Sandra Bullock

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 2 názory

Povolání: Herečka, Režisér, Producentka

Věk: 59 let

Datum narození: 26.07. 1964

Místo narození: USA, Arlington, Virginia

Výška: 171 cm

Hodnocení Sandra Bullock

Přitažlivost
87% (228 hlasů) 6874.místo
Talent
88% (189 hlasů) 9174.místo
Inteligence
88% (186 hlasů) 8195.místo
Vtipnost
90% (181 hlasů) 7154.místo

Fotky Sandra Bullock (520)

Životopis Sandra Bullock Upravit životopis

Sandra Annette Bullock (* 26. července 1964 v Arlington County, Virginie, USA) je americká filmová herečka. Popularitu získala v polovině 90. let 20. století snímky jako Demolition Man, Nebezpečná rychlost nebo Zatímco jsi spal, za který získala nominaci na Zlatý glóbus. Další nominaci na tuto cenu si vysloužila za roli ve snímku Návrh. V roce 2010 získala Oscara i Zlatý glóbus díky filmu Zrození šampióna. Ve stejném roce získala také Zlatou malinu za film Slečna zamilovaná a stala se tak první herečkou, jež získala Oscara i Zlatou malinu v jednom roce.

Původ a dětství

Jejími rodiči jsou operní pěvkyně Helga Meyerová, původem z Německa, která zemřela na rakovinu 4. dubna 2000, a hlasový učitel John Bullock z Alabamy. Jako dítě zpívala v pěveckém sboru v Německu, kde rovněž studovala balet a zahrála si i malé role v některých matčiných operách. 12 let žila v německém Fürthu - dodnes mluví plynně německy. Navštěvovala střední školu Washington-Lee High School kde byla členkou klubu roztleskávaček a byla třídou zvolena za „Dívku, jež nejlépe rozjasní Váš den“.

Kariéra

Herectví vystudovala na East Carolina University (ECU). Školu však opustila a začala se věnovat herectví v New Yorku, jenže poznala, že prosadit se nebude jednoduché. Přestěhovala se do Los Angeles v Kalifornii, kde začínala s malými rolemi v několika nezávislých filmech, později si zahrála ústřední postavu v televizním seriálu Podnikavá dívka.

Její první velká filmová role však přišla s filmem Demolition Man z roku 1993, v němž se objevila vedle Sylvestera Stallonea a Wesleyho Snipese. O rok později následoval snímek Nebezpečná rychlost s Keanu Reevesem. Další filmy přinesly další úspěch - Zatímco jsi spal (1995), Slečna drsňák (2000). Za snímek Slečna drsňák 2: Ještě drsnější (2005) inkasovala již 17,5 milionu dolarů.

V roce 2004 se objevila ve vedlejší roli ve snímku Crash, za kterou získala kladné hodnocení kritiky. Někteří kritikové dokonce mluvili o tom, že se jedná o nejlepší roli v její kariéře. O dva roky později se znovu na plátně setkala se svým partnerem z Nebezpečné rychlosti Keanu Reevesem ve snímku Dům u jezera, nicméně jejich postavy se kvůli zápletce filmu objevovaly vždy odděleně. Ve stejném roce ztvárnila spisovatelku Harper Lee ve filmu Pochybná sláva.

Jako obzvláště úspěšný se pro herečku jeví rok 2009. Nejdříve byl uveden do kin její romantická komedie s Ryanem Reynoldsem Návrh, která utržila po celém světě více než 314 milionů dolarů, a za níž herečka získala také nominaci na Zlatý glóbus v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon ve filmovém muzikálu nebo komedii. Později téhož roku měl premiéru také snímek Zrození šampióna, který se stal prvním filmem v historii, jež utržil více než 200 milionů dolarů s pouze jednou velmi známou ženskou hvězdou. Za tento film získala v dalším roce Zlatý glóbus v kategorii Nejlepší herečka v dramatu a Oscara v kategorii Nejlepší herečka v hlavní roli. Pouze jeden den před předáváním Oscarů obdržela také Zlatou malinu za roli ve filmu Slečna zamilovaná v kategorii Nejhorší herečka, kterou si přišla vyzvednout osobně. Stala se tak jediným hercem v historii, kterému byl tentýž rok udělen Oscar i Zlatá malina.

Založila i svoji vlastní producentskou společnost Fortis Films, která produkovala např. film Slečna zamilovaná Má hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.

Soukromý život

Chodila s Troyem Aikmanem, Matthewem McConaugheym a Ryanem Goslingem. Byla zasnoubená s hercem Tatem Donovanem. Nakonec se ale 16. července 2005 provdala za konstruktéra motocyklů Jesseho Jamese, se kterým se rozešla v roce 2010.

V říjnu 2004 vyhrála multimilionový soudní spor s Bennym Daneshjou, stavitelem jejího sídla v Lake Austin v Texasu, ve kterém nikdy nebydlela, neboť jej prohlásila za neobyvatelný. Stavitel však jakoukoliv chybu popíral a s rozsudkem nesouhlasil.

Dvakrát veřejně darovala Americkému červenému kříži 1 milion dolarů - nejprve na konto pro finanční pomoc příbuzným obětí z útoků 11. září 2001, podruhé ve prospěch pomoci lidem postiženým zemětřesením a tsunami v Indickém oceánu v prosinci 2004. Další 1 milion dolarů věnovala obětem zemětřesení na Haiti 2010 v roce 2010.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Sandra Bullock (52)

5 hollywoodských herců, kteří nikdy nehrají záporáky

28.05.2023 - Ať si říká, kdo chce, co chce, Hollywood má poměrně závažný problém s obsazováním stejných herců do stejných rolí.

5 filmových pokračování, kterých jejich herci litují

30.01.2023 - Když dnes dostanete v Hollywoodu nabídku natočit pokračování úspěšného filmu, většina herců po ní bez rozmyslu skočí.

TOP 5 nejlépe placených hereček roku 2022

09.01.2023 - Už jsme vám představili nejvýdělečnější filmy i nejlépe placené herce a v novoročním přemítáním nad uplynulým rokem nám chybí ještě jedna položka.

5 filmových pokračování, které pošlapaly skvělý konec svých předchůdců

19.01.2022 - Každý ví, že skončit se má v nejlepším, přesto na tuhle poučku hollywoodští tvůrci často zapomínají.

5 nejlepších rolí Keanu Reevese

14.09.2021 - Není to tak dlouho, co vyšla první plnohodnotná upoutávka na chystaný čtvrtý díl Matrixu.

5 nejlepších filmových scén z pohledu „první osoby“

19.04.2021 - Pohled „první osoby“ je termínem, který se nejčastěji používá ve spojení s videohrami.

Všechny články o Sandra Bullock (52) »
TOPlist