Zmizení: Napínavý příběh o pátrání po zmizelých dívkách!

09.10.2013

V thrilleru, který přiková diváky do sedadel a nenechá je vydechnout ani po skončení filmu, excelují Hugh Jackman a Jake Gyllenhaal! Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady americký film Zmizení, který pojednává o pátrání po dvou zmizelých děvčatech.

zmizeni
Foto: Bontonfilm

Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály.

K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese, ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu ...

Kanadský režisér a scenárista Denis Villeneuve (46), který se v začátcích své kariéry živil především natáčením videoklipů, debutoval na poli celovečerního filmu v roce 1998 snímkem 32. srpen na Zemi. Pak v rychlém sledu následovaly další kritiky ceněná díla jako Maelström (2000), Polytechnique (2009) a Požáry (2010).

Jeho pátý celovečerní film Zmizení zatím na všech projekcích sklízí nadšené ohlasy, které vyzdvihují nejen brilantní scénář a režii, ale také výkony obou hlavních hvězd. Podle kritiků a diváků tu máme po dlouhé době film s velkým F, prostě film, který je napínavý až k nesnesení!

Americký krimithriller Zmizení/Prisoners je v českých kinech k vidění od 10. října 2013.

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Viola Davis, Jake Gyllenhaal, Maria Bello, Paul Dano, Hugh Jackman, Melissa Leo, Terrence Howard, Denis Villeneuve

Filmy:
Prisoners

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, kanadské celebrity, australské celebrity, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, zahraniční režiséři, režiséři, australští herci, kanadští režiséři, Denis Villeneuve Zmizení, Denis Villeneuve film, Denis Villeneuve režie, Denis Villeneuve Prisoners
TOPlist