5 herců, kteří dostali „padáka“ při natáčení svých filmů

11.03.2018

Herecký casting je složitá věc. Občas mají filmaři hned od začátku jasno, koho chtějí do svého snímku obsadit. Občas probíhá dlouhé mnohakolové výběrové řízení, na konci kterého je zvolen ten nejlepší možný herec či herečka. Přesto však může být režisér s výkonem vybraných nakonec nespokojený a rozhodne se tedy herce přeobsadit.

Zajímá vás, kdo se stal obětí takovéto výměny během natáčení? Pokud ano, rozhodně přečtěte následující článek.

5. Batman: Annette Bening/Michelle Pfeiffer

Druhý díl ze série filmů o Batmanovi režiséra Tima Burtona (59) představil komiksovým divákům Batmanovu komiksovou „femme-fatale“. Svůdnou Catwoman si ve filmu zahrála ještě svůdnější Michelle Pfeiffer (59). Původně však mělo být všechno jinak.

Roli „Kočičí ženy“ totiž nejprve dostala na starost Annette Bening (59) známá především z filmů jako Bugsy nebo Americká krása. Pfeiffer roli získala kvůli tomu, že Bening krátce před propuknutím natáčení otěhotněla a kaskadérské kousky, které ji v roli Catwoman čekaly, by mohly její těhotenství ohrozit.

Při hledání náhrady za Bening tvůrci zvažovali opravdu velká hollywoodská jména jako Susan Sarandon (71), Bridget Fonda (54) či dokonce zpěvačku Madonnu (59). Nakonec však zvítězila Michelle Pfeiffer, která v roli kočičí zlodějky v upnutém latexovém oblečku podala nezapomenutelný výkon.

4. Páni Flatbushe: Richard Gere/Perry King

Pokud znáte americký film Páni Flatbushe, možná vás překvapí, že měl hlavní roli Chica původně ztvárnit charizmatický Richard Gere (68). Zahrál by si tak po boku Sylvestera Stallonea (71) v roli Stanleyho Rosiella. Ovšem byl to právě Stallone, kvůli kterému dostal Gere padáka.

Oba herci se hned od prvního setkání neměli v lásce a dávali si to dost okatě najevo. Během jedné bojové scény se oba herci nechali unést a jejich údery tak dopadaly mnohem tvrději, než bylo nutné.

Situace překročila únosnou hranici během jedné obědové pauzy. Aby se herci zahřáli, vlezli si se svým jídlem do auta, kde se začali hádat kvůli nepořádku, který způsobilo Gereovo pečené kuře. Ve chvíli, kdy herci ukápla omáčka na Stallonovy kalhoty, se „Sly“ neudržel a praštil Gerea loktem do hlavy a vyhodil ho ze své Toyoty. Filmařům poté došlo, že zkrátka musí jednoho z herců vyměnit, nebo se Páni Flatbushe nikdy nenatočí. Nakonec se rozhodli, že si nechají Stallonea a Gerea vymění za Perryho Kinga (69).

3. Vetřelci: James Remar/Michael Biehn

Ani druhý díl série o nebezpečných mimozemšťanech se nevyhnul změnám v obsazení hlavních herců. Tentokrát šlo o roli hrdinného desátníka Dwayna Hickse, kterého si ve filmu zahrál Michael Biehn (61). Původně měl však roli dostat James Remar (64).

Remar se proslavil především díky svým seriálovým rolím v pořadech jako Akta X, Sex ve městě či Dexter, ale má na svědomí i poměrně obsáhlou filmografii. O důvodech, proč natáčení akčních Vetřelců opustil, se dlouhou dobu spekulovalo, ale skutečnou pravdu prozradil sám herec teprve nedávno.

Remar měl v té době poměrně velké problémy s drogami a alkoholem. Po několika týdnech natáčení ho kvůli drogám dokonce zatknula policie. Přestože ho tento incident stál roli v úspěšném filmu, celkově bylo pro herce jeho zatčení prospěšné, jelikož si tak svůj problém uvědomil a přistoupil na odvykací kůru, díky které se své závislosti zbavil.

2. Transformers: Megan Fox/Rosie Huntington-Whiteley

Megan Fox (31) se proslavila svou rolí v akčních Transformers. První a druhý díl této série o robotech z vesmíru, kteří se umí proměnit v dopravní prostředky, přinesl americké herečce slávu, o které se jí dříve ani nesnilo. Proto bylo obrovským překvapením, když se Fox neobjevila ve filmu Transformers 3.

Zde ji totiž v roli přítelkyně hlavního hrdiny, kterého si zahrál Shia LaBeouf (31), nahradila anglická modelka Rosie Huntington-Whiteley (30). Ta zde sice nehraje tu samou roli, ale pro potřeby příběhu je její postava s postavou Megan Fox v podstatě zaměnitelná. Proč ale k výměně hereček došlo?

Odpověď je jednoduchá. Fox se v různých rozhovorech nechvalně vyjadřovala o režisérovi série, Michaelu Bayovi (53). Herečka si stěžovala na špatnou spolupráci s režisérem, a dokonce Baye přirovnávala k Napoleonu Bonaparte. Pohár trpělivosti přetekl, když prohlásila, že je Bay trochu jako Hitler. Netrvalo dlouho a Megan Fox dostala z role vyhazov.

1. Spider-Man: Tobey Maguire/Andrew Garfield/Tom Holland

U komiksových filmů jsme s naším seznamem začali a u komiksových filmů také skončíme. Tentokrát však jde o filmy o pavoučím muži studia Marvel. Od roku 2000 se totiž Spider-Man dočkal hned tří zpracování. Poprvé ho ztvárnil Tobey Maguire (42), kterého vystřídal Andrew Garfield (34] a v současnosti nosí červenomodrý oblek Tom Holland (21).

K vystřídání herců však vždy došlo během příprav dalšího filmu. U filmů Sama Raimiho s Tobeym Maguirem se chystal čtvrtý díl, než se šéfové Sony, které práva Spider-Mana vlastnilo, rozhodli, že sérii rebootují a do role Petera Parkera obsadí Andrew Garfielda. Toho poté potkal podobný osud. Druhý díl Amazing Spider-Mana diváky poměrně dost okatě lákal na připravované pokračování, jenže než bylo možné začít třetí film nové série točit, Sony prodalo práva na pavoučího superhrdinu zpátky Marvelu.

Marvel se proto rozhodl Spider-Mana zařadit do MCU (Marvel Cinematic Universe), což způsobilo, že může oblíbený superhrdina z Queensu konečně bojovat po boku Avengers, mezi které podle komiksů patří. To ovšem znamenalo opětovnou výměnu hlavního herce, kterým se stal mladičký Tom Holland. Jak dlouho však vydrží role Hollandovi, můžeme pouze spekulovat.

 

(tod)

Fandím
24 fanoušků
Nesnáším
3 antifanoušci
Celebrity:
Michelle Pfeiffer, Megan Fox, James Remar, Rosie Huntington-Whiteley, Michael Biehn, Richard Gere, Andrew Garfield, Annette Bening, Tom Holland, Perry King

Filmy:
Spider-Man, Transformers, Batman, Vetřelci, Páni Flatbushe

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Skandály, filmové celebrity, slavní herci, Hollywood, kultovní filmy, skandály herců, hollywoodské skandály, žebříčky, zajímavosti z natáčení, filmové osobnosti, osobnosti filmu, padáky herců, filmy zajímavosti, Transformers obsazení, Vetřelci zajímavosti
TOPlist