Emma Watson

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 63 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Napiš názor 25 názorů

Povolání: Herečka, Modelka

Věk: 28 let

Datum narození: 15.04. 1990

Místo narození: Francie, Paříž

Výška: 168 cm

Hodnocení Emma Watson

Přitažlivost
79% (1363 hlasů) 9651.místo
Talent
82% (996 hlasů) 11118.místo
Inteligence
86% (934 hlasů) 8846.místo
Vtipnost
84% (928 hlasů) 9022.místo

Fotky Emma Watson (1649)

Emma Watson nahé fotky (51)

Životopis Emma Watson Upravit životopis

Emma Watsonová (* 15. dubna 1990, Paříž, Francie), celým jménem Emma Charlotte Duerre Watson, je britská herečka a modelka, kterou proslavila role Hermiony Grangerové ve filmové sérii o bradavickém kouzelníkovi Harry Potterovi.

Život

Narodila se v Paříži, po rozvodu rodičů, Chrise a Jacqueline Watsonových, od pěti let žije se svou matkou a bratrem v Oxfordu v Anglii. Od útlého dětství se projevoval její zájem o herectví, a proto vystupovala v řadě divadelních představení. Její první filmovou příležitostí se stala role Hermiony Grangerové ve filmu Harry Potter a Kámen mudrců ve věku devíti let.

Filmová kariéra

Harry Potter

V roce 1999 se objevila na castingu první části série Harryho Pottera Harry Potter a Kámen mudrců, filmové adaptaci stejnojmenné knihy britské spisovatelky J. K. Rowlingové. Byla objevena hlavně díky své učitelce divadla a brzy všechny ohromila svojí sebejistotou. J. K. Rowlingová byla Emmou v roli Hermiony od začátku nadšená.

Uvedení filmu Harry Potter a Kámen mudrců v roce 2001 bylo filmovým debutem Watsonové. Film se okamžitě vyšplhal na první příčku na žebříčku sledovanosti. Kritika chválila výkony všech tří hlavních postav, které tvárnila, Daniela Radcliffa a Ruperta Grinta a zvláště zdůrazňovali její výkon. The Daily Telegraph označil její výkon za "velkolepý". Za roli Hermiony Grangerové byla v nominována na 5 cen, z čehož vyhrála cenu hlavní ženskou roli v kategorii Mladých umělců.

O rok později se stala opět Hermionou, tentokrát v druhém dílu Potterovské série - Harry Potter a Tajemná komnata. Ačkoliv kritiky filmu se lišily, většina z nich byla pozitivní díky výkonům hlavních postav. List The Los Angeles Times uvedl, že ona a její kolegové během druhého dílu dozráli, zatímco The Times kritizoval režiséra za to, že role Hermiony je v tomto díle příliš nevýrazná. Od německého časopisu Bravo za svůj výkon obdržela cenu Otto.

V roce 2004 byl uveden třetí díl filmové série - Harry Potter a vězeň z Azkabanu. Ačkoliv kritiky označily Daniela Radcliffa za příliš prkenného, ona sama byla za roli Hermiony nejednou chválena. The New York Times pěl chválu na její výkon, uvedl: "Naštěstí umírněnost pana Radcliffa je vyvážena netrpělivostí a netečností slečny Watsonové. Harry může dát na obdiv své čarodějné dovednosti, ale Hermiona, ta sklízí potlesk za to, že naprosto nezkušeným a spontánním úderem zlomí Dracu Malfoyovi nos. Ačkoliv Harry Potter a vězeň z Azkabanu byl označen za dubnový nejmíň výdělečný film ze série Harryho Pottera, osobní výkon Emmy Watson jí vyhrál dvě ocenění Otto a cenu za dětskou roli roku, jednu z cen, které každoročně uděluje časopis Total Film.

S dalším dílem s názvem Harry Potter a Ohnivý pohár ona sama i celá "potterovská série" překročily další milník ve světě filmu. Kritiky chválily její rostoucí zralost i jejích hereckých kolegů. The New York Times označil její výkon za "dojemně opravdový". Ze tří nominací, získala bronzovou cenu Otto. Později toho roku se stala nejmladší osobností, která se kdy objevila na titulní stránce časopisu Teen Vogue.

V roce 2006 si zahrála Hermionu ve hře Queen´s Handbag, speciální miniepisodě Harryho Pottera, hrané na počest 80. narozenin královny Alžběty II. Pátý díl Harryho Pottera s názvem Harry Potter a Fénixův řád byl uveden do kin v roce 2007. Film sklidil obrovský finanční úspěch, celosvětově během jednoho víkendu vydělal 332,7 milionů amerických dolarů. Se svojí rostoucí proslulostí a celé "potterovské" série, ona sama i její herečtí kolegové Daniel Radcliffe a Rupert Grint byli požádáni, aby zanechali otisky svých rukou, nohou a kouzelných hůlek před Grauman´s Chinese Theatre v Hollywoodu.

Modeling

S rostoucím věkem se začala čím dál tím více zajímat o módu. Dodala, že módu považuje za velmi podobnou umění, které studovala ve škole. V roce 2008 Britský tisk uvedl, že by měla nahradit tvář Keiry Knightley pro značku Chanell. Tato informace však byla zcela popřena oběma stranami. V červnu 2009 potvrdila, že se stane partnerem a tváří nové kampaně společnosti Burberry. Později se objevila také na módní přehlídce Burberry 2010 Jaro/Léto po boku svého bratra Alexe, muzikantů Georga Craiga, Matta Gilmoura a Maxe Hurda.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Emma Watson (38)

7 rekvizit, které si herci „ukradli“ z natáčení

26.04.2018 - Herci se svými postavami tráví mnohem více času, než se může běžnému divákovi na první pohled zdát.

Emma Watson si čte o vagině, chce se snad poučit?

06.01.2017 - Krásná Emma Watson(26) se pochlubila svou poslední četbou, jsou to Monology Vagíny.

Co to schovává Emma Watson v londýnském metru?

10.11.2016 - Emma Watson (26) byla už párkrát viděna, jak se prochází po londýnském metru a cosi tam schovává... Navíc toto podezřelé chování kdosi fotil.

Emmě Watson opět unikly polonahé fotky, už jsou stažené

21.09.2016 - Emma Watson zase zmizely polonahé fotky, tentokrát ale dosáhla jejich stažení.

Svlékly se a ještě zadarmo! Nahé fotky Emmy Watson, Rihanny a dalších brázdí internetem

22.07.2016 - Chtějí si snad nechat památku na to, když byly mladé a krásné, nebo se chtěly pochlubit svému příteli?

Cena za něžnost! Emma Watson ukázala podprsenku

15.06.2016 - Tahle herečka si vybudovala jméno na sérii o Harrym Potterovi, ale její sláva jde mnohem dále. Nedávno se ukázala v půvabných bílých šatech, ve kterých se jaksi zapomněla zapnout a byla to jízda!

Všechny články o Emma Watson (38) »
TOPlist