5 herců, kteří později litovali, že se vzdali nabízené role

09.06.2018

Jako začínající herci jste za vděční za každou hereckou nabídku a okamžitě přijímáte vše, co vám filmaři nabízí. Pokud jste ale slavnými hollywoodskými herci s bohatým životopisem, můžete si mezi spoustou nabídek vybírat a přijímat jen to, co se vám skutečně líbí. V takové záplavě rolí se vám však občas stane, že bezmyšlenkovitě odmítnete něco, co se poté stane velkým trhákem a vám nezbyde nic jiného než oči pro pláč a výčitky svědomí.

Důvodů pro odmítnutí role může být hned několik. Špatné smluvní podmínky, nedůvěra ve scénář či režii, nebo nabitý harmonogram herců mohou způsobit, že herci odmítnou nabízený film, aniž by si to předem pořádně rozmysleli. My vám teď proto přinášíme seznam pěti herců, kteří později litovali, že se z různých důvodů vzdali nabízené role.

5. Emma Watson – La La Land

Britskou herečku Emmu Watson (28) má většina diváků spojenou především s rolí mladé čarodějky Hermiony ze série Harry Potter. Emma však z téhle role už dávno vyrostla a už dlouhou dobu se věnuje různým projektům, které často spadají i mimo filmový průmysl. Kromě herectví se totiž také věnuje modelingu, návrhářství, charitě či spolupráci s různými neziskovými organizacemi.

Věděli jste ale, že měla Watson původně dostat i hlavní roli v oscarovém snímku La La Land? Tuto muzikálovou roli kvůli jejímu nabitému harmonogramu musela Watson odmítnout a nakonec ji přijala jiná talentovaná Emma, konkrétně Emma Stone (29). Ta za svůj brilantní výkon v roli získala i Oscara za hlavní ženskou roli v roce 2016.

La La Land nakonec vyhrál šest Oscarů (ke kterým se při jednom z největších hollywoodských trapasů byť jen na pár okamžiků přidal i ten za nejlepší film), a tak má Watson příště určitě o čem přemýšlet. Přestože má herečka v současnosti velmi dobře našlápnutou kariéru, nějaký ten Oscar by jí určitě neuškodil.

4. Sean ConneryPán prstenů

Dokážete si představit, že by jednoho z nejslavnějších mágů fantasy světa ztvárnil agent 007? Je to obtížné, že? Přesně o tom však uvažovali tvůrci legendární trilogie Pán prstenů, když přemýšleli, že do role Gandalfa neobsadí Iana McKellena (79), ale Seana Conneryho (87).

Režisérovi snímků o Středozemi, Peteru Jacksonovi (56), se pro jeho gigantický filmový projekt adaptace proslulé fantazy série podařila sehnat velká spousta slavných hereckých jmen. Proslulý skotský představitel Bonda by se proto mezi jmény jako Orlando Bloom (41), Elijah Wood (37) nebo Sean Bean (59) určitě neztratil.

Přesto se však Connery rozhodl, že se projektu účastnit nebude. Jeho odůvodnění je ale poněkud komické. Nu posuďte sami. „Nějak jsem to nepochopil. Četl jsem tu knihu, četl jsem i scénář a dokonce jsem viděl i ten film. Pořád ale nevím, co se tam děje.“ Přes tenhle komentář však Connery McKellenův výkon pochválil s tím, že byl skutečně úžasný. A slyšet tohle z úst Jamese Bonda je opravdový úspěch.

3. Christina ApplegatePravá blondýnka

Christinu Applegate (46) budete znát především jako blonďatou Kelly, dceru Ala Bundy ze seriálu Ženatý se závazky. Možná jste jí ale viděli i jako sestru Rachel ze seriálu Přátelé nebo jako ambiciózní hlasatelku Veronicu ze série Zprávař.

Věděli jste ale, že původně měla tato blonďatá kráska nahradit Reese Witherspoon (42) v jejím filmovém hitu Pravá blondýnka z roku 2001? V něm hraje Witherspoon mladou studentku práv, která má víc společného s panenkou Barbie než s ostatními právníky.

Podle našeho názoru by se Applegate do role této do růžova oděné krasavice hodila snad ještě více než Witherspoon, jelikož má s hraním přihlouplých blondýnek díky svým zkušenostem v seriálu Ženatý se závazky víc než dost. V roce 2015 Applegate prohlásila, že roli „pustila“ protože se bála, že by se zkrátka herecky opakovala. Witherspoon však v roli nakonec zazářila, a tak je potřeba říct, že všechno zlé je pro něco dobré.

2. Will Smith – Matrix

Co se vám jako první vybaví, když se řekne Matrix? Zelený text na černé obrazovce? Laurence Fishburne (56) s různobarevnými pilulkami v rukou? Nebo snad Keenu Reeves v roli „vyvoleného“ programátora Nea?

Pokud spadáte do té poslední kategorie, máme pro vás šokující novinku. Víte, že původně dostal nabídku této role Will Smith (49). Tomu byl Neo nabídnut těsně po tom, co Smith jako částečně biografická verze sama sebe zářil v komediálním seriálu Fresh Prince.

Smith však nebyl z filmu nijak nadšený a celkově o hraní v tomto sci-fi snímku neměl zájem. Proto roli pana Andersona velmi rychle odmítl. Poté, co výsledný film viděl v kinech, začal svého rozhodnutí hořce litovat. Přesto však prohlásil, že by roli Nea nedokázal vystihnout tak dobře, jako se to podařilo právě Keenu Reevesovi. Matrix mu ale dodnes pořád leží v žaludku.

1. Al Pacino – Star Wars

Upřímně, dokážete si v roli vesmírného pašeráka Hana Sola představit někoho jiného než Harrisona Forda (75). Jestli letošní spin-off Hvězdných válek s názvem Solo: Star Wars Story něco prokázal, tak je to fakt, že charismatického Hana pořádně dokáže vystihnout jen a pouze Harrison.

Přestože se Alden Ehrenreich (28) snažil, seč mohl, v našich srdcích existuje jen jediný Han Solo. Proto pro nás bylo velkým překvapením, když jsme se dozvěděli, že měl našeho oblíbeného hrdinu ze Star Wars původně hrát Al Pacino (78). Postavil by se k roli jako klidný Michael Corleone nebo vyšinutý kokainový boss Tony Montana?

To už se asi nikdy nedozvíme, protože Pacino roli ve Hvězdných válkách hned z kraje odmítl. Obdobně jako Connery totiž neporozuměl scénáři a myšlenka hrát ve filmu o mužích v hábitech se svítícími meči mu v té době přišla komická. Přestože Pacino svého rozhodnutí lituje, jeho životopis je stále neskutečně pozoruhodný. Bez jeho odmítnutí bychom navíc nikdy neviděli Harrisona Forda v jedné z jeho nejikoničtějších rolí.

(tod)

Fandím
63 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Will Smith, Al Pacino, Sean Connery, Christina Applegate, Emma Watson

Filmy:
Pravá blondýnka, Pán prstenů, La La Land

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
filmové hvězdy, zahraniční hvězdy, slavní herci, Al Pacino role, Will Smith role, Emma Watson filmy, zahraniční osobnosti, kultovní filmy, slavné role, Sean Connery filmy, obsazení Pán prstenů, Emma Watson role, film Pravá blondýnka
TOPlist