10.2018 - Pokud plánujete nějakou větší filmovou sérii, je téměř pravidlem, že ve svých filmech naznačíte jejich možná pokračování.

5 herců, kteří se už nikdy nechtějí vrátit k superhrdinským filmům

26.09.2018 - Superhrdinské snímky jsou v současnosti jedním z největších, ne-li skutečně největším filmovým fenoménem.

7 rekvizit, které si herci „ukradli“ z natáčení

26.04.2018 - Herci se svými postavami tráví mnohem více času, než se může běžnému divákovi na první pohled zdát.

10 filmových soků, kteří jsou ve skutečnosti nejlepšími přáteli

04.04.2018 - „Tihle dva? Jak ti se musí nesnášet! Viděli jste ten jejich poslední film? Úplně jim ta nenávist čišela z očí!“ Takové pocity máme z některých filmů poměrně často.

Všechny články o Andrew Garfield (12) »
TOPlist