Michelle Pfeiffer

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 1 názor

Povolání: Herečka, Modelka, Producentka

Věk: 66 let

Datum narození: 29.04. 1958

Výška: 171 cm

Hodnocení Michelle Pfeiffer

Přitažlivost
91% (38 hlasů) 3826.místo
Talent
84% (27 hlasů) 10743.místo
Inteligence
87% (22 hlasů) 8493.místo
Vtipnost
87% (21 hlasů) 8015.místo

Fotky Michelle Pfeiffer (369)

Michelle Pfeiffer nahé fotky (2)

Životopis Michelle Pfeiffer Upravit životopis

Michelle Marie Pfeiffer (* 29. duben 1958) je americká herečka, vítězka Zlatého glóbu a Ceny BAFTA, třikrát nominovaná na Oscara. Jako nejkrásnější žena na světě se dvakrát objevila na obálce časopisu People.

Životopis

Osobní život

Pfeiffer se narodila jako druhé ze čtyř dětí Richardu a Donně Pfeifferovým. Má staršího bratra Ricka a mladší sestry Dedee a Lori, které jsou také herečky. Díky soutěžím krásy se Pfeiffer dostala k herectví, začala se objevovat v malých rolích a kariéra se rozběhla.

Na počátku své kariéry potkala Pfeiffer herce a režiséra Petera Hortona a ve svých 22 letech se za něj provdala. S Hortonem pak několikrát spolupracovala i v profesním životě. V roce 1988 ale začali žít odděleně a o dva roky později se rozvedli. Horton později prohlásil, že vinu na rozpadu manželství nese to, že dávali přednost práci před manželstvím.

V roce 1993 šla Pfeiffer na schůzku naslepo s televizním producentem a scenáristou Davidem E. Kelleyem a začali spolu vážný vztah a v listopadu 1993 se vzali. Společně mají dvě děti - adoptovanou dceru a biologického syna. Pfeiffer chtěla adoptovat dítě už před tím, než poznala Kelleyho. Jejich dcera se narodila v březnu 1993 mladé zdravotní sestře v New Yorku, která se nemohla starat o všechny své děti. Dívka se jmenuje Claudie Rose a syn, který se narodil v srpnu 1994, John Henry.

Mezi svými dvěma manželstvími Pfeiffer měla tříletý vztah s Fisherem Stevensem. Mezi její další partnery patřili John Malkovich, Michael Keaton a Val Kilmer.

Kariéra

[editovat] Počátky kariéry

Pfeiffer začínala malými rolemi v televizních seriálech jako Delta House, nebo filmech jako A zase zamilovaná. Její první hlavní role byla v roce 1982 v absolutním propadáku Pomáda 2. Pfeiffer samotná ale za roli získala nějaké pozitivní reakce, a tak získala další role. Režisér Brian De Palma ji odmítl pozvat na casting k filmu Zjizvená tvář, ale po naléhání producenta ustoupil. Během castingu Pfeiffer nechtěně řízl hlavního představitele filmu Al Pacina, po čemž roli ale získala. Podle kritiků byl film extrémně násilnický, ale získal si komerční úspěch a v následujících letech se stal kultovním. Pfeiffer sklidila pozitivní reakce kritiky.

Po Zjizvené tváři následovala několik dalších filmů jako Jestřábí žena s Rutgerem Hauerem, Do noci s Jeffem Goldblumem nebo Sladká svoboda s Michaelem Cainem. Největší úspěch měla ale komedie Čarodějky z Eastwicku v roce 1987, kde hrála po boku Jacka Nicholsona, Cher a Susan Sarandon. Tento film ji katapultoval mezi nejvýznamnější hollywoodské herce.

[editovat] Úspěchy u kritiky

V komedii Manželství s mafií z roku 1988 ztvárnila vdovu po gangsterovi Angelu de Marco. Kvůli této roli si oblékla kudrnatou tmavovlasou paruku a nasadila brooklynský akcent. Získala za ni první ze svých šesti nominací na Zlatý glóbus. Ve stejném roce se objevila také spolu s Melem Gibsonem a Kurtem Russellem ve filmu Tequila Sunrise, při jehož natáčení si nesedla s režisérem Robertem Townem, který ji později označil za jednu z nejtvrdohlavějších hereček, se kterými kdy pracoval.

Na doporučení režiséra Jonathana Demmea, autora Manželství s mafií, získala roli ve filmu Nebezpečné známosti, kde si vedle Johna Malkoviche a Glenn Close zahrála Madame Marie de Tourvel, oběť sexuálního svádění. Za tuto roli sklidila opět chválu kritiky, cenu BAFTA a nominaci na Oscara.

Poté Pfeiffer přijala roli zpěvačky Susie Diamondové ve filmu Báječní Bakerovi hoši, kde hrála spolu s Jeffem a Beauem Bridgesovými, kteří ztvárnili titulní Bakerovy hochy. Kvůli roli se účastnila intenzivních hlasových zkoušek, aby zvládla všechny vokály své postavy. Film měl jen středně velký úspěch, ale Pfeiffer opět sklidila chválu kritiků, mnoho ocenění, včetně Zlatého glóbu. Byla jasnou favoritkou také na Oscara, ale cenu překvapivě získala Jessica Tandy za roli ve filmu Řidič slečny Daisy.

[editovat] Devadesátá léta

Devadesátá léta Pfeiffer zahájila rolí Katyi Orlovové ve filmové adaptaci knihy Johna le Carré Ruský dům, za kterou získala další nominaci na Zlatý glóbus. Role servírky Frankie ve filmu Frankie a Johnny ji znovu svedla dohromady s jejím kolegou ze Zjizvéné tváře Alem Pacinem. Casting tohoto filmu způsobil kontroverzi tím, že si mnoho lidí myslelo, že Pfeiffer je moc hezká na to, aby hrála "obyčejnou" servírku. Pfeiffer k tomu ale řekla, že tuto roli vzala, proto, že to je něco, co by od ní nikdo neočekával. Frankie jí vynesla další nominaci na Zlatý glóbus.

Třetí nominaci na Oscara a pátou na Zlatý glóbus jí vynesla Lurene Hallettová v nezávislém dramatu Pole lásky z roku 1992. Další úspěch sklidila jako zakomplexovaná sekretářka a Kočičí žena v jednom ve filmu Tima Burtona Batman se vrací, kde hrála vedle Michaela Keatona a Dannyho DeVita. V následujícím roce zvárnila hraběnku Ellen Olenskou ve filmu Martina Scorseseho Věk nevinnosti, za kterou získala šestou nominaci na Zlatý glóbus.

Během tohoto období Pfeiffer také odmítla několik významných rolí, např. ve filmu Thelma a Louise Ridleyho Scotta, který přinesl oscarové nominace, jak Geeně Davis tak Susan Sarandon. Jodie Foster místo ní ztvárnila agentku Clarice Starlingovou v Mlčení jehňátek a získala za ni Oscara, Sharon Stone ji nahradila zase v Základním instinktu. Kdyby film Evita režíroval Oliver Stone, hrála by Evu Perónovou také Michelle Pfeiffer, ale film natočil Alan Parker, a tak byla role svěřena Madonně, která za ni získala Zlatý glóbus.

V následujících letech Pfeiffer hrála v mnoha filmech s různým úspěchem, např. Vlk, kde se po dlouhé době objevila znovu vedle Jacka Nicholsona, Nebezpečné myšlenky, Intimní detaily s Robertem Redfordem, Ztraceni v moři s Whoopi Goldberg nebo Druhá šance s Brucem Willisem.

[editovat] Po roce 2000

První rolí Michelle Pfeiffer v novém tisíciletí byla manželka Harrisona Forda v hororu Pod povrchem a film byl komerčně úspěšný. Poté přijala roli právničky Seana Penna ve filmu Jmenuji se Sam. Úspěch u kritiky jí přinesl také film Bílý oleandr v roce 2002.

Poté si Pfeiffer dala na chvíli pauzu a věnovala se především rodině. Na plátno se vrátila v roce 2007 ve dvou letních trhácích. Jedním z nich byla filmová adaptace broadwayského muzikálu Hairspray s Johnem Travoltou a Christopherem Walkenem, druhým fantasticko-dobrodružný film Hvězdný prach.

V současné době se podílí na filmech Personal Effects a Cheri.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Michelle Pfeiffer (14)

TOP 5 zajímavostí z natáčení Batman se vrací

10.10.2022 - Letos je tomu přesně třicet let, co se v kinech objevil teprve druhý díl série o netopýřím strážci města Gotham.

5 slavných záporáků, které si málem zahráli jiní herci

24.02.2022 - Často se říká, že jsou filmy jen tak dobré, jak povedený je jejich hlavní záporák.

5 celebrit, které byly v minulosti členy kultu

08.07.2020 - Většina z nás si asi nedokáže představit, že by se nechala zmanipulovat do členství v nějakém kultu.

TOP 5 nejvíc sexy superpadoušek

23.03.2020 - Snad se na nás nebudete zlobit, když řekneme, že jsou kladné postavy často jaksi „na jedno brdo“.

TOP 5 nejvíc sexy komiksových superhrdinek

29.07.2019 - Stránky komiksů dávají jejich tvůrcům možnost vytvořit skutečně originální příběhy plné akce, napětí a emocí.

5 nejvíc sexy filmových učitelek

24.09.2018 - Dnes se pokusíme usmířit dva zdánlivě nesmiřitelné tábory.

Všechny články o Michelle Pfeiffer (14) »
TOPlist