5 slavných herců, kteří naštěstí odmítli role v naprostých propadácích

29.06.2018

Na začátku června jsme vám přinesli článek o pěti hercích, kteří litovali toho, že se vzdali nabízené role. Ať už to bylo z jakéhokoliv důvodu, tito herci jednoduše odmítli nabídku filmu, který později sklízel jeden úspěch za druhým. Abyste ale viděli, že hollywoodští herci umí dělat i rozumná rozhodnutí, která jim často zachrání jejich dobrou pověst, dnes vám přinášíme trochu jiný článek.

Dnes se totiž dozvíte o pěti hercích, kteří naštěstí odmítli role v naprostých propadácích. Ať už šlo o rozumné rozhodnutí založené na zjišťování detailů o chystaném filmu, či prorocké předtuchy o kvalitách snímku, tito herci si svým odmítnutím zachránili svou hollywoodskou kůži.

Zajímá vás, kdo měl hrát v pokračování Hříšného tance, který herec ze zásady odmítá natáčet pokračování a kdo měl hrát hlavní ženskou roli v jednom z největších filmových propadáků s názvem Pluto Nash? Pak na nic nečekejte a pusťte se do dnešního článku.

5. Brad Pitt – Fontána

Fontána je nejpovedenějším snímkem, který na dnešním žebříčku naleznete. Ve skutečnosti to není vůbec špatný film a jeho symbolismus, dechberoucí vizuál a komplikovaný, ale neotřelý příběh, jsou při nejmenším velmi kvalitní. Právě ona náročnost filmu však nejspíše zapříčinila to, že se filmu v kinech moc nevedlo, a to i přes to, že hlavní role ztvárnili Hugh Jackman (49) a Rachel Weisz (48).

Brad Pitt
Zdroj: SpreePiX, wikipedia.org

Trojjedinou roli dobyvatele Thomase, lékaře Tommyho a vesmírného poutníka Toma ale namísto Jackmana málem ztvárnil Brad Pitt (54). Ten však tento hlubokomyslný snímek z roku 2006 však pouhých sedm týdnů před začátkem natáčení odmítl a role tak připadla Jackmanovi.

Důvodem pro Pittův náhlý odchod bylo údajně rozhodnutí režiséra Darrena Aronofskyho (49) ignorovat Pittovy návrhy na změnu děje. Pitt si však v podobně experimentálním snímku zahrál o pouhé dva roky později, když přijal hlavní roli ve Fincherově snímku (55) Podivuhodný případ Benjamina Buttona.

4. Jennifer Lopez – Pluto Nash

Pokud jste četli náš článek 7 nejdražších filmových propadáků, jméno Pluto Nash vám musí být známé. Pokud ne, můžete se hrdě řadit mezi hrstku šťastných, které tato urážka kinematografie minula. Kritika i diváci tento film s Eddiem Murphym (57) v hlavní roli rozcupovali na kousky, a tak se Pluto Nash stal jedním z největších filmových propadáků historie.

Tento film připravil studio Warner Brothers o neuvěřitelných 93 milionů dolarů (ze stamilionového rozpočtu) a byl jedním z filmů, které odstartovaly klesající kvalitu filmů s Eddiem Murphym. Věděli jste ale, že s sebou ke dnu Pluto málem strhl i kariéru nadějné herečky a zpěvačky v jedné osobě?

Jennifer Lopez
Zdroj: Tom Sorensen, wikipedia.org

Roli zpěvačky Diny totiž měla původně hrát Jennifer Lopez (48). Ta měla však to štěstí, že po přečtení scénáře stihla ještě „vycouvat“ a role tak připadla jiné latinskoamerické krásce jménem Rosario Dawson (39). Té se však z tohoto propadáku podařilo oklepat lepším způsobem než Murphymu a o pár let později opět začala hrát v kvalitních filmech jako Sin City: Město hříchu nebo Sedm životů.

3. Natalie Portman – Hříšný tanec 2

Věděli jste o tom, že má Hříšný tanec pokračování? Nebojte, my také ne. Abychom byli fér, tak nastoupit do pozice druhého dílu tak legendárního snímku není nic snadného. Na druhou stranu si musíte položit otázku, proč se o to filmaři vlastně vůbec pokoušeli?! Když do této rovnice neúspěchu započítáte i nudná taneční vystoupení a zapomenutelný soundtrack, je šance na úspěch takového filmu skutečně mizivá.

Děj se odehrává na Kubě, těsně před propuknutím revoluce. Hlavní role v pokračování Hříšného tance s podtitulem Havanské noci ztvárnili Diego Luna (38), kterého můžete znát například ze spin-offu Star Wars s názvem Rogue one a Romola Garai (35), kterou nemůžete znát téměř z ničeho. Dalo by se říct, že jí Havanské noci zavřely vrátka úspěchu. Ten samý osud však mohl potkat i mnohem známější herečku.

Natalie Portman
Zdroj: Josh Jensen, wikipedia.org

Touto obětí se málem stala Natalie Portman (37), kterou režisér Guy Ferland (52) oslovil jako první. Portman však naštěstí bez váhání odmítla a její kariéra tak zůstala bez poskvrnky. Navíc si později zahrála v mnohem kvalitnějším filmu o tanci, za roli ve kterém získala cenu BAFTA, Zlatý Globus i Oscara. Zdá se, že si Portman zkrátka umí vybrat.

2. Val Kilmer – Batman a Robin

Přestože Val Kilmer (58) už v jednom Batmanovském snímku hrál, rozhodl se, že dvakrát do stejné řeky nevstoupí. Jeho Batman navždy sice nebyl žádným uměleckým dílem, ale při srovnání s jeho pokračováním s názvem Batman a Robin jde téměř o Da Vinciho Monu Lisu.

Důvodem, proč role netopýřího bojovníka se zločinem nakonec připadla hollywoodskému štramákovi číslo jedna – Georgi Clooneymu (57) – bylo podle režiséra Joela Schumachera (78) Kilmerovo enormní ego. Údajně se při natáčení Batmana navždy s režisérem hádal o každou maličkost, což ho pak vedlo k tomu, že se Schumacherem nechtěl mít nic společného.

Val Kilmer
Zdroj: Josh Jensen, wikipedia.org

Rádi bychom Kilmerovo rozhodnutí připsali jeho dobrému vkusu a výběru skutečně kvalitních filmových projektů, ale s dobrým svědomím nemůžeme prohlásit nic jiného, než že šlo spíše o šťastnou náhodu. Přeci jen, vydávat „hvězdu“ filmů jako Pod Moskvou, 7 pod nulou nebo Ostrov Dr. Moreau za někoho s dobrým čuchem na filmy by bylo asi trochu přitažené za vlasy.

1. Jim Carrey – Božský Evan & Maska Junior

Jim Carrey (56) se během své kariéry držel jednoho jednoduchého pravidla, které porušil pouze ve dvou případech. V případech obou těchto filmů by však bylo lepší, kdyby se ho přeci jen držel pořád. Jim Carrey totiž nedělá pokračování filmů, a to i přesto, že za ně dostává skutečně štědré finanční nabídky.

Přesto však natočil pouze dvě pokračování, a to: Ace Ventura 2: Volání divočiny a Návrat blbýho a blbějšího. Oba tyto filmy však ani zdaleka nedosáhli kvalit jejich předchůdců a Carrey si to moc dobře uvědomuje.

Jim Carrey
Zdroj: Josh Jensen, wikipedia.org

Během své mnohaleté filmové kariéry odmítl nabídky na různé sequely (filmová pokračování, pozn. red.), mezi které se řadí i podprůměrný Božský Evan, kde Carreyho v hlavní roli vystřídal Steve Carell (55) a úděsný Maska Junior, ze kterého se nám dodnes poměrně silně zvedá žaludek. Zdá se, že by se jeho pravidla mělo držet více herců, a jejich kariéry by byly ušetřeny drtivých zásahů v podobě zpackaných sequelů.

(tod)

Fandím
22 fanoušků
Nesnáším
5 antifanoušků
Celebrity:
Natalie Portman, Jim Carrey, Brad Pitt, Val Kilmer, Jennifer Lopez

Filmy:
Pluto Nash, Fontána

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké herečky, hollywoodske celebrity, americké celebrity, američtí herci, slavní herci, Jennifer Lopez filmy, Brad Pitt role, slavné filmy, filmové propadáky, odmítuté role, Jim Carrey role
TOPlist