Susan Sarandon

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herečka

Věk: 73 let

Datum narození: 4.10. 1946

Místo narození: USA, New York, New York City

Výška: 170 cm

Hodnocení Susan Sarandon

Přitažlivost
85% (12 hlasů) 7477.místo
Talent
90% (9 hlasů) 6986.místo
Inteligence
91% (8 hlasů) 5717.místo
Vtipnost
91% (8 hlasů) 5024.místo

Fotky Susan Sarandon (237)

Susan Sarandon nahé fotky (7)

Susan Sarandon nahá ve filmech (1)

Životopis Susan Sarandon Upravit životopis

Susan Sarandon (* 4. října 1946, New York, USA) je americká herečka, držitelka Oscara za film Mrtvý muž přichází. Je také známá pro svou sociální a politickou aktivitu.

Životopis

Dětství a studium

Narodila se jako Susan Abigail Tomalin, nejstarší z devíti sourozenců, Leonoře Marie a Philipu Leslie Tomalinovým. Po otci má anglický, irský a velšský původ, po matce sicilský. Studovala The Catholic University of America, kde získala bakalářský titul z dramatu.

Kariéra

V roce 1969 šla spolu se svým tehdejším manželem Chrisem Sarandonem na casting k filmu Joe a získala hlavní roli. V roce 1975 hrála spolu s Robertem Redfordem ve filmu Velký Waldo Pepper. Jejím nejkontroverznějším filmem byl v roce 1983 Hlad, moderní upírský příběh, ze kterého se stal propadák. Film se ale svým způsobem stal kultovním díky lesbické scéně mezi ní a Catherine Deneuve, která byla vůbec jednou z prvních takových. Její jméno se ale nestalo tak známým až do roku 1988, kdy natočila snímek Durhamští Býci, který sklidil obrovský úspěch.

Během svého života získala celkem pět nominací na Oscara za filmy Atlantic City (1981), Thelma & Louise (1991), Lorenzův olej (1992), Nebezpečný klient (1994) a v roce 1995 za film Mrtvý muž přichází, kdy cenu konečně získala. Mezi její další filmy patří Druhá nebo první, Kdekoli, jen ne tady, Rockerky, Smím prosit?, Zlatíčko nebo Elizabethtown.

Objevila se také ve dvou epizodách seriálu Simpsonovi. Poprvé jako učitelka baletu v epizodě Homer versus Patty a Selma, podruhé jako ona sama v epizodě Bart má dvě mámy. Objevila se také v seriálu Přátelé. Objevila se také v mnoha dokumentárních filmech zobrazujících různé sociální a politické záležitosti.

Osobní život

Ještě na univerzitě potkala a pak si i vzala Chrise Sarandona. Rozvedli se v roce 1979, ale ponechala si jeho jméno jako své umělecké. V roce 1981 zvolili čtenáři Playboye její poprsí nejlepším z celebrit. V osmdesátých letech chodila s režisérem Francem Amurrim, se kterým má dceru Evu Amurri. Od roku 1988 udržuje vztah s hercem Timem Robbinsem, se kterým se seznámila během natáčení filmu Durhamští Býci. Má s ním dva syny - Jacka Henryho (1989) a Milese Guthrieho (1992). Oba se často zapojují do stejných sociálních a politických problémů.

Politické aktivity

Je také známa díky aktivnímu zapojení do sociálních a politických problémů, poskytuje dary charitativním organizacím, zapojuje se do misí působících přímo v místě problému (pomoc válečným obětem, terapeutické produkce pro schizofreniky) apod.

V roce 1999 byla vyslankyní dobré vůle UNICEF. V roce 2000 podpořila prezidentskou kandidaturu nezávislého Ralpha Nadera, v roce 2004 ho ale odmítla a podpořila Johna Kerryho. Spolu se svým partnerem Timem Robbinsem odsoudila v roce 2003 invazi do Iráku, proti které vystupuje dodnes. Podporuje také práva homosexuálů a transgendery, pro které se objevila například v reklamě Love is Love is Love.

V roce 2006 byla jednou z osmi žen, která nesla olympijskou vlajku při zahajovacím ceremoniálu Zimních olympijských her 2006 v Turíně.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Susan Sarandon (21)

7 postarších hereček, které byly v mládí sexbombami

13.07.2018 - Showbusiness je kruté a nemilosrdné místo, které si hýčká mládí a krásu, ale stáří se snaží tajně zamést pod koberec.

Řekli byste Susan Sarandon sedmdesát? Tenhle výstřih umí oslnit

12.01.2017 - Susan Sarandon uchvacuje i v sedmdesáti letech, právě ona je příkladem, jak (ne)zestárnout.

Susan Sarondon píchla do vosího hnízda. Woody Allen prý zneužíval svou dceru

17.05.2016 - Před nedávnem vybuchl v Hollywoodu skandál. Dcera Woody Allena Dylan sdělila, že ji její otec sexuálně obtěžoval. Za ni se na festivalu v Cannes postavila i Susan Sarondon.

Všechny zase vypekla! Susan Sarandon se před sedmdesátkou pěkně vyprsila

15.05.2016 - A je to pohled pro bohy! Susan Sarandon dokazuje, že není třeba tisíce plastických operací a žena může vypadat i skoro v sedmdesáti letech sexy a přitom se nepromněnit ve svou vlastní karikaturu!

Susan Sarandon má vražedný výstřih i na prahu sedmdesátky

02.02.2016 - Jak to proboha dělá? Herečka Susan Sarandon oslaví tento rok sedmdesátku, ale její vzhled je perfektní! Dokonce se může pochlubit přímo vražedným výstřihem!

Velká svatba: Zábavná řachanda plná hollywoodských hvězd!

10.05.2013 - Americká romantická komedie vypráví o nečekaných událostech kolem jedné obyčejné veselky!

Všechny články o Susan Sarandon (21) »
TOPlist