7 slavných herců, kteří se nenápadně vytratili z Hollywoodu

05.03.2018

Znáte ten pocit, když se díváte na nějaký starší film a řeknete si, že jste herce v něm už dlouho v ničem neviděli? O jejich smrti jste určitě neslyšeli, ale přesto se už ve velkých filmech neukazují. I takové jsou příběhy některých Hollywoodských herců. Mohl je potkat nějaký skandál, možná se pohádali s někým na vysokých místech, nebo se prostě rozhodli, že s herectvím jednoduše skončí.

Budete se divit, kolik slavných herců ukončilo nebo alespoň pozastavilo své kariéry. My vám teď proto přinášíme seznam těch nejznámějších herců, kteří se z filmového průmyslu nenápadně vytratili.

7. Cameron Diaz

Cameron Diaz
Zdroj: David Shankbone, wikipedia.org

Raketový start hvězdy Charlieho andílků a Něco na té Mary je byl v Hollywoodu nevídanou věcí. V roce 2010 ji časopis Forbes označil za nejbohatší ženskou celebritu a v roce 2013 byla Cameron Diaz (45) nejlépe placenou herečkou v Hollywoodu. Kvalita jejích filmů však začala klesat a tak se z hereččiny úspěšné kariéry stala filmografie plná propadáků.

Hodnocení většiny jejích filmů po roce 2012 na ČSFD jen těsně přesahuje obávanou hranici padesáti procent. V roce 2014 navíc dostala zlatou malinu za nejhorší herečku ve filmech Sex Tape a Jedna za všechny.

Od roku 2014 se neobjevila v jediném filmu, ale nejpozději v roce 2020, by se měla kalifornská krasavice na stříbrné plátno vrátit. Tedy alespoň její hlas. Diaz si totiž zopakuje roli princezny Fiony v pátém pokračování animovaného Shreka.

6. Cuba Gooding Jr.

Cuba Gooding Jr.
Zdroj: Sony Pictures Entertainment

Černošský herec Cuba Gooding Jr. (50) se proslavil díky rolím ve filmech jako Jerry Maguire, Milionový závod nebo Pearl Harbor. Naposledy se však na stříbrném plátně objevil ve snímku Selma, což bylo už v roce 2014.

Přestože byl tento snímek velmi úspěšný a byl mezi nominovanými na Oscara za nejlepší film roku 2014, hereckou kariéru Cuba Gooding Jr. víceméně ukončil. Sám herec se totiž přiznal k tomu, že odmítl několik nabídek rolí, čehož ale v současnosti údajně lituje.

Přestože z tváře filmového průmyslu Gooding Jr. takřka zmizel, zdá se, že si našel místo ve světě seriálů. V roce 2016 si například zahrál v American Crime Story z dílny stanice FX 2, kde skvěle ztvárnil odsouzeného hráče amerického fotbalu O. J. Simpsona. Kromě American Crime Story hraje Gooding Jr. i v šesté řadě úspěšného seriálu American Horror Story.

5. Hayden Christensen

Hayden Christensen
Zdroj: Sony Pictures Entertainment

Představitel Anakina Skywalkera v prequelové trilogii Hvězdných válek je dalším z herců, kteří se ze světa filmu nenápadně vytratili. Po obrovském úspěchu Star Wars se totiž Hayden Christensen (36) zúčastnil několika filmových projektů, které se ale v podstatě téměř všechny staly propadáky.

Filmy jako Andělé a panny nebo Jumper zkrátka nedosáhly takové úspěšnosti jako gigant, kterým jsou Hvězdné války.

Kanadský herec si navíc založil rodinu, a tak si dopřál pětiletou pauzu od jakéhokoliv natáčení. Christensen později prohlásil, že pauzy nelituje a že s rizikem ztráty hereckých nabídek počítal. „Pokud se ale k filmu ještě dostanu, budu mít alespoň pocit, že jsem se o to zasloužil sám,“ dodává herec.

4. Lindsay Lohan

Lindsay Lohan
Zdroj: Universal Pictures

Lindsey Lohan (31) je jednou z těch hereček, které postihlo prokletí dětského herectví. Kvůli své slávě z filmů jako Past na rodiče nebo Mezi námi děvčaty v mládí podlehla drogám a alkoholu, a tak se její slibná kariéra dočkala brzkého konce.

Kromě problémů se zákonem se Lohan dostávala i do problémů s režiséry a ostatními herci. Její nevyrovnaná osobnost a nepředvídatelnost zavinily, že s herečkou nechtěl téměř nikdo spolupracovat. V roce 2009 si navíc odseděla 120 dní ve vězení za krádež luxusního náhrdelníku.

V poslední době se však zdá, že se Lohan chce k filmu vrátit. Nedávno jsme psali o tom, že se na svém Twitteru snažila získat podporu fanoušků, aby se mohla stát příští Batgirl. Od roku 2013 však v žádném filmu nehrála a zatím to nevypadá, že by chtěl někdo herečku do filmu obsadit.

3. Gwyneth Paltrow

Gwyneth Paltrow
Zdroj: Warner Bros. Pictures / Claudette Barius

Gwyneth Paltrow (45) je další kalifornská herečka, která se proslavila na počátku devadesátých let. Její filmy jako Sedm, Zamilovaný Shakespeare či Dokonalá vražda se nesmazatelně zapsaly do kinematografické historie.

Od doby, kdy však Paltrow podepsala smlouvu s komiksovým studiem Marvel, hraje téměř výhradně v jejich filmech. V sériích Iron Man a Avengers hraje asistentku a přítelkyni Tonyho Starka v podání Roberta Downeyho Jr. (52).

Od roku 2013 se objevila jen v jediném filmu, který nespadá do MCU (Marvel Cinematic Universe). Tím však byl veskrze průměrný Mortdecai: Grandiózní případ s Johnnym Deppem (54) v hlavní roli.

V současnosti se Patrow soustředí především na svou firmu a v červnu 2017 dokonce oznámila, že si po Spider-Man: Homecoming chce dát od herectví na chvíli pauzu. Svůj čas chce vložit do fungování vlastní módní společnosti s názvem Goop.

2. Tobey Maguire

Tobey Maguire
Zdroj: Warner Bros. Pictures / Claudette Barius

I hvězda jako Tobey Maguire (42) se nám dokázala vypařit ze světa filmu přímo pod nosem. Maguire přitom hrál v několika výtečných filmech včetně trilogie o pavoučím muži či Oscarovém snímku Velký Gatsby. Právě druhý zmíněný film z roku 2013 však byl jedním z posledních filmů, které herec natočil.

Jeho posledním velkým filmem byl Tah pěšcem, ve kterém Maguire ztvárnil legendárního amerického šachistu Bobbyho Fischera v jeho souboji s ruským mistrem světa Borisem Spasskijem.

Od roku 2014 se však herec kromě vedlejší role v animáku Mimi šéf v žádném filmu neobjevil. Od svého rozvodu v roce 2016 ale údajně plánuje návrat do světa kinematografie. Zatím to však stále na žádný velký comeback nevypadá. Jestli se mu to podaří, je ve hvězdách.

1. Eddie Murphy

Eddie Murphy
Zdroj: wikipedia.org

Jednomu z nejznámějších komiků osmdesátých a devadesátých let se také podařilo postupně z Hollywoodu vymizet. Eddie Murphy se proslavil v takových trhácích jako Policajt z Beverly Hills, Cesta do Ameriky, ale například také propůjčil svůj hlas oblíbenému Oslíkovi ze Shreka.

Na druhou stranu jeho výběry rolí nikdy nebyli nějak zvlášť konzistentní. Vedle každé dobré role najdete jednu špatnou. Vedle každého Policajta z Beverly Hills je totiž Seznamte se s Davem. Vedle každého Doživotí je tu Zamilovaný profesor. A tak dále, a tak dále.

Před několika lety Murphy navíc oznámil, že si chce vzít hereckou pauzu a vrátit se zpět ke stand-upovým vystoupením, kde před lety začínal. Nyní je někde na půl cesty. Občas si v nějakém filmu zahraje, ale rozhodně netočí několik filmů ročně, jako tomu bylo v devadesátých letech.

(tod)

Fandím
29 fanoušků
Nesnáším
5 antifanoušků
Celebrity:
Tobey Maguire, Hayden Christensen, Cuba Gooding Jr., Cameron Diaz, Gwyneth Paltrow, Lindsay Lohan, Eddie Murphy

Filmy:
Zamilovaný Shakespeare, Spider-Man, Charlieho andílci, Pearl Harbor, Cesta do Ameriky, Mezi námi děvčaty

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
hollywoodske celebrity, zahraniční herečky, zahraniční herci, američtí herci, slavní herci, Eddie Murphy filmy, Hollywood, Cameron Diaz filmy, devadesátky, kinematografie, žebříčky, žebříčky herců, herecké žebříčky, herci devadesátých let, Gwyneth Paltrow kariéra, sexbomby Hollywoodu
TOPlist