TOP 5 nejlépe placených hereček roku 2019

02.03.2020

Nedávno jsme se podívali na žebříček nejlépe placených herců loňského roku, který každoročně sestavuje ekonomický magazín Forbes. Poslední ročník přinesl celou řadu zajímavých informací, jako například tu, že se mezi pětici nejlépe placených tváří Hollywoodu ani v roce 2019 nedostala jediná žena.

Situace se však zlepšuje a oproti minulému ročníku, ve kterém se nejlépe placená žena ve svých honorářích rovnala sedmému nejlépe placenému muži, se tato herečka posunula na šesté místo. Nebudeme ale předbíhat. Informaci, kdo je v současnosti na vrcholu ženského žebříčku se dozvíte na konci dnešního článku o pěti nejlépe placených herečkách roku 2019.

5. Jennifer Aniston – 28 milionů $

Na páté příčce je herečka, která se v devadesátých letech proslavila svým účinkováním v legendárním sitcomu Přátelé. Ztvárnila v něm Rachel Greenovou, vydržovanou dcerušku bohatých rodičů, která se po útěku ze své vlastní svatby musí poprvé v životě postarat sama o sebe. Samozřejmě máme na mysli Jennifer Aniston (51), která i ve svých jednapadesáti letech stále vypadá senzačně.

Aniston se v loňském roce objevila v jediném filmu, kterým byla komedie streamovací služby Netflix s názvem Vražda na jachtě. To by jí však k honoráři 28 milionů dolarů ani zdaleka nestačilo. Kromě několika reklam, ve kterých se objevila, hraje herečka i v seriálu s názvem The Morning Show, na který můžete narazit na Apple TV.

Aniston v něm nejen hraje hlavní roli, ale zároveň je i producentkou pořadu, který má v současnosti na tuzemském hodnotícím serveru ČSFD úctyhodných 84 %.

4. Nicole Kidman – 34 milionů $

Čtvrté místo obsadila herečka, o které jste možná netušili, že pochází z Havaje. Znát ji můžete například z muzikálu Moulin Rouge, dobrodružného dramatu Austrálie a v roce 2018 získala i menší roli v superhrdinském Aquamanovi. Řeč je o Nicole Kidman (52), která s Aniston nesdílí pouze podobný věk, ale i nestárnoucí krásu.

Kidman si vloni zahrála ve dvou filmech, kterými byly životopisné drama Bombshell o sexuálním skandálu zakladatele Fox News odhaleném jeho reportérkami a adaptace románu spisovatelky Donny Tartt (56) s názvem Stehlík. I Kidman se však objevila na televizních obrazovkách a v jejím případě šlo o veleúspěšné Sedmilhářky, které se v loňském roce vytasily svou druhou sérií.

Kidman v roce 2019 utržila 34 milionů dolarů.

3. Reese Witherspoon – 35 milionů $

Na třetím místě je herečka, která se s Nicole Kidman podílí na natáčení Sedmilhářek. V seriálu také hraje jednu ze tří matek, kolem kterých se celý příběh točí. Ačkoliv se v současnosti objevuje ve velmi propracovaných projektech, které diváka uchopí a nepustí až do závěrečných titulků, na začátku své kariéry hrála především role přihlouplých blondýn.

Reese Witherspoon (43) například ztvárnila mladší (a ještě o poznání rozmazlenější) sestru Jennifer Aniston v Přátelích, ale nejvíce jí proslavila role nepravděpodobné právničky Elle Woods ve dvoudílné sérii Pravá blondýnka. Z těchto rolí se jí podařilo vymanit a například její snímek Divočina z roku 2014 je naprostým skvostem, za který byla právem nominována na Oscara.

V současnosti však Witherspoon kromě hraní mnohem častěji produkuje filmy, což se také podepsalo na její loňské odměně v hodnotě 35 milionů. Ačkoliv její tvář ve filmu Lucy in the Sky a seriálu Truth Be Told neuvidíte, bez jejího zapojení by tyto projekty s největší pravděpodobností nemohly vzniknout.

2. Sofia Vergara – 44 milionů $

Na druhé místo se se 44 miliony dolarů utržených v roce 2019 vyšplhala původem kolumbijská herečka Sofía Vergara (47). Ta si během své kariéry ve světlech reflektorů vyzkoušela být nejen herečkou, ale i komičkou, moderátorkou či modelkou, na což i ve svých sedmačtyřiceti letech stále má.

V loňském roce se sice neobjevila v žádném filmu, ale poctivě natáčela jedenáctou, a současně i poslední sérii úspěšného sitcomu s názvem Taková moderní rodinka. Kromě jejího angažmá před objektivy kamer je Vergara i protřelou podnikatelkou, která se stará o vlastní oděvní společnost a firmu, která vyrábí nábytek.

1. Scarlett Johansson – 56 milionů $

Tou nejlépe placenou ženou filmového světa je už podruhé v řadě představitelka Black Widow ze superhrdinských filmů komiksového studia Marvel. Touto herečkou samozřejmě není nikdo jiný než okouzlující Scarlett Johansson (35), která každým svým filmem dokazuje, že může nabídnout mnohem více než krásnou tvářičku a perfektní tělo.

Jen během loňského roku se do kin dostaly čtyři filmy, ve kterých ztvárnila menší či větší role. Kromě těch zřejmých „marvelovek“Avengers: Endgame a Captain Marvel – se Johansson objevila i v dramatu Manželská historie a válečné komedii Králíček Jojo. Nejvíce se jí vyplatí natáčet superhrdinské filmy, ze kterých si odnáší odměny v řádech desítek milionů, a tak si čas od času může dovolit natočit i nízkorozpočtový film, a stejně se uživí bez sebemenšího problému. S částkou 56 milionů dolarů by konec konců vyšel asi každý.

(tod)

Fandím
24 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Scarlett Johansson, Reese Witherspoon, Jennifer Aniston, Nicole Kidman

Filmy:
Moulin Rouge, Pravá blondýnka, Avengers, Taková moderní rodinka

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké herečky, americké celebrity, nejlépe placené herečky, Jennifer Aniston filmy, Reese Witherspoon informace, Nicole Kidman filmy, Scarlett Johansson role, Jennifer Aniston role, Nicole Kidman role, Sofia Vergara role, Scarlett Johansson filmy, Scarlett Johansson kariéra, Scarlett Johansson zajímavosti, Scarlett Johansson plat, Jennifer Aniston zajímavosti, Jennifer Aniston plat, Jennifer Aniston kariéra, Nicole Kidman zajímavosti, Nicole Kidman plat, Nicole Kidman kariéra, Sofia Vergara zajímavosti, Sofia Vergara filmy, Reese Witherspoon zajímavosti
TOPlist