Hayden Christensen

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec

Věk: 40 let

Datum narození: 19.04. 1981

Výška: 187 cm

Hodnocení Hayden Christensen

Přitažlivost
90% (10 hlasů) 4278.místo
Talent
86% (11 hlasů) 9748.místo
Inteligence
88% (8 hlasů) 8342.místo
Vtipnost
84% (7 hlasů) 8947.místo

Fotky Hayden Christensen (286)

Životopis Hayden Christensen Upravit životopis

Hayden Christensen (* 19. dubna 1981 ve Vancouveru, Britská Kolumbie, Kanada) je kanadský herec, nejlépe známý díky roli mladého dospělého Anakina Skywalkera (Darth Vadera) ve filmové sérii Star Wars.

Životopis

Osobní život

Narodil se ve Vancouveru manželům Christensenovým, matka Alie pracovala jako redaktorka projevů šéfů velkých společností, otec David programátor. Z otcovy strany má dánské a anglické předky, z matčiny italské a švédské. Má staršího bratra a sestru a mladšího bratra. Vyrůstal a studoval v Ontariu. Léta trávil u babičky na Long Islandu a v New Yorku navštěvoval herecké školy.

Kariéra

Svoji první roli obdržel v televizním seriálu Family Passions v roce 1993. Následující rok získal malou roli ve filmu Johna Carpentera Ve spárech šílenství. V dalších letech se objevil v několika dalších filmech. Známým se stal v roce 2000 rolí teeanagera, který byl pohlavně zneužíván svou nevlastní matkou, který se pak stal ze zoufalství závislým na drogách, v seriálu Cesta vzhůru stanice Fox.

Za roli nepochopeného teeanagera ve filmu Dům života z roku 2001 získal nominaci na Zlatý glóbus. Role Anakina Skywalkera (kterou předtím hrál Sebastian Shaw a Jake Lloyd) ve filmu Star Wars: Epizoda II – Klony útočí z něj udělala hvězdu, ačkoli u kritiky vzbudila smíšené reakce (byl za ni nominován na Zlatou malinu jako nejhorší herec). Tutéž roli si pak zahrál ještě ve Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů.

Dobré hodnocení získal díky filmu Shattered Glass z roku 2003, který líčí pravdivý příběh novináře Stephena Glasse. V roce 2006 ztvárnil ve filmu Warholka postavu založenou na Bobu Dylanovi. Jeho další role byla vedle Samuela L. Jacksona, Jamieho Bella a Rachel Bilson ve filmu Jumper (2008), který vypráví příběh muže, jenž zjistil, že ovládá teleportaci. S Rachel Bilson se pak objevil ještě ve filmu New York, I Love You.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Hayden Christensen (3)

5 hvězd, které vyměnili slávu za „normální“ povolání

11.05.2020 - Získání úspěchu v Hollywoodu je složitým procesem, kterému musíte leccos obětovat.

7 slavných herců, kteří se nenápadně vytratili z Hollywoodu

05.03.2018 - Znáte ten pocit, když se díváte na nějaký starší film a řeknete si, že jste herce v něm už dlouho v ničem neviděli?

Všechny články o Hayden Christensen (3) »
TOPlist