5 zákulisních rozepří z natáčení Rychle a zběsile

20.07.2020

Automobilová akční série s názvem Rychle a zběsile je senzačním příkladem toho, že v jednoduchosti je síla. Nejde o žádné geniální příběhy plné zvratů a promyšlených příběhových linií, ale o přímočarou snahu bavit skrze nablýskaná auta, krásné ženy a napínavé akční scény plné explozí, závodů a přestřelek.

Přestože se postavy seriálu tváří jako jedna velká rodina, mezi jejich představiteli to často poměrně závažně vře. Některé jejich neshody trvají dodnes a někteří členové natáčecího štábu právě tyto problémy viní z neustálého odsouvání premiéry nového (v pořadí už devátého) snímku série.

V dnešním článku se na pět těchto nepříjemných rozepří zaměříme, a pokusíme se vám vysvětlit, z jakého důvodu se někteří z herců nemohou vystát.

5. Dieselova neochota

Pokud spolu profesionální herci tráví hodně času, celkem běžně se stává, že si přirostou k srdci. Tato přátelství jsou ještě silnější u několikadílných filmových sérií, kdy se jednotliví herci skutečně považují za rodinu. Možná by vám proto přišlo jasné, že budou mít podobné vztahy i herci prozatím osmidílné série a že jedním z hlavních iniciátorů těchto přátelství bude člověk, který slovo „rodina“ říká v Rychle a zběsile v každé druhé větě.

Opak je však pravdou. Vin Diesel (52) totiž většinu svého volného času při natáčení tráví ve svém přívěsu a ven vychází jen minimálně. Jeho neochota trávit s ostatními herci čas se dostala do neúnosné úrovně při natáčení prozatím posledního osmého dílu. Podle článku časopisu The Hollywood Reporter to nejvíc namíchlo Dwayna Johnsona (48), který měl s Dieselem během filmu natočit jedinou scénu.

Jeho kolega však tak dlouho nepřicházel na plac, že se Johnson naštval a rozhodl si svůj vztek vylít skrze sociální sítě.

4. Banda ubožáků

Přes Facebook, Instagram a Twitter řešili herci celou řadu svých neshod, a právě Johnson je jedním z těch, kteří jsou na sociálních sítích nejaktivnější. Není žádným tajemstvím, že se herci mezi sebou vzájemně popichují, ale je rozdíl, když si z někoho uděláte nevinnou legraci, a když své mužské kolegy označíte za „posery“.

Přesně to však Johnson na svůj Instagram napsal. Nejprve sice pochválil celý štáb za tvrdou práci, kterou odvádí, poté vyzdvihl úžasné výkony svých kolegyň, na což však okamžitě navázal rozdílem mezi herečkami a herci. „Někteří z nich jsou správní chlapi a skuteční profesionálové, ale u jiných se to říct nedá. I když si tohle přečtou, jsou to moc velcí poserové, než aby s tím něco udělali. Ubožáci,“ svěřil se „The Rock“ svým fanouškům.

3. Tajná porada

Později vyšlo najevo, že i výše zmíněný příspěvek mířil Johnson na svého obdobně plešatého kolegu Vina Diesela. Jak už možná víte, Johnson se v deváté epizodě Rychle a zběsile už neobjeví a podle všeho je to právě kvůli neshodám s Vinem Dieselem. Diesel je navíc jediným člověkem, kterému Johnson výslovně nepoděkoval po konci natáčení osmého dílu.

Problémy mezi těmito herci byly při tvorbě Rychle a zběsile 8 tak extrémní, že se kvůli nim i přerušilo natáčení. Poté, co Diesel odmítal opustit svůj přívěs a Johnson nechtěl čekat, až se jeho kolega uráčí přijít na plac, svolali tvůrci filmu mezi oběma herci tajnou poradu, kde si měli všechno vyříkat jako chlap s chlapem.

Ta skutečně proběhla, ale o tom, co se na ní řeklo, všichni mlčí. Dodnes je to tajemstvím, které ani jeden z herců nechce prozradit. Jisté je jen to, že porada rozhodně neproběhla podle plánu, jelikož se spory mezi dvěma největšími hvězdami (obrazně i doslovně) ještě prohloubily.

2. Nepříjemný polibek

Následujícím bodem opustíme osobnost Dwayna „The Rocka“ Johnsona a zůstaneme u Vina Diesela a Charlize Theron (44), která si v posledním filmu série zahrála kyberteroristku s přezdívkou „Cipher“. Ta na svou stranu přetáhne Dominica Torreta v podání Vina Diesela, který se postaví své rodině a přátelům.

Aby jim dokázala, že má Dominica zcela pod palcem, políbí jej před zraky všech jeho přátel včetně jeho filmové ženy v podání Michelle Rodriguez (41). Diesel všude při propagaci filmu vyprávěl, jak byla celá scéna strašně sexy a jak si ji oba herci náramně užili, ale Theron si z jejich filmového polibku odnesla naprosto odlišné dojmy.

„Vždyť je to na první pohled vidět. Moje ruka tlačí jeho obličej. Já jsem ta šílená holka, která mu dělá tuhle odpornou věc a on tam stojí jako opařený. Ne, jako leklá ryba. Mně to připadalo jako líbání leklé ryby a on všude vykládá, že to byl nejlepší zážitek mého života. Je to šílené,“ prozradila herečka v talkshow moderátorky Ellen Degeneres (62).

1. Letty na odchodu

Když už jsme zmínili Michelle Rodriguez a její postavu mechaničky Letty, musíme zmínit i drama, které kolem ní proběhlo v den vydání digitálních verze osmého dílu série. I ona tehdy sáhla po Instagramu, aby vyjádřila svou nespokojenost se směřováním filmů Rychle a zběsile a aby tak pohrozila svým možným odchodem.

Rodriguez se nechala slyšet, že se jí nelíbí charakterizace ženských postav, které ve filmech ze série Rychle a zběsile vždy hrají „druhé housle“. „Digitální verze osmičky je venku. Doufám, že v dalším díle ukážou, že jim záleží i na ženách série. Jinak se budu muset s mými milovanými filmy rozloučit,“ napsala svým fanouškům na sociální síti.

Později ještě v rozhovoru pro Entertainment Weekly dodala, že by dokázala na prstech jedné ruky spočítat počet filmových konverzací s Jordanou Brewster (40) – představitelka Dominicovy sestry – se kterou už v sérii Rychle a zběsile hraje přes šestnáct let.

(tod)

Fandím
12 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Charlize Theron, Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Dwayne Johnson

Filmy:
Rychle a zběsile 2, Rychle a zběsile, Rychle a zběsile 5

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
akční filmy, svalovci, svalnatí herci, Michelle Rodriguez role, akční trháky, Dwayne Johnson zajímavosti, Rychle a zběsile zajímavosti, Vin Diesel zajímavosti, The Hollywood Reporter, The Rock, Charlize Theron zajímavosti, Charlize Theron role, Charlize Theron postavy, Michelle Rodriguez postavy
TOPlist