Letní filmová škola láká návštěvníky na slavné režiséry!

21.07.2011

V Uherském Hradišti se uskuteční od 22. do 31. července v pořadí 37. letní filmová škola! Navštěvníci filmové přehlídky se mohu setkat se dvěma esy světové kinematografie - přijede finský režisér Aki Kaurismäki a srbský filmař a hudebník Emir Kusturica.


Emir Kusturica
Foto: Festival Internacional de Cine en Guadalajara, wikipedai.org

Letní filmová škola uvede kromě tradičních sekcí, zabývajících se třeba vhledem do dějin kinematografie nebo trendy současných světových kin, na něž jsou diváci už zvyklí, i několik přednášek i workshopů se zajímavými tvůrci. Kromě dvou zmíněných filmařů půjde rovněž o světově uznávané teoretiky, kteří nabídnou svůj osobitý pohled na film zase z trochu jiné perspektivy.

Besed a workshopů se kromě již zmiňovaných hvězd zúčastní také thajskž režisér Apichatpong Weerasethakul, který za svůj snový snímek Strýček Búnmí získal loni na festivalu v Cannes Zlatou palmu pro nejlepší film.


Oficiální znělka festivalu!

Chybět nebudou ani čeští filmaři - pozvaní přijali legendární tvůrce Otakar Vávra i režisér Robert Sedláček, který v Uherském Hradišti představí hned své dva nové snímky - Sráči a Rodina je základ státu.

Organizátoři Letní filmové školy navíc vedle filmových představení chystají fotbalové utkání Česka proti Srbsku, resp. zápas mezi zástupci LFŠ a skupinou No Smoking Orchestra Emira Kusturicy. Další informace, včetně podrobného programu, lze najít na webových stránkách www.lfs.cz.

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Emir Kusturica, Robert Sedlácek, Otakar Vávra, Aki Kaurismaki

Kategorie:
Filmy, České celebrity, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, České celebrity, zahraniční režiséři, čeští režiséři, režiséři, Filmové festivaly, Letní filmová škola, Letní filmová škola Uherské Hradiště, Uherské Hradiště, Letní filmová škola 2011, Letní filmová škola festival, Letní filmová škola film, filmová přehlídka, LFŠ, Apichatpong Weerasethakul
TOPlist