7 herců, kteří jsou překvapivě zdatnými rappery

14.12.2018

Většina z nás má alespoň nějaký skrytý talent, o kterém ostatní často vůbec netuší. Někdo dokáže dobře zpívat, jiný umí udělat bezkonkurenční míchaná vajíčak a někdo dokáže vykrkat celou abecedu. V minulosti jsme vám přinesli článek o pěti celebritách se skrytým talentem , ale dnes jsme se rozhodli představit vám jeden konkrétní um, který následující hvězdy ovládají.

Tímto talentem je bleskové chrlení slov do rytmu, jinak známé jako rap. Pokud by filmová kariéra těchto hollywoodských es měla z jakéhokoliv důvodu náhodou zkrachovat, rozhodně by se uchytili v hudební branži. Zajímá vás, kteří herci ovládají toto umění? Pak se začtěte do dnešní dávky filmových informací!

7. Lupita Nyong’o

Původem mexickou herečku Lupitu Nyong’o (35) poprvé pořádně proslavil až oscarový snímek z roku 2013 s názvem 12 let v řetězech. Není úplně špatnou vizitkou, když za první velký film, ve kterém hrajete, dostanete zlatou sošku za nejlepší herečku ve vedlejší roli. Od té doby jste ji mohli vidět v pod velkou vrstvou make-upu a počítačových efektů jako Maz Kanatu v obnovených Star Wars nebo jako válečnici Nakiu v superhrdinském Black Pantherovi.

Na rozdíl od většiny ostatních hvězd, o kterých se v dnešním seznamu dočtete, neměla zatím Lupita Nyong’o příležitost ukázat své rapové schopnosti v žádné talk show, místo toho je ale můžete vidět ve videu, které natočila společně se svou hereckou kolegyní z výše zmíněného Black Panthera. V tomto videu můžete pozorovat Nyong’o a Letitiu Wright (25), která superhrdinském snímku hraje mladičkou Shuri, jak vedle sebe sedí v autě a dávají na odiv svůj rapový Freestyle.

Obě herečky tak improvizují do rytmu a odkazují se při tomna jejich společný film. Skutečně to vypadá, že nejde o herečky, ale o profesionální zpěvačky. Nebylo to navíc poprvé, co se Nyong’o rozhodla natočit při rapování. Když budete pořádně hledat, najdete i video, kde rapuje do rytmu písně NY State of Mind rappera Nase.

6. Sandra Bullock

Herecká kariéra této talentované americké herečky pořádně odstartovala v devadesátých letech minulého století díky filmům jako Nebezpečná rychlost nebo Demolition man. Během své bohaté kariéry se jí podařilo vyhrát Oscara, byla vyhlášena za nejkrásnější ženu světa časopisem People, a dokonce si založila vlastní produkční společnost.

Zdá se však, že Sandře Bullock (54) všechny tyto úspěchy nestačí, a tak se během talk show britského moderátora Jonathana Rosse (58) rozhodla ukázat i své rapové schopnosti. V roce 2013 se jí s neuvěřitelným klidem podařilo zazpívat první sloku známého songu The Rapper’s Delight rappové skupiny The Sugar Hill Gang. I když bylo vidět, že má zpěvačka trochu trému, podařilo se jí tuto obtížnou píseň předvést bez sebemenšího zádrhelu.

5. Idris Elba

Přestože britského herce Idrise Elbu (46) můžete v současnosti vídat především v komiksových filmech studia Marvel jako asgardského strážce brány mezi světy Heimdalla. Zde ale jeho kariéra ani zdaleka nezačala. Možná vás to překvapí, ale herectví nebylo první profesí, díky níž si tento černošský herec získal status celebrity.

Slávu totiž poprvé získal díky hudbě. Od malička se totiž věnuje DJování a jako DJ Big Driis nahrál i několik vlastních skladeb. Kromě DJování a herectví je Elba také zdatným zpěvákem a ano, tušíte správně, rapperem. Pokud si myslíte, že je jeho hudební kariéra jen jakýmsi „šolichem“, kterému se věnuje jen jako vedlejšímu koníčku, musíme vás vyvést z omylu. V minulosti spolupracoval například s americkým rapperem Macklemorem (35) a s jeho hudbou mu pomáhal i Jay-Z (49).

4. Anne Hathaway

O tom, že Anne Hathaway (36) umí skvěle zpívat, asi nemůže být pochyb. Stačí se podívat na její výkon v muzikálových Bídnících z roku 2012, a hned vám bude jasné, že hudební talent této herečce rozhodně nechybí. Rap je však přeci jen trochu něco jiného než tradiční zpěv, ale vzhledem k tomu, že jsme ji zařadili na dnešní seznam, vám asi musí být jasné, že Hathaway ovládá i tento druh umění.

To dokázala v talk show britského moderátora Jamese Cordena (40), kdy se mu postavila v rapové bitvě. Přestože je Corden také zdatným hudebníkem, což často a s oblibou dokazuje v segmentu své show zvaném Carpool Karaoke, v bitvě proti americké herečce neměl sebemenší šanci. Hathaway na něm nenechala nit suchou a objektivně se stala vítězkou tohoto souboje, což musel uznat i sám Corden.

3. Chris Pratt

Chris Pratt (39) s poprvé dostal do povědomí široké veřejnosti díky své roli obtloustlého Andyho z komediálního seriálu Parks and Recreation. Když ale v roce 2014 dostal nabídku zahrát si Starlorda v superhrdinských Strážcích galaxii prošel jednou z těch největších tělesných transformací. Místo oplácaného komika tu najednou stál vypracovaný akční hrdina, o jehož svaly byste mohli rozbíjet kameny.

To však není jediná obdivuhodná věc na tomto oblíbeném herci. Když se totiž jednou objevil v rozhlasové show DJe Whoo Kida, rozhodl se předvést svůj neuvěřitelný talent pro rap. K tomu si navíc vybral píseň Forgot About Dre jednoho z nejrychlejších rapových zpěváků. Eminemova rychlost je v rapových kruzích skutečně legendární, ale Pratt se rozhodně nenechal zahanbit.

Forgot About Dre předvedl snad ještě rychleji než originál a navíc do svého vystoupení zakomponoval i všechny zvukové efekty, které se v původním songu objevují.

2. Natalie Portman

Oscarová herečka, modelka a filantropka. To všechno je původem izraelská Natalie Portman (37). Možná vás to překvapí, ale k těmto profesím si Portman může připsat ještě jednu. Je totiž velmi zběhlá v odnoži rapu, která se nazývá Gangsta Rap.

Nevěříte nám? Upřímně se nedivíme. Je jen těžko představitelné, že se tato křehká žena pouští do rapových bitev plných sprostých slov a krutých urážek, ale pokud si pustíte video, které natočila pro komediální pořad Saturday Night Live, uvidíte, že jsme si z vás nestříleli. Portman v něm chrlí jednu „sprosťárnu“ za druhou, ale její vystupování vypadá, že se rapem živí už od malička. Takovým bonbónkem je fakt, že letos natočila pro pořad druhý díl svého Gangsta Rapu.

1. Daniel Radcliffe

Náš dnešní žebříček ukončíme hercem, kterého nejvíce proslavila série o mladém kouzelnickém učni s jizvou ve tvaru blesku na čele. Samozřejmě máme na mysli Daniela Radcliffea (29), který se nám do paměti nezapomenutelně zapsal jako Harry Potter.

I Radcliffe ukázal své rapové nadání v jedné z mnoha amerických talk show. Tentokrát však šlo o Tonight Night Show Jimmyho Fallona (44). Rozhodl se totiž, že předvede jednu z nejobtížnějších rapových písní historie zvanou Alphabet Aerobics od rappera, který si nechává říkat Blackalicious.

Radcliffe se tak postupně prorapovává celou abecedou, za stále se zrychlujícího tempa, které mu udává kapela The Roots, jež Fallonovým pořadem provází. Bez jediného zaváhání tak naživo předvede vystoupení, za které by se nemusel stydět žádný profesionální raper.

(tod)

Fandím
14 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Anne Hathaway, Natalie Portman, Idris Elba, Chris Pratt, Daniel Radcliffe, Sandra Bullock

Filmy:
Demolition Man, Nebezpečná rychlost, Harry Potter a Relikvie smrti - část 2, Parks and Recreation, Bídníci

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké celebrity, britské celebrity, HIP HOP, Rap, rappeři, vtipná videa celebrit, Daniel Radcliffe rap, rapperské vystoupení, rapující celebrity, rapující hvězdy, Lupita Nyong o, Sandra Bullock rap, Sandra Bullock show, Sandra Bullock vystoupení, Idris Elba zpěv, Idris Elba klip, Anne Hathaway rap, Anne Hathaway zpěv, Chris Pratt rap
TOPlist