5 nejbrutálnějších filmových zabití z milosti

06.12.2018

Akční snímky jsou téměř bez výjimky plné násilí a ozbrojených potyček. Smrt je v nich takřka na denním pořádku. Existuje jen zlomek akčních hrdinů, kteří se nemohou chlubit alespoň nějakým zabitím. Ne všechny vraždy jsou ale adrenalinem napěchovanými událostmi. Někdy jsou totiž filmoví hrdinové nuceni zabít někoho, koho opravdu zabít nechtějí.

Většina filmových tvůrců se se zabitími z milosti potýká opravdu taktně a s respektem, ale někteří k této věci přistupují poněkud jiným způsobem. Existují totiž i scény, ve kterých jsou zabití z milosti stejně, ne-li více brutální, než ta obyčejná. Showbiz vám proto nyní přináší pětici přesně takových smrtí.

5. Sam – Já, legenda

Já, legenda je postapokalyptické sci-fi drama z roku 2007, ve které se hlavní role zhostil Will Smith (50). Většina lidské populace kvůli záhadnému viru vyhynula, a tak je Robert Neville jedním z posledních, kteří naši planetu obývají. Dlouhou dobu je dokonce přesvědčen, že je jediným přeživším a tak se utápí ve své samotě.

Společnost mu dělá jen jeho vlčák Samantha, která je jeho jediným žijícím přítelem. Jejich vztah je opravdu dojemný a o to horší je chvíle, kdy Sam pokouše jiný infikovaný pes. Virus ve filmu totiž funguje stejným způsobem jako kterákoliv jiná zombie nákaza, která z lidí dělá hladem poháněná monstra.

Bohužel má onen virus stejný vliv i na psy a Robertovi se nedaří vynalézt lék, který by Sam vyléčil. Jediné východisko proto je zabití jeho milované fenky, aby se také neproměnila v krvelačnou šelmu.

4. Poručík Jean Rasczak – Hvězdná pěchota

Kultovní sci-fi s názvem Hvězdná pěchota je založeno na stejnojmenné knize Roberta A. Heinleina. Každý čtenář této knihy vám však řekne, že s ní má film opravdu pramálo společného. Ostatně není se čemu divit. Režisér Paul Verhoeven (80) se nechal veřejně slyšet, že původní dílo ani nedočetl do konce.

Jediné, co ve filmu z knihy zůstalo, je všudypřítomná brutalita, která je často vyobrazována až absurdně krvavými scénami. Jedna z nich se týká smrti poručíka Rasczaka, který se stane obětí léčky mimozemských brouků. Jeden z mimozemšťanů se poručíka pokusí stáhnout pod zem, ale místo toho ho jen připraví o obě nohy.

V té chvíli má hrdina filmu Rico dvě možnosti, buď se může dát na útěk a nechat Rasczaka pomalu vykrvácet, anebo mu ukončit trápení. Vzhledem k tomu, že své jednotce vždy Raszak kladl na srdce, že by si přál rychlou smrt, netrvá Ricovi rozhodování dlouho. Jediná kulka do hrudníku mu jeho bolest z utržených nohou okamžitě ukončila.

3. Seth Brundle – Moucha

Seth Brundle je mladým experimentálním vědcem, který se specializuje na možnost teleportace. Při jednom z jeho pokusů se mu však do experimentu připlete moucha, jejíž DNA se smíchá s jeho. Postupně se proto jeho tělo začne deformovat a vypadat víc a víc odpudivě. Následky jeho ambiciózního pokusu jsou naprosto příšerné.

Ještě před tím, než k celé tragédii dojde, se Seth zamiluje do mladé novinářky, která s ním otěhotní. Ta pak musí sledovat, jak se její charizmatický přítel postupně mění v ohyzdné monstrum, které bude zároveň otcem jejího nenarozeného dítěte.

Přestože se Seth snaží ze všech sil najít lék na svůj stav, jeho proměna je téměř dokonána. Nakonec začne přicházet i o svůj rozum a rozhodne se v mouchu proměnit i Veronicu. Ta se ale svého přítele rozhodne ušetřit dalšího trápení a předejít tak i vlastní transformaci v obludu. K nepoznání proměněného Setha tak popraví brokovnicí a ani zde se filmaři s nechutnými speciální efekty nedrželi zpátky.

2. Randal McMurphy – Přelet nad kukaččím hnízdem

Původní knihu Kena Keseyho s názvem Vyhoďte ho z kola ven Miloš Forman úspěšně adaptoval na plátna kin s obměněným názvem Přelet nad kukaččím hnízdem. Hlavní roli buřičského pacienta psychiatrického ústavu si v něm zahrál Jack Nicholson (81), který za svůj neuvěřitelný výkon vyhrál i Oscara.

Jeho nekonformní povaha ho však dostává do mnoha problémů, a když už pohár trpělivosti pracovníků ústavu přeteče, rozhodnou se, že musí McMurphy podstoupit lobotomii. Tím z něj prakticky udělají „lidskou zeleninu“, jelikož mu nezůstane ani špetka mozkové aktivity a jeho osobnost je nenávratně vymazána.

Když se o jeho stavu dozví McMurphyho přítel, kterému nikdo neřekne jinak než Náčelník, rozhodne se jednat. Moc dobře totiž ví, že by si jeho kamarád nikdy nepřál dopadnout takovým způsobem. Dá mu proto v noci polštář přes hlavu a McMurphyho tak z milosti udusí.

1. Maggie Fitzgerald – Million Dollar Baby

Dnešní seznam uzavřeme jednou z těch nejsmutnějších smrtí na dnešním seznamu. Přestože ona samotná smrt brutální není, z toho, co k ní však vedlo, nám dodnes běhá mráz po zádech. Maggie je v oscarovém filmu Million Dollar Baby profesionální boxerkou, která se z ničeho vypracovala v opravdovou hvězdu.

Její kariéru však předčasně ukončí zbabělý útok zezadu, který přišel od jedné z jejích protivnic po tom, co zvonek oznámil konec kola. Samotný úder by asi Maggie trvalé následky nepřivodil, ale kvůli tomu, že úder přišel v pauze, upadla boxerka krkem přímo na svou přichystanou židličku.

Zákeřný útok Maggie způsobí poranění páteře, které jí zabrání v naplnění jejího životního snu, stát se mistryní světa v boxu. Požádá proto svého trenéra Frankieho, kterého si ve filmu, který i režíroval, zahrál Clint Eastwood (88), aby jí pomohl odejít z tohoto světa. Ten se zprvu zdráhá, ale když vidí beznaděj v očích své svěřenkyně, rozhodne se jejímu přání vyhovět a vpíchnout jí smrtící dávku adrenalinu.

(tod)

Fandím
9 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Will Smith, Clint Eastwood, Paul Verhoeven, Miloš Forman, Jack Nicholson

Filmy:
Moucha, Přelet nad kukaččím hnízdem, Hvězdná pěchota, Million Dollar Baby, Já, legenda

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
box, oscaroví herci, Miloš Forman filmy, držitelé Oscara, sci-fi filmy, filmová úmrtí, žebříčky, hororové scény, Já legenda scény, Já legenda videa, Já legenda pes Sam, zabití psa, zabití ve filmech, filmové zabití, žebříčky filmových scén, horor Moucha, smrt hlavního hrdiny, Poručík Jean Rasczak, souboje s vetřelci, vetřelci ve filmu, Randal McMurphy postava, Maggie Fitzgerald postava, ženský box
TOPlist