Michael C. Hall

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec

Věk: 50 let

Datum narození: 1.02. 1971

Výška: 179 cm

Hodnocení Michael C. Hall

Přitažlivost
96% (19 hlasů) 1616.místo
Talent
97% (19 hlasů) 3802.místo
Inteligence
97% (18 hlasů) 3350.místo
Vtipnost
92% (20 hlasů) 4701.místo

Fotky Michael C. Hall (102)

Životopis Michael C. Hall Upravit životopis

Michael Carlyle Hall (* 1. února 1971) je americký herec. Jeho nejznámější role jsou David Fisher v seriálu televize HBO s názvem Odpočívej v pokoji a hlavní role Dextera Morgana v seriálu Dexter. V roce 2009 za svou roli v Dexterovi získal Screen Actors Guild Award a Zlatý glóbus.

Dětství

Narodil se v Raleigh v Severní Karolíně. Jeho matka Janice Styons Hall je vysokoškolskou poradkyní a jeho otec William Carlyle Hall pracoval pro IBM. Vyrostl jako jejich jediné dítě, jeho sestra zemřela v dětství před jeho narozením. Jeho otec v roce 1982 zemřel na rakovinu prostaty, když bylo Michaelovi jedenáct let.

Navštěvoval Ravenscroft School v Raleigh a absolvoval ji v roce 1989. Poté absolvoval v roce 1993 Earlham College a plánoval, že se stane advokátem. Později navštěvoval New Yorský univerzitní program zaměřený na umění v New Yorku.

Kariéra

Na začátku jeho herecké kariéry hrál ve hře What Love Is během druhého ročníku na Ravenscroft School. Když byl ve třetí třídě, tak začal zpívat v chlapeckém pěveckém sboru, poté od střední školy začal vystupovat v muzikálech jako Za zvuků hudby, Oklahoma! a Šumař na střeše.

Jeho herecká kariéra začala v divadle. Objevil se mimo Broadway na New Yorském Shakespearovském festivalu ve hrách Macbeth a Cymbeline, ve hrách Timon of Athens a Jindřich V. v New York Public Theater, The English Teachers v Manhattan Class Company a v kontroverzní hře s názvem Corpus Christi v Manhattan Theatre Club. V Los Angeles se objevil ve hře Skylight v Mark Taper Forum.

Muzikály

V roce 1999 ho režisér Sam Mendes obsadil do role konferenciéra v muzikálu Kabaret, což byla jeho první role na Broadwayi. V roce 2003 hrál roli Billyho Flynna v muzikálu Chicago. V roce 2005 se objevil mimo Broadway v premiéře hry Noaha Haidla Mr. Marmalade, kde hrál hlavní roli, imaginárního přítele citově narušené dívky.

Odpočívej v pokoji

Mendes ho navrhl na roli uzavřeného Davida Fishera, když Alan Ball začal obsazovat televizní seriál Odpočívej v pokoji.

Za první sérii v tomto seriálu obdržel nominaci na cenu Emmy za Nejlepšího herce v hlavní roli v dramatickém seriálu a nominaci na cenu AFI za Herce roku 2002. Kromě toho po celých pět let, co byl v seriálu získal nominace na Screen Actors Guild za Nejlepší výkon herců v dramatickém seriálu; v letech 2003 a 2004 tuto cenu vyhrál.

Dexter

V současné době hraje hlavní roli v seriálu Dexter. Současně je v seriálu i ko-producentem. Hraje zde hlavní roli, krevního specialistu v Miamské policii, který je také sériovým vrahem. V seriálu hraje také Dexterovu nevlastní sestru Debru jeho bývalá manželka, herečka Jennifer Carpenter.

Seriál měl premiéru 1. října 2006 a pátá série začala 26. září 2010. Za svou roli byl třikrát nominován na cenu Emmy v kategorii Vynikajicí herec v hlavní roli v dramatickém seriálu a to v letech 2008, 2009 a 2010. Seriál byl nominován jako takový v letech 2008, 2009 a 2010 v kategorii Dramatické seriály. V roce 2007 vyhrál cenu Asociace televizních kritiků za Individuální úspěch v dramatu. V roce 2007 a 2008 byl nominován na Zlatý glóbus v kategorii Nejlepší výkon herce v televizním dramatu, než v roce 2010 cenu konečně získal. Ve stejném roce vyhrál Screen Actors Guild Award za Vynikající výkon herce v dramatickém seriálu.

4. prosince 2010 Showtime oznámila, že se Dexter vrátí na šestou sérii a že je možná i sedmá série. Šestá série bude mít premiéru 2. října 2011.

Filmy

Mezi filmy, ve kterých se objevil patří film z roku 2003 s názvem Výplata, sci-fi thriller Gamer z roku 2009, komedie Peep World a East Fifth Bliss, obě z roku 2011.

Reklamy

V roce 2009 namluvil několik reklam pro americkou automobilovou společnost Dodge, zahrnující Challenger, Charger, Durango, Grand Caravan, Journey a také Jeep Grand Cherokee.

Osobní život

1. května 2003 se oženil s herečkou Amy Spanger; v létě po svatbě hráli oba v muzikálu Chicago, Michael hrál roli Billyho Flynna a Amy hrála Roxie Hart. Pár se rozdělil v roce 2005 a v roce 2006 se rozvedli.

31. prosince 2008 oznámil, že chodí se svou kolegyní Jennifer Carpenter, která hraje společně s ním v seriálu Dexter jeho nevlastní sestru Debru Morgan. Chodili spolu rok a poté se vzali. 18. prosince 2010 podala Carpenter žádost o rozvod; žili odděleně od srpna 2010.

Rakovina

13. ledna 2010 jeho agent a mluvčí potvrdili, že onemocněl Hodgkinovou nemocí a že se léčí. Rakovina byla na ústupu a Michael pokračoval v léčbě. Mnoho jeho kolegů a přátel médiím přiznalo, že ani netušili, že touto nemocí Michael trpí, protože neprojevoval žádné známky onemocnění. Vyjádřil obavy, hlavně proto, že v dětství se vyhýbal lékařům kvůli operaci kýly.

V roce 2010 přišel převzít Zlatý glóbus a Screen Actors Guild Award s čepicí na hlavě, která zakrývala jeho vypadané vlasy kvůli chemoterapii. 25. dubna 2010 Carpenter oznámila, že byl Michael plně vyléčen a že se vrací zpět k práci na nové sérii Dextera.

Charitativní činnost

Je hrdý na to, že jeho jméno nesou některé charitativní organizace a říká, že jejich práci obdivuje. V současné době je tváří kampaně Leukemia & Lymphoma Society's Light The Night. Nedávno také spolupracoval s americkou kosmetickou společností Kiehl, když vytvořili limitovanou edici, která podpoří Waterkeeper Alliance, ekologické neziskové společnosti, která usiluje celosvětově o čistou a bezpečnou vodu.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Michael C. Hall (3)

TOP 5 senzačních scén ze špatných filmů

25.10.2019 - Některé filmy jsou zdánlivě odsouzeny k tomu, aby se staly propadáky.

7 slavných herců, kteří vyhráli svůj souboj s rakovinou

08.07.2018 - Rakovina je zákeřná nemoc, se kterou si ani moderní medicína nedokáže pořádně poradit.

5 seriálových herců, kterým se nepodařilo prorazit ve filmu

17.02.2018 - Žádný učený z nebe nespadl. Většina filmových herců proto začíná svou kariéru u menších seriálových rolí. Některým hercům ale prostě stříbrné plátno nesluší.

Všechny články o Michael C. Hall (3) »
TOPlist