TOP 5 herců, kteří nesnáší vlastní filmy

03.03.2018

Občas se stane, že se vám práce na filmu znechutí. Občas zjistíte, do čeho jste se „uvrtali“, až po začátku natáčení. Občas vás k samotnému natáčení váže nějaká smlouva, kterou jste v nerozvážnosti podepsali. Důvodů, proč někteří herci nesnáší vlastní filmy je hned několik. My vám teď přinášíme seznam pěti z těch nejzajímavějších případů s těmi největšími jmény Hollywoodu.

5. Katherine Heigl – Zbouchnutá 

Americká herečka Katherine Heigl (39) není zrovna známá tím, že by se s ní dalo snadno spolupracovat. Kvůli své roli v seriálu Chirurgové figuruje i na našem seznamu seriálových herců, kteří se netajili svou nenávistíke svým pořadům.

V roce 2008 totiž odmítla nominaci na cenu Emmy za roli stážistky Izzie, což později odůvodnila tím, že jí seriál neposkytl dostatečně kvalitní podmínky k tomu, aby se mohla soutěže účastnit bez výčitek svědomí.Tím samozřejmě rozhněvala tvůrce seriálu, kteří s ní ve svých dalších projektech už nechtěli spolupracovat.

Heigl se však nechvalně vyjádřila o filmu, na kterém spolupracovala se Sethem Rogenem (35) s názvem Zbouchnutá. Nechala se slyšet, že je její postava zobrazená jako „mrcha“ a obdobným způsobem jsou ve Zbouchnuté zobrazovány všechny ženy. Film označila za stereotypní a velmi sexistický.

Seth Rogan i režisér snímku Judd Apatow (50) se však proti výrokům herečky poměrně ohradili, což znamenalo, že si Heigl v kombinaci s jejím útokem na Chirurgy vysloužila pověst namyšlené „divy“ se kterou není lehké spolupracovat.

4. Sandra Bullock – Nebezpečná rychlost 2: Zásah

Po neuvěřitelném úspěchu, jakým byl první díl Nebezpečné rychlosti se Sandrou Bullock (53) a Keanu Reevsem (53) v hlavních rolích na sebe pokračování akčního filmu nenechalo dlouho čekat. O tři roky mladší snímek však postrádal všechno, co dělalo první film tak úspěšným. Výměna autobusu za výletní loď zkrátka nebyla dostatečnou změnou, která by mohla existenci filmu ospravedlnit.

Keanu Reeves si nedostatečné kvality druhého dílu uvědomil včas, a tak od projektu naštěstí vycouval. To samé se však nedá říct o Sandře Bullock, která však svého rozhodnutí u projektu zůstat později litovala. V rozhovoru k propagaci jejího filmu Drsňačky se herečka nechala slyšet, že už nikdy nechce natočit žádný sequel (název pro filmová pokračování, pozn. red.).

Natočila jsem dva sequely a oba byly příšerné,“ svěřila se Bullock v rozhovoru. Přestože má na tuzemském ČSFD pokračování Nebezpečné rychlosti hodnocení 41 %, na serveru Rotten Tomatoes jej diváci ohodnotili pouhými třemi procenty.

3. George Clooney – Batman a Robin

Ach ten Batman a Robin. Film z roku 1977, který téměř pohřbil veškeré naděje na jakýkoliv kvalitní superhrdinský film. Tento film o strážcích komiksového města Gotham byl dokonce tak špatný, že se za něj fanouškům komiksů omluvil i sám režisér Joel Schumacher (78).

Ze snímku už na první pohled čiší dojem, že jediný důvodem jeho existence je prodej nových hraček s batmanovskou tématikou. Neexistující zápletka, přehršel ikonických padouchů a jejich tristní zpracování zajistily filmu status nejhoršího batmanovského snímku, který byl kdy natočen.

Mizivých kvalit Batmana a Robina si je vědom i představitel „temného rytíře“ George Clooney (56). V talkshow s názvem The Graham Norton Show se herec navíc svěřil, že si dlouhou chvíli myslel, že se mu tímto odfláknutým filmem vlastnoručně Batmana zničil. Naštěstí se Clooney mýlil a filmovou ságu o milionáři, který po nocích chrání své město, se díky Nolanově (47) trilogii podařilo zachránit.

2. Bill Murray – Garfield ve filmu

Bill Murray

Jen málokdo byl v osmdesátých a devadesátých letech tak „profláknutým“ komikem, jako Bill Murray (67). Pokud měla nějaká komedie větší úspěch, byla velká šance, že za ní stál tento geniální bavič.

Jeho suchý humor byl, jednoduše řečeno, legendární. Skoro tak legendární, jako sarkasmus komiksového Garfielda. Proto byla velká část diváků doslova nadšená, když se v roce 2004 dozvěděli, že Murray tohoto světoznámého pojídače lasagní namluví pro celovečerní film. Sám herec však tento názor nesdílel.

Je poměrně zajímavé, jak se Murray k filmu dostal. Za jeho rolí v Garfieldovi ve filmu totiž může prostá shoda jmen. Murray se totiž domníval, že za scénářem stojí legendární režisér a scénárista Joel Coen (63), který má na svědomí kultovní filmy jako Big Lebowski, Bratříčku, kde jsi? nebo Fargo.

Za filmem o líném kocourovi však stál Joel Cohen (54), který se proslavil díky Příběhu hraček a průměrným rodinným filmům jako například Dvanáct do tuctu. Murray však svou chybu překousl a Garfieldaztvárnil i v jeho pokračování z roku 2006. To mu však nezabránilo udělat si ze své role legraci ve filmu Zombieland, kdy ve scéně své smrti řekne, že jediné, čeho v životě lituje, je právě Garfield.

1. Channing Tatum – G. I. Joe

Těsně po tom, co se Channing Tatum (37) proslavil svými rolemi ve filmech Let’s Dance a Let’s Dance 2 se mu podařilo získat hlavní roli ve filmu G. I. Joe. Ten vznikl na motivy stejnojmenných akčních figurek a kresleného seriálu z osmdesátých let. Přestože Tatum seriál v době svého vyrůstání zbožňoval, do hraného filmu z roku 2009 se mu vůbec nechtělo.

„Budu upřímný. Já ten film k*rva nesnáším. Víceméně mě do té role donutili,“ svěřil se Tatum v rozhlasovém pořadu Howarda Sterna. V tom samém rozhovoru si herec stěžoval i na scénář, který podle něj nestál za nic.

Nebylo proto velkým překvapením, že svou postavu nechal scénáristy na konci prvního filmu zabít a pokračování s podtitulem Odveta se už Tatum nezúčastnil. Film o speciálním komandu vojáků však není jediným snímkem, kterého americký herec lituje. Během propagování filmu Bez kalhot XXL se pustil i do sci-fi Jupiter vychází.

(tod)

Celebrity:
George Clooney, Bill Murray, Channing Tatum, Katherine Marie Heigl, Sandra Bullock

Filmy:
Zbouchnutá, Batman a Robin, Nebezpečná rychlost 2: Zásah, Garfield ve filmu, G. I. Joe

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
TOPlist