Steve Buscemi

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 1 názor

Povolání: Herec, Režisér

Věk: 66 let

Datum narození: 13.12. 1957

Místo narození: USA, New York City, Brooklyn

Výška: 175 cm

Hodnocení Steve Buscemi

Přitažlivost
57% (3 hlasů) 14629.místo
Talent
92% (4 hlasů) 6078.místo
Inteligence
72% (4 hlasů) 12323.místo
Vtipnost
90% (4 hlasů) 5780.místo

Fotky Steve Buscemi (105)

Životopis Steve Buscemi Upravit životopis

Steven Vincent Buscemi (sám vyslovuje [busemi], původní italská výslovnost je ale [bušemi]) (narozen 13. prosince 1957) je americký filmový a divadelní herec a filmový režisér; pochází z New Yorku.

Mládí

Buscemi se narodil v newyorském Brooklynu. Jeho otec, John Buscemi, původem z Itálie, je veterán z korejské války, jeho matka je původem z Irska.
Steven vystudoval Valley Stream Central High School (ročník 1976). Po dvou letech nastoupil na Berklee College of Music v Bostonu, kde studoval vokální vystupování. Po třech semestrech studium ukončil a hledal uplatnění v různých konkurzech. V letech 1980 až 1984 pracoval jako hasič v New York City.

Kariéra

Jeho první velkou rolí byl Richard Ganoug ve snímku Parting Glances z roku 1986. Ve stejné době se také stává členem experimentální divadelní skupiny The Wooster Group. Mezi Buscemiho nejznámější role patří Mr. Pink ze snímku Reservoir Dogs (Gauneři), Rockhound (Armageddon), Donny (The Big Lebowski), Carl Showalter (Fargo). Rovněž propůjčil svůj hlas Randallovi z animovaného snímku Příšerky, s.r.o. (Monsters, Inc.). Kromě častějších vedlejších rolí zaznamenal i velký úspěch v rolích hlavních, např. ve snímku Přízračný svět (Ghost World).

Buscemi hraje mnohdy osoby paranoidní a neurotické. Často je obsazován do filmů bratří Coenů, přičemž v každém z těchto snímků se objevuje na dobu kratší, než ve snímku předchozím.

V dubnu roku 2001, v době natáčení filmu Domestic Disturbance (Malý svědek) ve Wilmingtonu (Severní Karolína), byl pobodán, když se připletl do barové rvačky mezi svým dobrým přítelem Vincem Vaughnem, scenáristou Scottem Rosenbergem a místním mužem Timothym Fogertym, jež údajně rvačku vyprovokoval.

Roku 2003 účinkoval jako host (tzv. guest star) v jedné z epizod seriálu Simpsonovi, kde hrál sám sebe.

V roce 2004 přijal roli v seriálu The Sopranos (Rodina Sopránů), v němž ztvárnil postavu Tonyho Blundetta, bratrance Tonyho Soprana. S tímto dílem je spjat rovněž jako režisér divácky velmi oblíbené epizody Pine Barrens ze třetí série a páté epizody ze série šesté (ve třetí epizodě této série se objevil jako vyhazovač venkovského klubu ve snu Tonyho Soprana).

Režie

Mimo herectví se Buscemi uplatnil i jako filmový režisér: Trees Lounge (Můj nejmilejší bar, 1996), Animal Factory (Věznice, 2000), Lonesome Jim (2005) a celovečerní film Interview (2007).

Kromě těchto filmů a již zmíněného seriálu Rodina Sopránů režíroval i několik epizod seriálu Homicide: Life on the Street a dvě ze seriálového dramatu Oz z produkce HBO (U.S. Male a Cuts Like a Knife).

Soukromý život

Den po teroristických útocích na New York se přihlásil jako dobrovolník ke své bývalé jednotce a týden pracoval dvanáct hodin denně na Ground Zero, kde hledal přeživší lidi. Odmítl účast kamer a snažil se pracovat anonymně.

Je ženatý s choreografkou a filmařkou Jo Andres. Má jednoho syna (narozen 1991). V současnosti žije v Brooklynu.

Drobnosti

  • Postavy, jež hraje ve filmech s Adamem Sandlerem, jsou většinou šilhající.
  • V amerických prezidentských volbách v roce 2004 podporoval Johna Kerryho.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Steve Buscemi (6)

5 nejošklivějších hollywoodských herců

24.07.2019 - Stát se skutečnou hollywoodskou hvězdou je opravdu obtížné.

5 nejvtipnějších reklam s hollywoodskými herci

02.02.2019 - Většina z nás žije v domnění, že si všichni hollywoodští herci žijí kvůli obrovským výplatám jako v bavlnce.

5 filmů, jejichž příprava trvala roky

27.08.2018 - To, že natáčení hollywoodských filmů rozhodně není snadnou záležitostí tuší asi každý.

Machři 2: Adam Sandler a jeho šílená banda se vrací!

13.08.2013 - Po třech letech opět přichází do kin postava Lennyho, který tentokrát zažije nečekané události v poslední den školního roku!

Univerzita pro příšerky: Pokračování animovaného hitu!

17.06.2013 - Po dlouhých dvanácti letech přichází do kin snímek, který navazuje na populární film Příšerky s.r.o.!

Hotel Transylvánie aneb Co se děje u Dráculů doma!

03.10.2012 - Animovaná komedie se podívá za život rodiny hraběte Draculy z trochu jiného úhlu pohledu!

Všechny články o Steve Buscemi (6) »
TOPlist