5 nejošklivějších hollywoodských herců

24.07.2019

Stát se skutečnou hollywoodskou hvězdou je opravdu obtížné. Musíte mít nejen herecký talent, ale i spoustu štěstí, aby si vás vůbec někdo všiml. Často se říká, že v Hollywoodu prorazí jen ti nejkrásnější, ale my jsme tu dnes proto, abychom vám dokázali, že tomu tak vždy být nemusí. Zabodovat ve filmovém průmyslu totiž mohou i ti, kteří nějakou velkou krásou rozhodně neoplývají.

Každý má samozřejmě jiný vkus, a tak jsme při vytváření dnešního žebříčku vycházeli hned z několika různých čtenářských hlasování. Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pět těch nejošklivějších filmových hvězd. Tam, kde těmto hercům chybí sexappeal však mají nekonečné studny talentu a charisma, kterými své zevnějškové nedostatky vyvažují.

5. Sasha Baron Cohen

Prvním hercem dnešního seznamu je představitel různých výstředních komediálních rolí, kterými si získal fanoušky po celém světě. Můžete jej znát jako kazašského reportéra Borata, rakouského topmodela Bruna, britského rádoby gangstera Aliho-G, diktátora Aladeena nebo jako ochlastu/špiona Nobbyho. Každá z jeho rolí je naprosto přitažená za vlasy a dovedená až do absurdních rovin.

Sasha Baron Cohen (47) je úspěšným komikem, který si vybudoval kariéru na tom, že uvádí lidi do rozpaků. Oběti jeho vtipů dost často netuší, že se pod extravagantními kostýmy skrývá slavný komik, který využije každičké situace, aby si z někoho vystřelil. Jeho komplikované převleky dost často zakrývají jeho skutečnou vizáž, a tak možná ani netušíte, jak Cohen vypadá ve skutečnosti.

Můžeme vám uklidnit, většina z jeho rolí vypadá hůře než herec v civilu. Cohen má však velmi vytáhlou postavu (měří skoro dva metry) a má i dost protáhlý obličej. Když si však k jeho poměrně normální vizáži přidáte Boratův knír nebo hustý vous Diktátora, dostanete někoho, koho byste rozhodně nechtěli potkat v temné uličce.

4. John C. Reilly

I následující herec se proslavil především díky svým ztřeštěným komediím. Johna C. Reillyho (54) si můžete pamatovat z filmů jako Bratři z donucení, Strážci galaxie nebo Neuvěřitelný život rockera Coxe. Reilly má však za sebou i řadu vážnějších rolí z filmů jako Chicago, Tenká červená linie nebo Temné vody.

Jeho vizáž mu umožňuje hrát takřka cokoliv, jelikož neodpovídá skoro žádným žánrovým stereotypům. Reilly je podsaditý muž s krátkými kudrnatými vlasy, které mu kvůli vysokému čelu začínají až v polovině hlavy. Má i velmi neobvyklý hlas, což mu zajišťuje i časté obsazování do dabingu pro animované filmy. Nejčastěji se však objevuje v komediích, a to například jako častý parťák Willa Ferrela (52), o kterém jsme psali nedávno.

3. Mickey Rourke

Ve filmografii následujícího herce byste nějakou tu komedii hledali opravdu obtížně. Mickey Rourke (66) je známý především díky svým akčním a romantickým rolím, kterých za svou kariéru vystřídal nespočet.

S postupem času se však Rourke přestal objevovat v romantických filmech a začal se spíše soustředit na akční snímky, kde mohl hrát opravdové drsňáky. Nebyla to však úplně jeho volba, ale s přibývajícím věkem se jeho pohledná mladická tvář začala měnit v něco opravdu podivného.

Poté, co v ringu utrpěl zlomeninu nosu, rozhodl se, že podstoupí plastickou operaci. Těm však víceméně propadl a svůj dříve pohledný zevnějšek proměnil různými chirurgickými zákroky k nepoznání. Za svůj život podstoupil prý více než deset operací nosu a hodně holduje i botoxu.

2. Willem Dafoe

Na rozdíl od Rourkea se Willem Dafoe (64) narodil přesně tak, jak ho znáte dnes. Jeho podivně tvarovaný obličej s ostrými rysy a špičatou bradou má už od narození a je o to víc šokující, že má za sebou tak úspěšnou hereckou kariéru. Za svůj život se objevil v nespočtu filmů a ztvárnil celou řadu nezapomenutelných postav.

Svou hereckou kariéru však začal jako většina jeho kolegů v divadle. Jeho prvními prkny bylo experimentální divadlo v Millwaukee, kde nasbíral zkušenosti pro pozdější angažmá v New Yorku. Přestože se ve filmech začal objevovat už od začátku osmdesátých let minulého století, jeho první velkou rolí byl seržant Elias z válečného filmu Četa, který vzniknul v roce 1986.

Jeho tvář vypadá, jako by byla stvořena k hraní záporných postav. Dafoe dokáže předvádět neuvěřitelně děsivé grimasy a zdá se, že je jeho obličej tvořen pouze z různě hlubokých vrásek. Když do toho přidáte ještě jeho asymetrický chrup s velkou mezerou mezi předními zuby, dostanete opravdu nelichotivou vizáž.

1. Steve Buscemi

Na konec dnešního žebříčku jsme si schovali herce, který je svým prapodivným obličejem opravdu proslulý. Steve Buscemi (61) je newyorský rodák s nezapomenutelnou tváří, která se vám hned vryje pod kůži. Má opravdu netradiční rysy, které byste si s Hollywoodem určitě nespojovali.

Vykulené oči, vysoké kouty, zuby daleko od sebe a vychrtlá stavba těla dělají z Buscemiho herce, který ve své kategorii nemá žádnou konkurenci. Je v ní totiž sám. Přes jeho prazvláštní vzhled je však velmi úspěšným hercem, kterého pro své filmy s oblibou využívají různí slavní režiséři.

I Buscemi začínal v divadle, ale aby se uživil, pracoval zároveň jako hasič. Většina jeho prvních rolí byla skutečně epizodního rázu a ani přesun na filmová plátna mu stálý honorář nezajistil. Byl to až Quentin Tarantino (56), který Buscemiho protlačil mezi hollywoodská esa svým snímkem Gauneři z roku 1992.

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Willem Dafoe, John C. Reilly, Sacha Baron Cohen, Steve Buscemi

Filmy:
Tenká červená linie, Četa, Gauneři, Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
filmové celebrity, filmové hvězdy, Hollywood, oškliví herci, hollywooští herci, sexappeal, Steve Buscemi zajímavosti
TOPlist