Emir Kusturica byl oceněn na Letní filmové škole!

25.07.2011

Asociace českých filmových klubů v sobotu udělila výroční cenu balkánskému režisérovi Emiru Kusturicovi (56)! Známý tvůrce ocenění převzal v rámci 37. ročníku Letní filmové školy v Uherském Hradišti, kam přijel jako zvláštní host.


Emir Kusturica přebírá cenu na Letní filmové škole!
Foto: lfs.cz

Režisér Emir Kusturica (56) získal podle pořadatelů cenu za významný přínos evropské kinematografii, za emancipaci autorské kinematografie zemí bývalé Jugoslávie a za výjimečnou obrazotvornost jeho filmů, které ovlivnily generace nejen českých, ale i zahraničních diváků.

Čtěte také


Bosensko-srbský tvůrce za své snímky obdržel v minulosti již několik zahraničních cen - za filmy Otec na služební cestě a Underground získal na festivalu v Cannes Zlatou palmu a za film Dům k pověšení cenu za režii. Na festivalu v Berlíně získal Stříbrného medvěda za Arizona Dream a v Benátkách Stříbrného lva za film Černá kočka, bílý kocour. Jeho posledním celovečerním dílem je komedie Závěť z roku 2007.


Underground - trailer!

Na Letní filmové škole, která začala v pátek, získal ocenění i stoletý český režisér a scénárista Otakar Vávra, u kterého Emir Kusturica na přelomu sedmdesátých a osmdesátých letech studoval na pražské FAMU.

Autor filmů Krakatit, Romance pro křídlovku nebo Kladivo na čarodějnice získal v Uherském Hradišti zvláštní cenu k životnímu jubileu. Balkánský režisér si setkání se svým učitelem velmi považoval a nešetřil na adresu Otakar Vávry superlativy. Zřejmě neviděl všechny jeho filmy ...

Čtěte také


Emir Kusturica od konce osmdesátých let vystupuje také jako kytarista skupiny No Smoking Orchestra, která na Letní filmové škole také koncertovala. Nesoutěžní filmová přehlídka trvá v moravském městě až do neděle 31. července 2011.

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Emir Kusturica, Otakar Vávra

Kategorie:
Filmy, České celebrity, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, České celebrity, youtube, youtube video, youtube com, zahraniční režiséři, čeští režiséři, režiséři, zahraniční kapely, Filmové festivaly, Letní filmová škola, filmová přehlídka, LFŠ, Emir Kusturica foto, Emir Kusturica photo, Emir Kusturica video, Emir Kusturica music, Emir Kusturica LFŠ, No Smoking Orchestra, srbské celebrity, srbští hudebníci, srbští režiséři, Emir Kusturica ocenění, Emir Kusturica cena, Emir Kusturica cena AČFK, Asociace českých filmových klubů, Emir Kusturica výroční cena, bosenské celebrity, bosenští režiséři, AČFK
TOPlist