Reese Witherspoon

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 10 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herečka, Modelka, Producentka, skladatelka

Věk: 48 let

Datum narození: 22.03. 1976

Místo narození: USA, Louisiana, New Orleans

Výška: 156 cm

Žánry: ženské vokály , country , jednoduchá na poslech , soundtrack , klasické country

Hodnocení Reese Witherspoon

Přitažlivost
91% (111 hlasů) 3992.místo
Talent
90% (90 hlasů) 6915.místo
Inteligence
91% (90 hlasů) 5830.místo
Vtipnost
91% (90 hlasů) 5227.místo

Fotky Reese Witherspoon (536)

Reese Witherspoon nahé fotky (4)

Reese Witherspoon nahá ve filmech (6)

Videoklipy Reese Witherspoon (10)

Písně Reese Witherspoon (20)

Všechny písně Reese Witherspoon (20) »

Životopis Reese Witherspoon Upravit životopis

Reese Witherspoon, vlastním jménem Laura Jeanne Reese Witherspoon (* 22. března 1976, New Orleans, USA) je americká herečka a filmová producentka, zabývá se též charitativními projekty. Herectvím se začala zabývat ještě jako malá, její první velká role byla ve filmu V měsíčním svitu. Postupem času získávala lepší postavy, první větší příležitost přišla ve filmu Pravá blondýnka. Neméně úspěšné bylo i jeho pokračování. V roce 2005 obsadila roli June Carterové ve snímku Walk the Line, která ji přinesla i cenu Oscara za nejlepší herečku v hlavní roli. Mezi její další známé filmy patří například Odvlečen, Penelope a Voda pro slony.

Její první manžel byl Ryan Phillippe. S ním má dvě děti, jednu dceru a syna. Rozvod přišel v roce 2006, roku 2011 se podruhé vdala za agenta Jima Totha. Vlastní také produkční společnost Type A Films. K roku 2007 byla nejlépe placenou herečkou v Hollywoodu. Na začátku prosince 2010 obdržela svoji hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.

Biografie

Mládí

Narodila se 22. března 1976 v New Orleans, Louisianě, jako druhé dítě Belly Reese, profesorky s mnoha tituly, včetně PhD v oboru pediatrie, a Johna Witherspoona, chirurga působícího v armádních rezervách a profesora ošetřovatelství. Krátce po narození se její rodina přestěhovala kvůli otcově práci do německého města Wiesbaden. Po návratu na americký kontinent, kdy byly Reese čtyři roky, se usadili v Nashvillu.

V sedmi letech se díky rodinnému příteli dostala do reklamy na jedno nashvillské květinářství. Podpora rodičů i touha stát se herečkou ji zavedla k vystupování v Ten-State Talent Fair, kde se umístila na prvním místě. Vystudovala střední školu v Harding Academy a také nějakou dobu byla na dívčí škole Harpet Hall School v Nashvillu, kde dělala roztleskávačku. Jeden rok navštěvovala anglickou literaturu na Stanfordově univerzitě, poté odešla a začala se více věnovat herecké kariéře.

Kariéra

[editovat] 20. století

Její filmová kariéra začala v roce 1991, kdy debutovala ve snímku V měsíčním svitu. Druhá významná role přišla o tři roky později, ve filmu S. F. W. režírovaném Jeferym Levym, kde po boku Stephena Dorffa ztvárnila hlavní postavu, Wendy Pfister, teenagera prožívajícího první lásku. V témže roce si také zahrála ve dvou epizodách seriálu Přátelé. Dále následovaly filmy Milenec nebo vrah a Maniak, kde si herečka zahrála s Keiferem Sutherlandem v hlavní roli. V animovaném seriálu Tatík Hill a spol. z roku 1997 namluvila jednu z mnoha postav. Příležitost role se naskytla pro Reese ve filmu Soumrak režiséra Roberta Bentona, kde hrála s Paulem Newmanem a Susan Sarandon jako Mel Ames. Do dvacátého století si stihla Reese zahrát ještě v dalších pěti filmech, jako jsou Nebezpečná zásilka, Velmi nebezpečné známosti, Nebezpečná síť a Kdo z koho. Úspěšným filmem se stalo Městečko Pleasantville, kde dostali Reese Witherspoon a Tobey Maguire hlavní role. Světová premiéra se uskutečnila 17. září 1998 a cenu Oscara si odnesl v kategorii nejlepší hudba.

[editovat] 21. století

První film v tomto století byl Americké psycho režisérky Mary Harron, kde si po boku Christiana Bala zahrála postavu Evelyn Williams. Následoval film Malý Nicky a o rok později první díl Pravé blondýnky, kde ztvárnila hlavní roli studentky práv Elle Woodsové, na pohled klasické blondýnky, avšak chytré a vstřícné ke všem životním situacím. Za tuto roli byla nominována na Zlatý glóbus za nejlepší herečku v hlavní roli. Po boku Colina Firtha a Ruperta Everetta si zahrála ve filmu Jak je důležité míti Filipa. Tento film byl kladně přijat a získala za něj nominaci za nejlepší herečku. Další postavou byla Melanie Smooter ve filmu Andyho Tenanta Holka na roztrhání. V roce 2003 se dočkal snímek Pravá blondýnka pokračování, tentokrát v podání režiséra Charlese Hermana-Wurmfelda. Její herecká kariéra se ubírala stále lepším směrem. Kromě snímku Jarmark marnosti to potvrzuje i film Walk the Line režiséra Jamese Mangolda. S Joaquinem Phoenixem ztvárnila roli June Carter, jež ji vynesla Oscara, cenu BAFTA a Zlatý glóbus za nejlepší herečku v hlavní roli. Za nejlepšího herce v hlavní roli byl nominován na Oscara i Joaquin Phoenix, v téže kategorii si odnesl cenu Zlatý glóbus. Další její rolí se stala Elizabeth ve snímku A co když je to pravda? s Markem Ruffalem a Donalem Loguem v hlavních rolích. Práce režiséra Marka Palanskeho a Reese Witherspoon, Jamese McAvoye a Catherine O'Hary vynesla snímek Penelope. U diváků i kritiky byl dobře přijat, odpovídají tomu i mnohé recenze. V roce 2007 přišel film Odvlečen, kde si zahrála s Jakem Gyllenhaalem a Meryl Streepovou. Režisérem byl Gavin Hood. V témže roce ztvárila roli Kate ve snímku Čtvery Vánoce. Z klasického hraného filmu se přesunula v roce 2009 k animovanému, jehož název je Monstra vs. Vetřelci. Hlas propůjčila postavě Susan Murphy. Na tento animovaný snímek navazuje krátký televizní film Monsters vs Aliens: Mutant Pumpkins from Outer Space. Následoval snímek Poznáš, až to přijde?, kde si zahrála po boku Wilsona Owena. V roce 2011 do její filmografie přibyly filmy Voda pro slony a This Means War.

Osobní život

Kromě toho jde i o první celosvětovou velvyslankyni kosmetické značky Avon, a to už od roku 2007. Plní i funkci čestné předsedkyně charitativní nadace Avon Foundation, jež se zaměřuje na boj proti rakovině prsu, domácímu násilí a poskytování pomoci během krize. Také se aktivně podílí na hnutí Zachraňte děti (Save the Children) a je členkou rady Fondu na obranu dětí (Children's Defense Fund).

První seznámení s Ryanem Phillippem proběhlo během jejích 21. narozenin na jaře roku 1997. Zásnuby proběhly v prosinci 1998. 9. září 1999 se jim narodila dcera, které dali jméno Ava Elizabeth. 23. října 2003 se narodil syn Deacon Reese. Kvůli problémům oznámila po sedmi letech manželství s Ryanem přípravu rozvodu. Dlouho nebyla sama, během natáčení filmu Odvlečen chodila s Jakem Gyllenhaalem. V roce 2010 se dala dohromady s Jimem Tothem a svatba proběhla 26. března 2011 v Ojai, Kalifornii. Mezi přítomnými nechyběli Robert Downey, Jr., Renée Zellweger, Sean Penn, Scarlett Johansson a mnoho dalších.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Reese Witherspoon (27)

5 slavných herců, kteří se kvůli roli naučili hrát na hudební nástroj

15.11.2021 - Herecká profese rozhodně není takovou procházkou růžovým sadem, jak si mnozí mohou myslet.

5 nejdražších animáků studia DreamWorks

14.09.2020 - Ačkoliv není filmové studio DreamWorks tak úspěšné jako konkurenční Disney s Pixarem, i v jeho nabídce filmů najdete řadu povedených animáků, na které řada fanoušků těchto filmů nedá dopustit.

TOP 5 nejlépe placených hereček roku 2019

02.03.2020 - Nedávno jsme se podívali na žebříček nejlépe placených herců loňského roku, který každoročně sestavuje ekonomický magazín Forbes.

TOP 5 nejlepších dobrodružných filmů o cestování

07.02.2020 - Jedním z častých předsevzetí tak bývá zaplnění volných chvil v životě zážitky z cestování.

TOP 5 největších filmových šprtů

28.07.2019 - Hollywoodské filmy bývají plné ostřílených akčních hrdinů, kteří svými obřími svaly nebo přesnou muškou dokáží vyřešit jakýkoliv problém.

5 celebrit, které při porušování zákona nahrála kamera

18.01.2019 - I hvězdy jsou jen lidé, a tak se občas stane, že se uchýlí k opovrženíhodným věcem.

Všechny články o Reese Witherspoon (27) »
TOPlist