John Malkovich

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec, Režisér, producent

Věk: 67 let

Datum narození: 9.12. 1953

Místo narození: USA, Illinois, Christopher

Výška: 185 cm

Hodnocení John Malkovich

Přitažlivost
66% (12 hlasů) 12629.místo
Talent
83% (13 hlasů) 10825.místo
Inteligence
79% (12 hlasů) 11186.místo
Vtipnost
82% (11 hlasů) 9546.místo

Fotky John Malkovich (175)

Životopis John Malkovich Upravit životopis

John Malkovich (* 9. prosince 1953, Christopher, Illinois, USA) je americký herec, režisér, divadelní výtvarník a producent. Jako herec se objevil ve více než 70 filmech a získal 2 nominace na cenu Americké akademie filmových umění věd Oscar.

Osobní život

Pochází z novinářské rodiny, jeho otec byl šéfredaktor a publicista ve vědeckém časopisu, novinářkou v místních novinách byla i jeho maminka. Po předcích je chorvatského, skotského a německého původu. Během svého dětství a zejména v dospívání měl nadváhu a kvůli tomu, že chtěl se svými spolužáky sportovat resp. hrát americký fotbal, držel přísnou redukční dietu. Kromě sportu se věnoval také hudbě.

Vzhledem k tomu, že oba jeho rodiče se angažovali v ochraně přírody, toužil i on po tom, že se stane profesionálním ochráncem přírody. Proto nejprve studoval ekologii na Illinois State University. Nicméně nakonec u něj zvítězil zájem o divadlo, které začal nejprve ochotnicky hrát, potom i řádně studovat.

Kariéra

V roce 1974 až 1976 společně s Joan Allen, Gary Sinisem a Glennem Headlym založili v Chicagu dnes významné divadlo Steppenwolf Theatre Company, kde hrál, režíroval a pracoval i jako divadelní výtvarník. Od konce 70. let působí také na newyorské Broadwayi, kde jako herec i režisér získal několik významných divadelních cen (Obie Award a Drama Desk Award).

Ve filmu působí od roku 1978, jeho první velký úspěch přišel v roce 1984, kdy byl poprvé nominován na Oscara za snímek Místa v srdci. V roce 1987 se objevil ve filmu Stevena Spielberga Říše slunce a v adaptaci hry Tennesseeho Williamse The Glass Menagerie. Velký úspěch mu přinesla role zlověstného a citlivého Valmonta ve snímku Nebezpečné známosti, kde se objevil vedle Glenn Close.

V roce 1992 se objevil ve filmové adaptaci románu Johna Steinbecka O myších a lidech. O dva roky později si vysloužil další nominaci na Oscara, opět za vedlejší roli, za snímek S nasazením života. Verzi sama sebe s prostředním jménem Horatio ztvárnil ve filmu napsaném Charlie Kaufmanem V kůži Johna Malkoviche. Jako cameo se objevil v dalším filmu, jehož autorem je Kaufman, Adaptace. V roce 2002 byl uveden jeho režisérský debut Tanečník seshora.

Na 44. ročníku MFF v Karlových Varech obdržel cenu Křišťálový glóbus za svůj celoživotní přínos oboru kinematografie.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o John Malkovich (17)

5 celebrit, které ve slavných filmech hrály samy sebe

14.08.2021 - Herecká profese je mnohem náročnější, než si mnozí z nás vůbec uvědomují.

5 nejlepších znělek z Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech

17.07.2018 - Před nedávnem skončil Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (zkráceně KVIFF), který je největším filmovým svátkem, jež v České republice máme.

TOP 5 černých komedií posledního desetiletí

28.02.2018 - Komedie jsou velmi vděčným žánrem. Pobaví, neurazí a jsou určené pro celou rodinu. Tedy… většinou. Některé komedie jsou totiž „střižené“ pro trochu jiné publikum.

RED 2 aneb Extrémně nebezpeční důchodci opět v akci!

02.08.2013 - Nabitá akční komedie je pokračováním úspěšného filmu o bývalém agentovi CIA, který stále leží někomu v žaludku!

John Malkovich zachránil vlastní šálou krvácejícího muže!

10.06.2013 - Americký herec ve čtvrtek v noci s pomocí kusu svého oděvu zastavil krvácení u zraněného turisty!

John Malkovich se vrátil do Prahy jako legendární Casanova!

16.05.2013 - Americký herec, který přijíždí do české metropole po dvou letech, doufá, že tentokrát odjede i s peněženkou!

Všechny články o John Malkovich (17) »
TOPlist