5 dětských hvězd, které si udržely slávu i v dospělosti

22.03.2018

Případů, kdy dětská sláva doslova zničila nadějné kariéry mladých herců je skutečně spousta. Existují však i světlé výjimky. Někteří herci totiž své dětské úspěchy přerostli a v dospělosti se stali snad ještě slavnějšími.

Zajímá vás, kdo ze současných herců začínal jako hvězda Disney pořadů? Kdo má za svého kmotra Stevena Spielberga (71) nebo kdo za svou dětskou roli málem získal Oscara? My vám přinášíme seznam pěti přesně takových příběhů.

5. Drew Barrymore

Drew Barrymore

Drew Barrymore (43) se narodila do slavné herecké rodiny. Její rodiče, její prarodiče i její vzdálenější příbuzní měli všichni co dočinění s filmovým průmyslem. Určitě stojí za zmínku i to, že je to právě Barrymore, kdo má za kmotra slavného režiséra Stevena Spielberga. To znamenalo, že její herecká kariéra začala mnohem dříve než u většiny ostatních lidí. Už v neuvěřitelných devíti měsících se objevila v televizní reklamě a ve dvou letech hrála v televizním filmu Suddenly, Love.

Kariéra Barrymore však nebyla tak růžová, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jako u spousty jiných dětských hvězd se i Drew poměrně brzy dostala do problémů s alkoholovou a drogovou závislostí. A když říkáme brzy, myslíme BRZY. Herečce bylo pouhých třináct let, když ji rodiče poslali na odvykací kúru.

Naštěstí se Barrymore ze své závislosti úspěšně dostala a mohla tak natáčet úspěšné snímky jako Charlieho andílci, Vřískot nebo Všichni jsou v pohodě. Přestože se v současnosti na filmových plátnech moc neobjevuje (její poslední celovečerní snímek Už teď mi chybíš šel do kin v roce 2015), Drew se v současnosti pohybuje převážně na televizních obrazovkách v seriálu Santa Clarita Diet.

4. Reese Witherspoon

Reese Witherspoon

Začátek herecké kariéry Reese Witherspoon (41) byl jednou velkou náhodou. Když jí totiž bylo pouhých 14 let, z legrace zavolala na inzerát v místních novinách, který sháněl komparz pro chystaný snímek. Mladá Reese se však nestala pouhým „křovím“, ale filmaři ji místo toho obsadili do hlavní role snímku V měsíčním svitu.

V herectví sice pokračovala, ale po vystudování střední školy přemýšlela, že s ním nadobro skončí. Chtěla totiž pokračovat ve šlépějích jejích rodičů a vystudovat medicínu. Naštěstí pro její fanoušky si toto rozhodnutí nakonec rozmyslela a místo toho natočila filmy jako Pravá blondýnka, Městečko Pleasantville, Voda pro slony nebo Divočina.

V současnosti se objevuje jak ve filmech, tak v seriálech. Z druhé kategorie stojí za zmínku její role v loňském úspěšném miniseriálu s názvem Sedmilhářky. To vše jen díky odpovědi na novinový inzerát.

3. Natalie Portman

Natalie Portman

Ať už znáte Natalie Portman (36) díky jejím rolím ve Star Wars, Thorovi nebo Černé labuti možná vás překvapí, že původem izraelská herečka začínala už v útlém věku. Po tom co se s rodinou přestěhovala do New Yorku, si jí všiml hledač talentů a řekl jí, že by se ve svých jedenácti letech mohla stát modelkou.

Modeling však mladou Natalie nebavil, a tak se rozhodla vyzkoušet herectví. A to byla skutečně trefa do černého. Hned její první film sklidil obrovský úspěch. Jmenoval se totiž Leon a mladá herečka si v něm zahrála po boku Jeana Reno (69).

Pak už šlo všechno ráz na ráz. Nelítostný souboj, Na dotek nebo V jako Vendeta jsou jen zlomkem toho, co oscarová herečka za svou ještě poměrně krátkou kariéru stihla natočit.

2. Ryan Gosling

Ryan Gosling

Ještě dříve než Ryan Gosling (37) vůbec dostal do puberty, už pobíral první výplaty. Už jako malý chlapec totiž hrál v Disneyovském seriálu The Mickey Mouse Club. Možná vás překvapí kolik známých herců a zpěváků se v tomto pořadu objevilo. Namátkou vybereme například Britney Spears (36), Christinu Aguileru (37) nebo Justina Timberlakea (37).

Ryan Gosling a Justin Timberlake v The Mickey Mouse Club ...

Mickeyho klub však nebyl jeho jediným dětským počinem. Zahrál si mimo jiné i v Kung Fu: Legenda pokračuje, Zámořské střední nebo v seriálu Mladý Hercules. Dlouho to vypadalo, že Gosling u těchto seriálů s pochybnou kvalitou zůstane. Naštěstí pak ale získal roli ve sportovním snímku Vzpomínka na Titány a jeho kariéra dostala raketový start.

Nadále už nebyl vnímán jako dětská hvězda Disney pořadů, ale jako skutečný herec. Role ve filmech jako Svět podle Lealada, Zápisník jedné lásky nebo Drive Goslingovu navíc jeho reputaci kvalitního herce jen potvrdily.

1. Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio
 

Možná, že nemáte jméno Leonarda DiCapria (43) spojené se žádnými dětskými rolemi. Pokud jste přesvědčeni, že se DiCaprio ve filmu poprvé objevil až v Titanicu, připravte se na to, že budete překvapeni.

Oscarový herec se různých filmových a seriálových projektů účastnil už od svých deseti let. Z televizních obrazovek se mu později navíc úspěšně podařilo dostat na stříbrná plátna kin. Pokud si vzpomenete, jak jsme vás na začátku článku lákali na Oscarovou nominaci mladého herce, vězte, že ji obdržel právě DiCaprio. Šlo o film Co žere Gilberta Grapea a při jeho natáčení bylo Dicapriovi osmnáct let. Na výhru zlaté sošky si ale slavný herec musel počkat ještě dalších 22 let. Leo se však nenechal odradit a své herectví dál piloval.

Jen díky svému neuvěřitelnému talentu zářil v mnoha úspěšných snímcích jako Chyť mě, když to dokážeš, Počátek, Vlk z Wall Street nebo REVENANT Zmrtvýchvstání, za nějž v roce 2015 konečně získal dlouho očekávanou Cenu Akademie.

(tod)

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Natalie Portman, Reese Witherspoon, Leonardo DiCaprio, Drew Barrymore, Ryan Gosling

Filmy:
Chyť mě, když to dokážeš, Černá labuť, Charlieho andílci, Co žere Gilberta Grapea, V měsíčním svitu

Kategorie:
Celebrity, Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké herečky, hollywoodske filmy, američtí herci, Natalie Portman filmy, hollywoodské hvězdy, Reese Witherspoon filmy, Hollywood, dětské hvězdy, ženříčky, žebříčky celebrit, žebříčky osobností, Drew Barrymore filmy, Leonardo DiCaprio kariéra
TOPlist