TOP 5 zákulisních sporů, které málem ukončily natáčení

26.10.2020

Asi není třeba zdůrazňovat, že jsou hollywoodští herci často velmi popudliví, a dokáží se pořádně namíchnout, když zrovna není „po jejich“. Divili byste se, kolik senzačních filmů provázely vyhrocené zákulisní spory mezi herci a jinými tvůrci, filmovými studii a režiséry nebo jen mezi herci samotnými. Tyhle pře se občas staly tak nesnesitelnými, že skutečně ohrožovaly celé natáčení.

Naštěstí však byly nakonec zažehnány nebo všichni zúčastnění nakonec alespoň zatli zuby a snímky dotočili do zdárného konce. Přesně takové případy vám představíme v nejnovějším článku Showbiz.cz. Zajímá vás, kteří herci se nemohou vystát? Chcete vědět, která ikonická role málem připadla někomu jinému? Nebo byste se chtěli dozvědět, kteří herci se cítili být pod takovým tlakem, že málem odešli od jedné z největších filmových sérií historie? Pak se určitě pusťte do dnešního článku.

5. Rychle a zběsile 8

Prozatím osmidílná a v roce 2021 už devítidílná série o zlodějích nablýskaných auťáků, ze kterých se stali mezinárodně hledaní zločinci/členové tajné služby/nezastavitelní superhrdinové je plná zákulisních rozepří. Na place Rychle a zběsile to bylo v minulosti tak špatné, že jsme sporům mezi herci věnovali i samostatný článek.

Pro dnešní seznam si však necháme tu nejvypjatější, ke které došlo v roce 2016 při natáčení prozatím posledního plnohodnotného dílu. Jejím původcem (nebo alespoň tím, kdo spory vytáhl na veřejnost) byl Dwayne Johnson (48), který si na svých sociálních sítích stěžoval na své kolegy, které označil za „posery“ a „ubožáky“.

Fanoušci série i bulvární server TMZ okamžitě odhalili, že jsou jeho slova namířená zejména na Vina Diesela (53), se kterým měl Johnson často i velmi hlasité neshody. Pokud to alespoň trochu šlo, byly jejich scény natáčeny odděleně, a filmové studio se tak snažilo oba svalovce držet od sebe. Ačkoliv byl jejich spor alespoň částečně zažehnán, Johnson se v devátém díle série neobjeví.

4. Harry Potter

Daniel Radcliffe

Jen těžko byste hledali knižní a filmovou sérii, která natolik ovlivnila celou generaci malých čtenářů a filmových nadšenců, jako byl právě Harry Potter. Jelikož se však tahle série filmů o čarodějné škole v Bradavicích točí kolem dětských hrdinů a jejich dospívání, byli k jejich ztvárnění potřeba dětští herci. Práce na osmidílné sérii by byla vysilující pro kohokoliv, ale u teprve jedenáctiletých dětí je to ještě horší.

Daniel Radcliffe (31), Emma Watson (30) i Rupert Grint (32) se tak sice stali jedněmi z největších filmových hvězd kraje nového tisíciletí, ale zároveň prakticky přišli o jakoukoliv šanci na normální dětství. Někteří z nich to nesli hůř než ostatní, ale nejvíc si na to stěžovala ambiciózní Emma Watson.

Ta při různých rozhovorech několikrát zmiňovala, že přemýšlela nad tím, že natáčení opustí. „Říkali mi, kdy mám jíst, a dokonce i kdy můžu jít na záchod. Ani vteřina každého dne natáčení nebyla v mých rukách,“ postěžovala si herečka deníku Daily Mail. Tlak na Radcliffa, který ztvárnil ústředního hrdinu byl tak velký, že propadl alkoholu. V současnosti však už od roku 2010 abstinuje.

3. Bohemian Rhapsody

O náročnosti natáčení životopisného snímku o kapele Queen už bylo řečeno mnohé. Tvorbu Bohemian Rhapsody provázelo jedno zákulisní drama za druhým, a je tedy vlastně zázrak, že snímek spatřil světlo světa, a že dopadl tak výborně. V hlavní roli se objevil velmi talentovaný Rami Malek (39), ale původně ve filmu hrát vůbec neměl.

Podobně komplikovaná byla situace s výběrem režiséra filmu. Původně měl totiž Bohemian Rhapsody točit David Fincher (58), který si za svého Freddieho vybral Sachu Barona Cohena (49). Oba pánové se chtěli ve filmu soustředit především na temnější stránky zpěvákova života, ale to se nelíbilo zbylým členům stále fungující kapely Queen.

Ti měli ke směřování filmu neustále nějaké připomínky, a nakonec se zasadili o to, aby byli Fincher a Cohen od filmu „odejiti“. Ani Bryan Singer (55), který byl k natáčení přizván jako náhradní režisér u filmu nevydržel do konce, a to především kvůli sporům s novým představitelem Freddieho. Singer navíc chodil na natáčení neustále pozdě a několikrát se dokonce stalo, že se neobjevil vůbec. Singera nakonec dva týdny před koncem natáčení nahradil Dexter Fletcher (54), který to už nějak „doklepal“.

2. Kmotr

Věřili byste že se s problematickým natáčením potýkal i nejlepší snímek z mafiánského prostředí, který je mnohými považován za vůbec nejlepší film historie? Problémům se skutečně nevyhnul ani ikonický Kmotr, který šel do kin v roce 1972. Režisér Francis Ford Coppola (81) si natáčení rozhodně neužíval, protože mu studio Paramount neustále házelo klacky pod nohy.

Jakékoliv jeho rozhodnutí bylo okamžitě rozporováno. Coppola musel bojovat o rozpočet, místa natáčení i obsazení Al Pacina (80) nebo Marlona Branda, se kterými Paramount nechtěl mít nic společného. Zdlouhavým vyjednáváním rozpočet nadále rostl, což vedlo k dalším sporům, a tento kruh se neustále opakoval.

Paramount se navíc snažil nacpat do filmu víc násilných scén, aby byl film kontroverznější. Coppolu měl nahradit jiný režisér, k čemuž však naštěstí nikdy nedošlo. Coppola navíc během natáčení vyhodil nejednoho člena štábu. Paramountem totiž k natáčení protlačil řadu lidí, kteří se měli snažit o to, aby natáčení režisérovi co nejvíce znesnadnili.

1. Star Wars

I když byste se hodně snažili, asi byste nenašli slavnější filmovou sci-fi ságu, než jsou Hvězdné války. Ačkoliv se jejich fanoušci neustále přou o tom, které díly jsou dobré, a které nestojí za nic, faktem je, že je Star Wars dodnes jednou z nejvýdělečnějších filmových sérií, která už dávno překročila hranice filmového průmyslu. V současnosti Star Wars vydělává především na reklamních předmětech, hračkách nebo seriálech a videohrách využívající oficiální licenci.

Takové úspěchy však nepřicházejí zadarmo a pokud by měl George Lucas (76) v roce 1977 o něco méně pevné nervy, nemuseli jsme se prvních Star Wars vůbec dočkat. Jeho hlavní kameraman si neustále stěžoval, že po něm chce Lucas příliš, herci si stěžovali na nedostatek pokynů a Alec Guiness, který si v původní trilogii zahrál Obi-Wana označil Star Wars za „pohádkovou blbost“.

Filmové studio 20th Century Fox bylo nespokojené s neustále rostoucím rozpočtem a odsouváním data premiéry. Štáb měl mezitím problémy s nefunkčním vybavením, které neustále ničilo nepříznivé počasí. Přestože natáčení působilo tak katastrofálně, nakonec se tvůrcům podařilo přijít s jedním z nejvlivnějších filmů všech dob.

(tod)

Fandím
63 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Rami Malek, Emma Watson, Dwayne Johnson , George Lucas

Filmy:
Rychle a zběsile, Harry Potter a Kámen mudrců, Kmotr, Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
hollywoodske filmy, natáčení filmu, Hvězdné války, Hollywood, svalovci, Daniel Radcliffe alkohol, svalnatí herci, svět filmu, Harry Potter natáčení, Marlon Brando zajímavosti, spory na natáčení, Vin Diesel a Dwayne Johnson, znepřátelené celebrity, Kmotr natáčení, Hvězdné války natáčení
TOPlist