5 slavných herců, kteří nikdy nedokončili školu

07.10.2018

Ne každý je stvořený pro školy. Někteří zkrátka nemají ani chuť se po maturitě či výučním listu pouštět do dalších studií, což je samozřejmě v pořádku. Koneckonců, říká se, že se má každý držet toho, co mu jde nejlépe.

O něco horší situace je, když se někdo na školu přihlásí a postupem času zjistí, že na to nemá hlavu, že mu škola nic nepřináší nebo že ho zkrátka nebaví. Takových příběhů je však spousta a netýkají se jen obyčejných lidí. I spousta celebrit se dostala na různé školy, jen aby byly později ze svých studií „vyhozeny“.

Showbiz vám proto nyní přináší seznam pěti slavných herců, kteří z různých důvodů nedokončili školu. Pokud vás zajímá, které hollywoodské hvězdy nebyly zrovna studijními typy, směle se pusťte do dnešního článku.

5. Willem Dafoe

Když jsme v úvodu článku uvedli, že bude dnešní seznam plný slavných hollywoodských jmen, opravdu jsme nežertovali. Prvním ze školních odpadlíků je totiž hvězda filmů jako Četa, Poslední pokušení Krista, Věznice nebo původního Spider-Mana z roku 2002.

Willem Dafoe (63) je skutečně výborným hercem, který mimo jiné v roce 2016 zavítal i do České republiky na Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. V dětství se však bohužel moc nerozvíjel, jelikož ho vychovávaly převážně jeho sestry. Tahle výchova na něj neměla úplně dobrý vliv, jelikož u něj vzbudila poměrně předčasný sexuální zájem o ženy.

Zajímá vás, jak moc předčasný? No, možná vám k posouzení postačí informace, že byl Dafoe vyhozen ze střední školy za natočení amatérského pornofilmu. O mnoho let později zanechal i vysoké školy ve Wisconsinu a přestěhoval se do New Yorku, kde mohla jeho herecká kariéra konečně odstartovat.

4. Owen Wilson

Texaského rodáka Owena Wilsona (49) budete pravděpodobně znát především jako sympatického blonďáka s křivým nosem, který v mnoha filmech dělal parťáka Jackie Chanovi (64) nebo Benu Stillerovi (52). Další věc, kterou se proslavil, je jeho velmi časté zvolávání citoslovce „wow“, jak můžete ostatně vidět i v následujícím videu.

Věděli jste však, že ani on nedokončil školu? Přestože je Wilson úspěšným hercem, skvělým studentem rozhodně nebyl. Problémy mu ve škole dělala především matematika, konkrétně pak geometrie.

Byl dokonce vyhozen z přípravné školy za podvádění při jedné z rýsovacích úloh. Nápravou Wilson prošel, když se později přihlásil do vojenské školy, kde ho „srovnali do latě“. Najednou z něj byl úplně jiný člověk, který dokonce získal vysokoškolský titul za studium angličtiny.

3. Keanu Reeves

Přestože se Keanu Reeves (54) narodil v Libanonu, své dětství prožil převážně v kanadském Torontu. Ani on neměl zrovna idylické dospívání. Jeho matka střídala partnery jak na běžícím pásu a stejným tempem střídal mladý Keanu i školy, které navštěvoval.

Věčně patřil k těm nejhorším žákům ve třídě a několikrát byl ze škol i vyloučen. Například z jedné torontské střední školy ho vyhodili kvůli jeho „bouřlivé povaze“. Upřímně musíme říct, že by nás hodně zajímalo, co se pod touto frází skrývá.

Dle Reevesových vlastních slov měl herec vždy problémy s autoritami a často se svým učitelům do očí vysmíval, což úplně neunesli. Když to porovnáte se současným Reevesem, který je zářným příkladem slušného vychování a milého vystupování, je to jako nebe a dudy.

2. Marlon Brando

Jen těžko si představíte větší filmovou hvězdu 70. let než byl právě Marlon Brando. Tento slavný americký herec si získal srdce mnohých díky svým neuvěřitelným výkonům ve filmech jako je Kmotr, Apokalypsa nebo třeba původní Superman.

Ani Brando si však svá studentská léta úplně neužil. Jen s velkými obtížemi si můžete užít dětství, když je vaše matka alkoholička a váš otec násilnický hrubián. Tyto rodinné podmínky vyvolaly v Brandovi rebelský reflex, kvůli kterému ho vyhodili ze střední.

Důvod jeho předčasného ukončení studia je tak neuvěřitelný, že bychom ho spíše očekávali v nějaké přihlouplé komedii. Brando byl ze školy vyloučen po tom, co se po jejích chodbách projížděl na své motorce. Obdobně jako Wilson později přestoupil na vojenskou školu, ale ani tam dlouho nevydržel. Nakonec se přestěhoval do New Yorku, kde konečně našel své pravé uplatnění v divadelní škole.

1. Charlie Sheen

O různých průšvizích „hollywoodského spratka“ Charlieho Sheena (53) slyšel už snad celý svět. Ať už jde o jeho zálibu v drogách, alkoholu, prostitutkách nebo gamblingu, Sheenova zkaženost je opravdu proslulá. Proto si asi dokážete poměrně jasně představit, jak muselo probíhat mládí tohoto potomka slavného herce Martina Sheena (78).

Hvězda Žhavých výstřelů, Řeči peněz nebo seriálu Dva a půl chlapa měla sice slibnou filmovou kariéru už od svých devíti let, jeho studium však trpělo. Jeho studijní problémy vyvrcholily jen pár týdnů před maturitou, kdy byl ze školy vyhozen kvůli špatným známkám a častým absencím. Charlie byl zkrátka rebel už od svého dětství.

(tod)

 

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Willem Dafoe, Keanu Reeves, Marlon Brando, Owen Wilson, Charlie Sheen, Martin Sheen

Filmy:
Spider-Man, Žhavé výstřely, Kmotr, Četa

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
slavní herci, hollywoodští herci, zajímavosti o celebritách, herci bez školy, Charlie Sheen průšvihy, herci bez vzdělání, celebrity bez vzdělání, Willem Dafoe život, Marlon Brando život
TOPlist