Jessica Alba

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 15 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 1 názor

Povolání: Herečka

Věk: 43 let

Datum narození: 28.04. 1981

Místo narození: USA, Kalifornie, Pomona

Výška: 170 cm

Hodnocení Jessica Alba

Přitažlivost
90% (209 hlasů) 5829.místo
Talent
89% (146 hlasů) 9060.místo
Inteligence
87% (142 hlasů) 8469.místo
Vtipnost
88% (139 hlasů) 7632.místo

Fotky Jessica Alba (840)

Jessica Alba nahé fotky (38)

Jessica Alba nahá ve filmech (15)

Životopis Jessica Alba Upravit životopis

Jessica Marie Alba (* 28. dubna 1981, Pomona, Kalifornie) je americká herečka, českému publiku známá především rolí Mayi v seriálu Delfín Flip, hlavní rolí v kyberpunkovém sci-fi seriálu Jamese Camerona a Charlese H. Egleea Temný Anděl, z posledních jako představitelka Nancy Callahanové ve filmu Sin City – město hříchu nebo ve filmové adaptaci komiksu Fantastická čtyřka, kde si zahrála Neviditelnou ženu.

Biografie

Dětství

Jessica Marie Alba se narodila 28. dubna 1981 v USA v Kalifornii ve městě Pomona, Markovi Alba, který je mexického a španělského původu a Cathy Jensen, která má dánské a francozsko - kanadské předky. Alba vyrůstala spolu se svým asi o rok mladším bratrem Joshuou Alba. Kariéra jejího otce v US Air Force si však vyžádala své a rodina se často stěhovala. Nejprve do Biloxi ve státě Mississippi a později do Del Rio v Texasu. Alba měla v mládí poměrně časté zdravotní obtíže. Dvakrát jí selhaly plíce, trpěla záněty plic 4-5 krát ročně, trpěla na astma, měla zánět slepého střeva a cystu na mandlích. Poté co rodina přestala cestovat a v jejích devíti letech se znovu usadili v Kalifornii, problémy ustaly.

Zájem o herectví Jessica Alba projevila už v pěti letech, od dvanácti pak začala chodit na své první lekce herectví. O devět měsíců později již měla podepsánu smlouvu s agentem. Vystudovala střední školu ukončenou v 16 letech maturitou.

Kariéra

Alba se na filmové scéně měla poprvé objevit v původně malé roli v komedii Všechno je dovoleno (Camp Nowhere) roku 1994. Zamýšlená dvoutýdenní účast na natáčení se však nakonec protáhla na dva měsíce, když jedna z hlavních představitelek filmu od smlouvy odstoupila a Alba dostala její roli. Jessica s úsměvem připouští, že to nebyl nějaký její fenomenální talent nebo kouzlo, které přiměly režiséra obsadit ji do této role. Byly to její vlasy, které jí dávaly originalitu.

Mladá Alba natočila také televizní reklamy pro Nintendo a J.C. Penney a účinkovala v několika nezávislých filmech. Objevila se v malé roli mladého snoba ve třech epizodách komediálního seriálu Tajuplný svět Alex Mackové (The Secret World of Alex Mack). V letech 1995 - 1996 si zahrála Mayu v prvních dvou sériích u nás – zejména mladšími diváky – známého Delfína Flipa (Flipper). Pod dohledem své matky se Alba učila plavat dříve, než vůbec uměla chodit. Má také potápěčskou licenci (PADI) což jí umožnilo užívat si s delfíny, když v Austrálii natáčela první sérii.

V roce 1996 se objevila ve filmu Venus Rising jako mladá Eva. Téhož roku měla malou roli Marii v jedné epizodě známého seriálu Nemocnice Chicago Hope. Hostovala také v epizodě Too Soon for Jeff v rámci projektu The ABC Afterschool Specials. O rok později je hostem v Kanadské talk show ‚Dini Petty Show‘, kde hovoří o své dosavadní herecké kariéře a roli v seriálu Delfín Flip. Roku 1998 Alba pokračuje v seriálových rolích hostováním v epizodě The Next Wave v seriálu Loď lásky (Love Boat), kde si zahrála dívku zamilovanou do kapitánova mladého syna, hrála ve dvou epizodách Beverly Hills 90210 (Fox) jako Leanne nebo v seriálu Brooklyn South (CBS) jako Melissa. Kromě hostování v seriálech také tehdy účinkovala ve filmu P.U.N.K.S., který byl uveden začátkem roku 1999.

Roku 1999 se také již objevila v mnoha časopisech a začala získávat lepší obsazení ve filmech. V romantické komedii Nepolíbená (Never Been Kissed), si zahrála menší roli Kirsten Liosis po boku Drew Barrymore. Film byl uveden na jaře. Větší role pak přišla v podobě Molly v hororu Ruka zabiják (Idle Hands). Její herecké výkony v těchto dvou filmech způsobily rozrušení v zábavním průmyslu a Alba vzbudila větší pozornost médií než dříve. Téhož roku dostala také hlavní roli Chloe v thrilleru Paranoia (Paranoid), který byl uveden o rok později.

Zásadní zlom v herecké kariéře Jessicy Alby přišel nepochybně roku 2000 s hlavní rolí v úspěšném sci-fi seriálu Temný Anděl (Dark Angel). Alba vyhrála konkurz, byla vybrána z asi 1200 kandidátů na hlavní postavu seriálu, geneticky upraveného super-vojáka Max Guevara, která prchá před vlastním osudem. Seriál TV stanice Fox z post-katastrofického cyberpunkového prostředí, v režii známého Jamese Camerona, trhal divácké rekordy – v průměru 10,4 milionů diváků na epizodu. Po pouhých dvou sériích však byl ukončen a příběh zůstal otevřen.

Po úspěchu Temného Anděla se již Alba objevovala převážně v hlavních rolích. V roce 2002 natáčela romantický film Se slovníkem v posteli (The Sleeping Dictionary) (uveden následující rok), kde si zahrála půvabnou Selimu. Děj je zasazen do roku 1930 do tropického prostředí deštného pralesa v Malajsii, v britské kolonii Sarawak a pojednává o zakázané lásce Selimy a britského vojáka Johna Truscotta. O rok později (2003) hrála v tanečním filmu Honey barmanku Honey Daniels, která žije hip-hopem, díky němuž záhy pocítí slávu následovanou střetnutím s realitou. V roce 2004 se podílela malou rolí na hororu A Dream of Color in Black and White a téhož roku začala na Bahamách natáčet film Do hlubiny (Into the Blue), kde hrála jednu z hlavních postav – Sam. Skupinka přátel se zde při honbě za zapomenutými poklady oceánu dostane do konfliktu s drogovými dealery. Film byl uveden v roce 2005.

Rok 2005 v kariéře Jessicy Alby byl ve znamení filmových adaptací komiksových předloh. Nejdříve to byl do té doby nevídaný počin, známé Město hříchu (Sin City) se zajímavým hereckým obsazením, podle předlohy původního komiksu, kde Alba hrála jedinou světlejší roli v celém filmu, barovou tanečnici Nancy Callahan. Film byl režírován hvězdnou trojicí: Robert Rodriguez, Frank Miller a Quentin Tarantino. Dalším filmovým ztvárněním komiksu byla taktéž známá Fantastická čtyřka (Fantastic Four), kde si Alba zahrála jednu z postav klíčové čtveřice, vědkyni Susan Storm, po získání zvláštních schopností pak takzvanou Neviditelnou ženu (Invisible Woman).

V roce 2006 Jessica Alba dokončila práci na filmech Awake (jako Sam) a Good Luck Chuck (jako Cam Wexler). Natáčela také pokračování filmové adaptace komiksu Fantastická čtyřka s názvem Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer, kde pokračuje ve své roli Susan Storm (Neviditelné ženy). Komedie Bill, (kde hraje Lucy) je v postprodukci, stejně tak The Ten (kde se ukáže jako Liz). V průběhu roku 2007 natáčela remake původního hongkongského snímku, thrilleru Oko (The Eye), kde hraje slepou dívku Allison, která podstoupí operaci rohovky s následky, které ji umožní vidět nepředstavitelné jevy. Jessica Alba tady pracovala po boku Toma Cruise, který je také producentem filmu. V přípravě je pokračování filmového zpracování komixu Město hříchu, Sin City 2, kde se Alba opět představí jako Nancy Callahan, jeho uvedení je nyní plánováno až na rok 2009. Nejaktuálnější zprávou je zahájení natáčení komedie Love Guru v srpnu 2007. Jessica Alba ztvární postavu Jane Bullard, film má být uveden v roce 2008.

Přehled základních údajů

Tělo:

  • Barva vlasů: světle hnědá
  • Oči: hnědé
  • Výška: 169 cm (5' 6½")
  • Váha: okolo 57 kg
  • Míry: 86-63-86 (z interview pro magazín Rolling Stone)
  • Tetování: na šíji květina a slunéčko sedmitečné (jako matka a teta), dále na zápěstí a na pozadí
  • Piercing: v pupíku

Rodina:

  • Otec: Mark Alba
  • Matka: Cathy Alba
  • Sourozenci: bratr Joshua Alba

Z osobního života

Kromě zdravotních potíží v dětství, prodělala v roce 2001 onemocnění ledvin. Kolem tohoto roku si přivodila také údajnou anorexii. Trpí tzv. ‚nemocí‘ z pohybu (kinetózou), která se projevila až po dětství.

Již od 12 let si připravovala vlastní nízkotučná jídla, protože rodiče byli vždy obézní. Dnes také pravidelně cvičí.

Kromě, v biografii zmíněné, zálibě v potápění velice ráda hraje golf, má v oblibě americký fotbal a chodí na basketbalové zápasy týmu L.A. Lakers.

První, zhruba dvouletou vážnou známostí Jessicy Alby byl její seriálový partner z Temného anděla Michael Weatherly. Poté měla velmi krátkou známost s modelem Jeanem Paulem a spekulovalo se také o vztahu s baseballovým hráčem Derekem Jeterem. Současným přítelem Jessicy Alby je však producent Cash Warren, se kterým se seznámila na natáčení Fatastické čtyřky, kde pracoval jako asistent režiséra.

Nechala se slyšet, že touží mít hodně dětí, sama má 15 mladších bratranců a sestřenic, se kterými ráda tráví volný čas.

Jessica Alba vyrůstala v křesťanském prostředí, kde však příliš neobstála kvůli svému přirozenému půvabu, který jí byl (podle jejích slov) mnoha lidmi vyčítán:

citace: „One of the reasons why I chose not to be a devout Christian is because a lot of people gave me a lot of grief for just being a woman and made me feel ashamed for having a body because it tempted men. I didn't understand what that meant because I was like, ‚God created this…‘ That was a hard time in my life.“

Díky její přirozené kráse se nevyhnula také nabídkám na nahé filmové scény, které však odmítla:

citace: „I don't do nudity, I just don't. Maybe that makes me a bad actress. Maybe I won't get hired in some things. But I have too much anxiety.”

Alba měla také spor s časopisem Playboy, který umístil její fotografii na titulní stranu bez jejího svolení. Dohodla se na vyrovnání ve formě nespecifikované finanční částky, kterou časopis poukázal na konto jedné z nadací, kterou Alba podporuje.

V roce 2008 se jí narodila dcera Honor Marie, v roce 2011 (13. srpna) druhá dcera Haven Garner, otcem je americký producent Cash Warren.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Jessica Alba (30)

5 filmových pokračování, kterých jejich herci litují

30.01.2023 - Když dnes dostanete v Hollywoodu nabídku natočit pokračování úspěšného filmu, většina herců po ní bez rozmyslu skočí.

5 herců, kteří se už nikdy nechtějí vrátit k superhrdinským filmům

26.09.2018 - Superhrdinské snímky jsou v současnosti jedním z největších, ne-li skutečně největším filmovým fenoménem.

5 filmů, se kterými chtěly hollywoodské hvězdy „seknout“

05.07.2018 - Určitě to taky znáte. Občas se vám prostě v práci nedaří a úkoly, které dostáváte, vám zkrátka přijdou naprosto zbytečné.

Dvojnásobná maminka Jessica Alba vypadá v bikinách skvěle

20.07.2016 - Americká herečka Jessica Alba se v rámci dovolené potápěla na Havaji. V bikinách jí to neuvěřitelně slušelo, ačkoliv dnes již tolik nehraje, figuru má stále prostě výstavní!

Machete zabíjí: Návrat kníratého vlasáče s velkou mačetou!

23.10.2013 - Danny Trejo se vrací ve své životní roli zabijáckého agenta a opět nám předvede nevídané kousky!

Jessica Alba mění profesi - bude z ní spisovatelka!

20.03.2012 - Herečka se nevydává na spisovatelskou dráhu po prošlapané cestičce zveřejňování pikantérií ze života slavných!

Všechny články o Jessica Alba (30) »
TOPlist