TOP 5 nejlépe placených herců roku 2019

01.03.2020

V roce 2019 jsme se dočkali řady senzačních filmů, a ty vůbec nejlepší si odnesli zlaté sošky na začátku února v rámci oscarového galavečera. Na vzniku těchto filmů se podílí početné štáby, které se skládají z mnoha různých profesí od režiséra přes osvětlovače až po catering. Lístky na filmy však neprodávají střihači zvuku, ale ti, kdo jsou v nich nejvíce vidět.

V dnešním článku se proto zaměříme na ty nejúspěšnější herce loňského roku, kteří se rozhodně nemuseli bát o své živobytí. Magazín Forbes každoročně vytváří žebříček nejlépe placených herců a ani rok 2019 nebyl výjimkou. Výsledek přináší řadu velmi zajímavých informací, a jednou z nich je i fakt, že mezi pěti nejlépe placenými herci není jediná žena.

5. Jackie Chan – 56 milionů $

Na páté příčce se v žebříčku nejlépe placených herců umístil rodák z Hong Kongu, který se nejen díky svému bojovému umění dokázal probojovat až do Hollywoodu. Ve své filmografii má filmy jako Křižovatka smrti, Rytíři ze Šanghaje nebo Božská relikvie a nebojí se ani dabingu, což dokázal v animované Kung – Fu Pandě.

Řeč je samozřejmě o Jackiem Chanovi (65), který vloni oslavil své 65. narozeniny. K nim mu přišla hezká odměna v hodnotě 56 milionů dolarů, kterou si dokázal vydělat třemi filmy, které všechny natočil ve své rodné Číně. Jedním z těchto filmů je i Tajemství dračí pečeti, ve kterém si zahrál po boku Arnolda Schwarzeneggera (72).

4. Akshay Kumar – 65 milionů $

Na čtvrté místo se vyšplhal herec, jehož jméno většině českých diváků nic neřekne. Akshay Kumar (52) je totiž indickým hercem, který se objevuje výhradně v bollywoodských filmech. V loňském roce si na svůj životopis mohl připsat hned čtyři filmyGood Newwz, Housefull 4, Kesari a Mission Mangal. Ačkoliv má většina z nich v názvu alespoň jedno anglické slovíčko, všechny z nich jsou ryze indické.

Kumar je jasným důkazem toho, že Hollywood rozhodně nemá monopol na úspěšné filmy. V roce 2019 si totiž herec ze svých filmů odnesl domů astronomických 65 milionů dolarů v honorářích. Přestože se ve filmech začal objevovat až v devadesátých letech minulého století, může se indický herec chlubit skutečně bohatou filmografií, o které by se většině jeho hollywoodských vrstevníků mohlo tak akorát zdát.

3. Robert Downey Jr. – 66 milionů $

Na třetí pozici od loňska zůstává Robert Downey Jr. (54), na jehož finančním úspěchu se podepisují především superhrdinské filmy od komiksového studia Marvel. V roce 2019 totiž podobně jako o rok dříve natočil jediný film, který jej vynesl na třetí místo v žebříčku nejlépe placených herců.

Šlo však o ukončení epické dějové linky superhrdinského týmu, který si nechává říkat Avengers. Kvůli tomuto filmu kina praskala ve švech a právě Avengers: Endgame překonalo rekord, který od roku 2009 držel Avatar Jamese Camerona (65). Tento superhrdinský film se totiž stal nejen nejvýdělečnějším snímkem roku, ale s téměř 2,8 miliardami celosvětově utržených dolarů se Endgame stalo zároveň i tím nejvýdělečnějším filmem historie.

Downey, který ve filmech od Marvelu hraje Iron Mana, si na úspěšnost filmů rozhodně nemůže stěžovat. Právě on je tou hlavní hvězdou, na které úspěchy „marvelovek“ stojí. I díky tomu si z natáčení svého posledního filmu v roli Tonyho Starka odnesl šek v hodnotě 66 milionů dolarů.

2. Chris Hemsworth – 76 milionů $

I druhou pozici obsadil superhrdina z filmů od Marvelu. Tentokrát jde o představitele boha hromu Thora, kterým není nikdo jiný než Chris Hemsworth (36). Ten se však kromě Endgame objevil ještě ve dvou dalších úspěšných filmech, mezi kterými bylo i další pokračování (tentokrát spíše reboot) série Muži v černém s podtitulem Globální hrozba.

Muži v černém, Avengers a Jay and Silent Bob Reboot herci dohromady vynesly 76 milionů dolarů, ale ani to mu o třináct milionů nestačilo na tu nejvyšší příčku v žebříčku těch nejúspěšnějších herců roku 2019.

1. Dwayne Johnson – 89 milionů $

Na předních příčkách se totiž už od roku 2016 drží svalovec, který svou slávu získal ve wrestlingovém ringu. Tam se mu říkalo „The Rock“ a téhle přezdívky nezbavil dodnes. Od wrestlera se však vypracoval k herci a v titulcích jej dnes najdete pouze pod jeho civilním jménem Dwayne Johnson (47).

Ten se vloni objevil hned ve třech filmech, kterými bylo pokračování úspěšného rebootu Jumanji s podtitulem Další level, spin-off Rychle a zběsile s názvem Hobbs a Shaw a životopisné drama/komedie z wrestlingového prostředí s názvem Souboj s rodinou.

Johnson vloni vydělal 89 milionů dolarů čímž stanul na první příčce žebříčku. Podobně měl dopadnout i v roce 2018, ale tehdy mu prvenství vyfouknul George Clooney (58), který svůj poslední snímek natočil v roce 2016. Byl však majitelem velmi významné značky alkoholických nápojů, jejíž prodej mu vynesl 239 milionů.

(tod)

Fandím
7 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Robert Downey Jr., Dwayne Johnson , Chris Hemsworth

Filmy:
Muži v černém, Jumanji, Avengers

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
američtí herci, hollywoodští herci, nejlépe placení herci, Robert Downey Jr filmy, Jackie Chan kariéra, Jackie Chan zajímavosti, Akshay Kumar filmy, Akshay Kumar herec, Akshay Kumar zajímavosti, Robert Downey Jr, Chris Hemsworth zajímavosti, Další level, Další level film, Muži v černém Globální hrozba
TOPlist