Emir Kusturica a No Smoking Orchestra zahrají v Praze!

22.07.2011

Slavný srbský režisér a jeho kapela to rozbalí v pátek na pontonu u mostu Legií uprostřed Prahy! Emir Kusturica (57), jeho syn Stibor a No Smoking Orchestra vystoupí v rámci akce Sen letní noci!


Emir Kusturica
Foto: wikipedia.org

Před vystoupením The No Smoking Orchestra se na pontonu objeví český zpěvák Dan Bárta s Illustratosphere a dalšími hosty, skupinami Vrelo, Maxmaber Orkestar a The Spankers. Slavostní večer zakončí velký ohňostroj nad hladinou řeky Vltavy.

Emir Kusturia, který přijel do Prahy počátkem týdne, je na roztrhání. Od svých příznivců dostal košík s živou husou připomínající scénu z jeho proslulého filmu Černá kočka, bílý kocour, pražský primátor mu předal symbolický klíč od metropole a také se setkal se svým někdejším učitelem Otakarem Vávrou. Dnešní koncert je vyvrcholením jeho pražského pobytu.Absolvent FAMU a sarajevský rodák včera odpoledne spolu s režisérem Janem Hřebejkem zahájil také výstavu fotografií Petra Našice z natáčení svého filmu Závěť, které jsou umístěny na zdi náplavky Smetanova nábřeží u galerie Hollar. Režisér zítra odjíždí na Letní filmovou školu do Uherského hradiště, kde je jedním z čestných hostů.

Emir Kusturica je dvojnásobným držitelem Zlaté palmy z Cannes za snímky Otec na služební cestě (1985) a Underground (1995) a za režii filmu Dům k pověšení (1988). Na festivalu v Berlíně získal Stříbrného medvěda za Arizona Dream (1993), v Benátkách v roce 1998 Stříbrného lva za film Černá kočka, bílý kocour.

Fandím
2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Emir Kusturica, Otakar Vávra, Dan Bárta

Kategorie:
Hudba, České celebrity, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, České celebrity, youtube, youtube video, youtube com, zahraniční režiséři, čeští režiséři, režiséři, zahraniční kapely, Filmové festivaly, Letní filmová škola, filmová přehlídka, Emir Kusturica foto, Emir Kusturica photo, Emir Kusturica video, Emir Kusturica hudba, Emir Kusturica music, Emir Kusturica koncert, Emir Kusturica LFŠ, Emir Kusturica Sen letní noci, Sen letní noci, No Smoking Orchestra, srbské celebrity, srbští hudebníci, srbští režiséři
TOPlist