7 slavných herců, kteří vyhráli svůj souboj s rakovinou

08.07.2018

Rakovina je zákeřná nemoc, se kterou si ani moderní medicína nedokáže pořádně poradit. Pokud se na její přítomnost přijde včas a začne se léčit v jejím brzkém stádiu, jsou šance na její odstranění vyšší, ale ani to nezaručuje, že tato zhoubná nemoc přeci jen nad svou obětí nevyhraje. To že se rakovina „nemaže“ s nikým ostatně dokazují i hollywoodští herci, kteří se jejími obětmi stávají stejně tak často jako kteříkoliv jiní lidé.

My vám dnes ale přinášíme seznam sedmi slavných herců, kteří tuto zákeřnou nemoc přeci jen porazili a jejího vlivu se šťastně zbavili. Zajímá vás, kteří ze souboje s touto smrtící nemocí nakonec vyšli jako vítězové? Pak se rozhodně pusťte do našeho dnešního článku.

7. Robert De Niro

Robert De Niro
Zdroj: wikipedia.org

V sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století byste si jen těžko mohli představit většího „tvrďáka“ než je Robert De Niro (74). Hvězda filmů jako Zuřící býk, Kmotr či Taxikář byla zkrátka nezničitelným akčním hrdinou, se kterým si nebylo radno zahrávat.

V roce 2003 však jeho nezničitelná pověst utrpěla velkou ránu, když mu byla diagnostikována rakovina prostaty. De Niro naštěstí na nic nečekal a ještě v prosinci téhož roku podstoupil operaci, při které mu byl nádor odstraněn a zdá se, že tento oscarový herec svou bitvu vyhrál na plné čáře a rakovina by se mu podle odhadů lékařů neměla vrátit.

6. Maggie Smith

Dokonce i slavná britská dáma, kterou je Maggie Smith (83) musela v roce 2007 bojovat s rakovinou. Zdraví této Lady sužovala rakovina prsu, kvůli které musela okamžitě podstoupit sérii chemoterapeutických léčení. O chemoterapii Smith později prohlásila, že je léčba ještě mnohem horší, než rakovina samotná. „Pořád mi bylo strašně špatně a říkala jsem si, že to nemůžu zvládnout,“ svěřila se Smith časopisu The Telegraph.

Rakovina však nebyla první vážnou nemocí, se kterou musela představitelka profesorky McGonagallové z Harryho Pottera či Violet Crawleyové z Panství Downton bojovat. V roce 1988 ji postihla Gravesova choroba, která je autoimunitním onemocněním štítné žlázy. I tu však naštěstí zdárně porazila a ve svých třiaosmdesáti letech se těší poměrně pevnému zdraví.

5. Olivia Newton-John

Britská herečka Olivia Newton-John (69) se proslavila především jako mladinká Sandy ze slavného muzikálu Pomáda, kde si zahrála po boku Johna Travolty (64). Stejně jako její herecká kolegyně Maggie Smith i Olivia utrpěla rakovinu prsu, se kterou bojovala v roce 1992. Její zkušenost s rakovinou ji ovlivnila natolik, že se začala věnovat charitativní práci, snaží se zvýšit veřejné povědomí o hrůzách této nemoci a bojuje za výzkum v oblasti léčby rakoviny.

V loňském roce se jí však rakovina bohužel znovu vrátila a přemístila se jí do kostí v dolní části jejích zad. Nyní se však zdá, že Newton-John zvítězila i v druhém kole této vyčerpávající bitvy a opět tuto zákeřnou nemoc zahnala na ústup. Nezbývá než této herečce a zpěvačce v jedné osobě držet palce a doufat, že už se jí nemoc nevrátí.

4. Michael C. Hall

I představitel sociopatického vraha ze seriálu Dexter si prošel nelítostným soubojem s touto nebezpečnou nemocí. V roce 2010 byl Michaelu C. Hallovi (47) diagnostikován Hodgkinův lymfom, který je vážným nádorovým onemocněním lymfatické tkáně.

V době této diagnózy bylo Hallovi 38 let a celá situace pro něj byla ještě složitější, jelikož jeho otec zemřel na následky rakoviny ve svých 39. Po třech měsících nelítostného souboje, který mimo jiné zahrnoval i ztrátu vlasů však Hallův agent oznámil, že je hercova rakovina na ústupu a Hall se tak mohl vrátit ke své práci na oblíbeném krimi seriálu.

3. Mark Ruffalo

Přestože hraje Mark Ruffalo (50) v MCU (Marvel Cinematic Universe) neohroženého Hulka, který se díky záření stal téměř nesmrtelným, jeho lidský herec kvůli rakovině málem přišel o život. V roce 2001 mu totiž byl objeven nádor na mozku o velikosti golfového míčku. Neuvěříte však, jak k objevení tohoto tumoru došlo!

Ruffalo měl totiž v květnu toho samého roku živý sen o tom, že má na mozku nádor! Tento sen ho vyděsil natolik, že se okamžitě objednal na vyšetření, které jeho předtuchy potvrdilo. Vyoperování tohoto nádoru bylo velmi komplikovanou záležitostí, při které herci hrozilo, že na 80 % přijde o sluch a navíc měl i dvacetiprocentní šanci, že ochrne v obličeji.

Jeho zotavování trvalo velmi dlouho, ale nakonec se mu obnovily nervy v obličeji, a dokonce nepřišel ani o sluch. Možná, že je Ruffalo nakonec větší tvrďák, než samotný Hulk.

2. Christina Applegate

Americkou herečku Christinu Applegate (46) můžete znát buď jako přitažlivou, byť přihlouplou dceru Ala Bundy ze seriálu Ženatý se závazky, nebo jako ambiciózní moderátorku z filmové série Zprávař s Willem Ferrellem (50) v hlavní roli. Samozřejmě se objevila i v dalších filmových a televizních počinech, ale tyto dvě role jsou jejími nejznámějšími.

I Applegate podstoupila souboj s rakovinou a stejně jako u ostatních dam na našem seznamu šlo o rakovinu prsu. Tu u ní lékaři objevili v roce 2008, a přestože se nádor objevil jen v jednom z hereččiných prsou, rozhodla se podstoupit dvojitou mastektomii. Její rozhodnutí ohledně odoperování obou prsou mělo své opodstatnění, jelikož stejnou nemocí trpěla i její matka, čímž se pravděpodobnost návratu rakoviny kvůli dědičnosti znásobila.

Nemoc se u ní projevila několik let poté, co se začala účastnit charitativních kampaní na výzkum a prevenci právě tohoto druhu rakoviny. Tato držitelka ceny Emmy za nejlepší herečku ve vedlejší roli však nad celou věcí drží optimistický nadhled a dokonce si před svou operací svá prsa vyfotila podle jejích slov „na památku“.

1. Hugh Jackman

Hugh Jackman
Zdroj: Paul Cush, wikipedia.org

Už jsme zmínili, že Mark Ruffalo je snad větším bojovníkem než jeho komiksová role a stejně tomu je i u našeho posledního hrdiny, který se proslavil rolí nezničitelného Wolverinea. Hugh Jackman (49) už s rakovinou bojoval dokonce šestkrát! Tomuto australskému herci se neustále vrací rakovina kůže, kterou mu podle všeho způsobila kombinace ostrého australského slunce a nedostatečného používání opalovacích krémů.

Na horka, která v Austrálii nastávají, totiž nebyl geneticky připraven, jelikož přestože v Austrálii vyrůstal, oba jeho rodiče pocházejí s Anglie, a tak Hughova pokožka na drsné podmínky protinožčího klimatu nebyla připravena. Jackman ale sám říká, že je jedno jakou máte kůži. „Nebuďte jako já. Používejte opalovací krémy. Já jsem idiot, který se před sluncem nechránil,“ řekl Jackman časopisu Daily Mail.

Prevence je důležitá a v případě rakoviny je tím nejlepším způsobem, jak tuto zrádnou nemoc včasně porazit. Dbejte proto Jackmanovy rady a přistupujte k ní zodpovědně!

(tod)

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Michael C. Hall, Olivia Newton-John, Maggie Smith, Mark Ruffalo, Robert De Niro, Christina Applegate, Hugh Jackman

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
hollywoodske celebrity, rakovina, osobnosti, slavní herci, Hollywood, nemocní herci, hollywoodští herci, zahraniční osobnosti, herci s rakovinou, zákeřné nemoci, nemoce, slavní herci rakovina, slavné osobnosti rakovina
TOPlist