Anne Hathaway

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 14 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herečka, Scénáristka

Věk: 40 let

Datum narození: 12.11. 1982

Výška: 173 cm

Hodnocení Anne Hathaway

Přitažlivost
91% (176 hlasů) 4036.místo
Talent
90% (144 hlasů) 8686.místo
Inteligence
89% (135 hlasů) 7906.místo
Vtipnost
87% (135 hlasů) 7810.místo

Fotky Anne Hathaway (663)

Anne Hathaway nahé fotky (22)

Anne Hathaway nahá ve filmech (4)

Životopis Anne Hathaway Upravit životopis

Anne Jacqueline Hathaway (* 12. listopadu 1982 v Brooklynu, New York, USA) je americká herečka, příležitostná zpěvačka a glamour modelka.

Biografie

Pochází z New Yorku z Brooklynu z rodiny právníka Geralda Hathawaye, její matka Kate McCauley-Hathawayová je herečka a zpěvačka, její dědeček Joe McCauley patřil mezi výrazné osobnosti rozhlasového vysílání ve Filadelfii. Rodiče ji úmyslně pojmenovali Anne, to proto aby se jmenovala stejně jako manželka britského dramatika Williama Shakespeara. Už v dětství hezky zpívala i tančila.

Nejprve studovala na vysoké škole angličtinu, ale brzy svůj zájem obrátila k divadlu. V roce 1999 poprvé úspěšně účinkovala v jinak dost neúspěšném televizním seriálu Get Real, za který byla poprvé nominována na cenu Teen Choice Award. Hned svým prvním velkým filmovým hollywoodským debutem zaznamenala velký úspěch v rodinném pohádkovém snímku Deník princezny z roku 2001 režiséra Garryho Marshalla, kde si zahrála ústřední postavu princezny Mii Thermopolisové. Za tuto roli byla podruhé nominována na cenu Teen Choice Award. Její vůbec první nízkorozpočtový snímek Odvrácená strana nebe se natáčel dříve než Deník princezny, ale do kin byl uveden úmyslně z komerčních důvodů až později.

Později si zahrála v dalších známých filmech. Moderní Popelku ztvárnila v koprodukční filmové pohádce Zakletá Ella, známou se stala i díky postavě z Oscarem ověnčeného snímku Zkrocená hora. S Meryl Streepovou si zahrála hlavní roli ve filmu Ďábel nosí Pradu. Britskou spisovatelku Jane Austenovou ztvárnila ve filmu Vášeň a cit. V roce 2010 pak vytvořila, postavu zimní královny ve snímku Alenka v říši divů. V přípravě je životopisný snímek Get Happy: The Life of Judy Garland, kde má hrát americkou zpěvačku a herečku Judy Garlandovou.

Zajímavosti

  • Její originální herecký styl je někdy přirovnáván k hereckému stylu Audery Hepburnové a Judy Garlandové. Režisér Garry Marshall jí přirovnává i k Julii Robertsové.
  • Jejími osobními přítelkyněmi se staly herečky Emily Bluntová (Ďábel nosí Pradu) a Heather Matarazzo (Deník princezny).

Ocenění

  • Své dvě první nominace na cenu Teen Choice Award obdržela za svoji první velkou roli v seriálu Get Real a poté i za svoji první filmovou roli ve snímku Deník princezny.
  • V roce 2008 byla poprvé nominována na Oscara i Zlatý glóbus za roli ve snímku Rachel se vdává, během předávacího oscarového večera několik minut účinkovala i na jevišti coby zpěvačka a tanečnice. O dva roky později pak společně Jamesem Francem roce 2011 moderovala 83. ročník předávání cen Americké akademie filmových umění a věd Oscar.
  • V roce 2010 obdržela cenu Emmy za kreativní dabing postavy princezny Penelope v jedné z epizod seriálu Simpsonovi.
  • V roce 2010 byla podruhé nominována na Zlatý glóbus za snímek Láska a jiné závislosti.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Anne Hathaway (23)

TOP 5 slíbených filmů, kterých jsme se nikdy nedočkali

14.10.2020 - Svět filmového průmyslu je opravdu zrádný a uspět se v něm podaří jen málokomu.

TOP 5 nejvíc sexy komiksových superhrdinek

29.07.2019 - Stránky komiksů dávají jejich tvůrcům možnost vytvořit skutečně originální příběhy plné akce, napětí a emocí.

7 herců, kteří jsou překvapivě zdatnými rappery

14.12.2018 - Většina z nás má alespoň nějaký skrytý talent, o kterém ostatní často vůbec netuší.

5 nejvtipnějších imitací celebrit slavnými herci

14.10.2018 - Imitátoři celebrit se dodnes těší poměrně velké slávě a to i v České republice.

7 nejlepších historických filmových muzikálů

14.05.2018 - Muzikál patří mezi žánry, který buď milujete, nebo nenávidíte. Honosné kostýmy a výprava, herecké výkony hodné divadelních prken a hudba, která může svou velkolepostí sahat až ke kýči ...

Noví Dannyho parťáci budou holky!

19.12.2017 - Pamatujete na Dannyho parťáky? Vždy super podívaná, jak parta profíků přelstí velká kasína! No, tak příští rok tu budou v novém podání.

Všechny články o Anne Hathaway (23) »
TOPlist