Owen Wilson

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec, producent, scénárista

Věk: 53 let

Datum narození: 18.11. 1968

Místo narození: USA, Dallas, Texas

Výška: 179 cm

Hodnocení Owen Wilson

Přitažlivost
96% (13 hlasů) 1652.místo
Talent
99% (13 hlasů) 3551.místo
Inteligence
99% (11 hlasů) 3148.místo
Vtipnost
99% (14 hlasů) 3044.místo

Fotky Owen Wilson (285)

Životopis Owen Wilson Upravit životopis

Owen Cunningham Wilson (* 18. listopadu 1968, Dallas, Texas, USA) je americký herec, komik a scénárista.

Dětství

Narodil se v Dallasu fotografce Lauře Cunningham Wilson a Robertu Andrewovi Wilsonovi, pracovníku v reklamě a operátorovi ve veřejné televizní stanici. Má staršího bratra Andrewa a mladšího Lukea, kteří se oba rovněž zabývají filmařstvím. Jeho rodina pochází původně z Massachusetts, jedná se o irské Američany a římské katolíky.

Ze základní školy byl v desátém ročníku vyloučen, protože ukradl učitelskou učebnici kvůli pomoci při domácí úloze. Jeho střední školou je New Mexico Military Institute v Roswellu v Novém Mexiku.

Kariéra

Jeho první filmovou rolí byl "Dignan" ve snímku Wese Andersona Grázlové. Pak s Andersonem pracoval na dalších filmech - Jak jsem balil učitelku a Taková zvláštní rodinka. Poslední film byl kriticky i komerčně úspěšný. Wilson za něj byl nominován na Oscara v kategorii Nejlepší původní scénář.

Začal rychle získávat role ve vysokorozpočtových filmech jako Cable Guy, režírovaný Benem Stillerem. Po malých rolích v akčních filmech jako Anakonda, Armageddon a Zámek hrůzy, se objevil ve dvou dramatických rolích - ve vedlejší roli v Půlnoc nikdy nekončí a hlavní roli sériového vraha ve snímku The Minus Man.

V roce 2000 prorazil rolí ve filmu Tenkrát na východě, kde se objevil po boku akční hvězdy Jackieho Chana. Film utržil po celém světě více než 100 milionů dolarů. Úspěch pokračoval rolí vedle Bena Stillera a Willa Ferrella ve filmu Zoolander. V Tenkrát na východě si Wilsona všiml Gene Hackman a doporučil ho jako svého partnera do filmu Za nepřátelskou linií.

V roce 2002 hrál spolu s Eddiem Murphym ve filmu Jsem agent, remakeu televizního seriálu, jenž komerčně propadl. O rok později se na plátně znovu setkal s Jackiem Chanem díky snímku Rytíři ze Šanghaje. Ve stejném roce hrál v dalším remakeu televizního seriálu - Starsky & Hutch. Kvůli zaneprázdněnosti jako herec, nemohl spolupracovat s Wesem Andersonem na scénáři snímku Život pod vodou, ale přijal v něm roli možného syna Billa Murrayho Neda Plimptona. Tato role byla napsaná přímo pro Wilsona.

V roce 2005 se objevil spolu s Vincem Vaughnem v kasovním trháku Nesvatbovi. V témže roce ztvárnil postavu Neila Kinga ve filmu režírovaném bratry Lukem a Andrewem Příběh Wendella Bakera. V dalším roce dal hlas postavě Bleska McQueena v animovaném filmu společností Disney a Pixar Auta, spolu s Kate Hudson účinkoval v My dva a křen a se Stillerem hrál v komedii Noc v muzeu.

V dalším filmu Wese Andersona Darjeeling s ručením omezeným se objevil v roce 2007. Následovaly filmy Tvrďák Taylor a Marley a já, filmové adaptaci memoáru Johna Grogana, v níž spolupracoval s Jennifer Aniston.

Média ho vedle Vince Vaughna, jeho bratra Lukea Wilsona, Jacka Blacka, Bena Stillera a Willa Ferrella zařadila do skupiny herců Frat Pack, s nimiž se často objevuje ve filmech.

Osobní život

V roce 2007 byl Wilson převezen do nemocnice, média mluvila o sebevraždě. Jeho právník později prohlásil, že se herec léčí kvůli depresi. Následně se Wilson vzdal role ve filmu svého častého filmového partnera Bena Stillera Tropická bouře a byl nahrazen Matthewem McConaugheyem. Na veřejnosti se Wilson objevil znovu až v říjnu 2007 v Los Angeles na premiéře snímku Darjeeling s ručením omezeným. Wilson se od té doby o incidentu veřejně nevyjádřil.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Owen Wilson (14)

5 nejvtipnějších imitací celebrit slavnými herci

14.10.2018 - Imitátoři celebrit se dodnes těší poměrně velké slávě a to i v České republice.

5 slavných herců, kteří nikdy nedokončili školu

07.10.2018 - Ne každý je stvořený pro školy.

Zoolander se vrací! Ben Stiller a Owen Wilson se stali hvězdami přehlídky Valentina!

11.03.2015 - V Paříži právě zuří týden módy, vrcholná událost, na které se objevují ty nejznámější modelky v róbách těch nejznámějších návrhářů.

Owen Wilson má radost - bude podruhé otcem!

10.10.2013 - Americký herec se pochlapil a zplodil druhého caparta se svou osobní trenérkou!

Stážisti aneb Starý psy klikat a googlovat nenaučíš!

10.07.2013 - V hlavních rolích americké komedie se představí herci Vince Vaughn a Owen Wilson!

Půlnoc v Paříži: Poslední opus Woodyho Allena v kinech!

19.09.2011 - Nová komedie legendárního amerického tvůrce je poctou Francii a její metropoli!

Všechny články o Owen Wilson (14) »
TOPlist