TOP 5 senzačních scén ze špatných filmů

25.10.2019

Některé filmy jsou zdánlivě odsouzeny k tomu, aby se staly propadáky. Ať už za jejich příšerné kvality může nezkušený režisér, znudění herci, nízký rozpočet či jakýkoliv jiný důvod, jsou tyto filmy ve většině případů téměř nekoukatelné. I takového propadáky však v sobě mohou mít ukryté klenoty, které se úroveň těchto snímků snaží mermomocí pozvednout. Ačkoliv jejich snaha ve většině případů přijde vniveč, je hezké vidět, že se tvůrci těchto neúspěšných filmů alespoň občas snaží.

Dnes se zaměříme na jedny z těchto pozvedávajících okamžiků, jelikož vám dnes chceme představit pětici těch nejlepších scén z příšerných filmů. Pokud na tomto seznamu proto naleznete snímek, který se řadí mezi vaše oblíbené, neberte to jako útok na vaši osobu. Dnes se jen snažíme poukázat na diametrální rozdíly mezi filmy a jejich zářnými momenty.

5. Masakr na lodi – Loď duchů

První snímek dnešního seznamu je hororem z roku 2002, který vypráví příběh skupinky kamarádů, kteří na moři objeví vrak obrovské výletní lodi. Nalezená loď je podle všeho na moři už dlouhou dobu a po její posádce není nikde ani vidu, ani slechu. Když se jí však rozhodnou odtáhnout do přístavu, začnou se dít opravdu děsivé věci.

Celý námět zní poměrně zajímavě, ale nedostatek zkušeností režiséra Steva Becka, který do té doby natočil jediný snímek, je z Lodi duchů opravdu hodně znát. Není proto divu, že byla Loď duchů zároveň posledním snímkem, který Beck kdy natočil. Děj je roztahaný, hrdinové se chovají absolutně nelogicky, a ani lekací scény ve filmu moc nefungují.

Naštěstí Loď duchů do jisté míry zachraňuje jedna z posledních scén, která vysvětluje, co se na její palubě před lety přihodilo. Loď je posedlá démonem, který odstartoval celou řadu brutálních událostí přeseknutím všech tančících na lodním tanečním parketě vejpůl počínaje, pokračujíce vražedným posednutím posádky a konče zabitím poslední přeživší ocelovým hákem. Celá scéna působí poměrně nepatřičně a vypadá spíše jako hudební videoklip, ale rozhodně se jí nedá popřít styl, který zbytku filmu žalostně chybí.

4. Herní sekvence – Doom

I následující film spadá do hororového žánru, ale má ještě tu nevýhodu, že je adaptací videoherního titulu. Filmy podle videoher totiž téměř nikdy nedopadnou dobře a ani Doom není výjimkou. Skupinka elitních mariňáků vedená Dwaynem Johnsonem (47) se vydává na Mars, aby prošetřila podivné událostí, které postihly místní vědce.

Okamžitě po příjezdu jim začíná být jasné, že je něco v nepořádku. Vědcům se totiž podařilo otevřít pekelné brány, ze kterých začíná přicházet tajemné nebezpečí. Doom se tváří jako plnohodnotná videoherní adaptace, ale ze své předlohy si bere jen naprosté minimum. Zbytek vyplňuje nudou a prapodivnými tvůrčími rozhodnutími, které uměle natahují délku snímku.

Nuda je však na okamžik zažehnána, když se perspektiva snímku přesune z tradičního filmového formátu do toho videoherního. Diváci tak události prožívají z pohledu jednoho z mariňáků a mají tak pocit, že nebezpečná monstra likvidují sami. Tato pětiminutová sekvence je zlatým hřebem celého filmu, ale ani ona nedokáže přebít předchozí rozvleklou nudu.

3. Muzikálový Dexter – Gamer

I následující snímek se nese na vlně videoherních filmů, ale kupodivu nejde o adaptaci žádného konkrétního titulu. Ve filmu s názvem Gamer hraje Gerard Butler (49) videoherní postavu, kterou pomocí speciálního vybavení ovládá živý hráč. Celá hra působí až nepřirozeně realisticky a spousta lidí jí proto naprosto propadá.

Má to ale háček. Ona realističnost je způsobena tím, že hráči ovládané postavy jsou totiž skutečnými osobami z masa a kostí. Ve hře VRAZI totiž nevystupují počítačem ovládané postavy, ale trestanci, kteří si tak krátí výkon trestu. Film má poměrně neotřelou myšlenku, která by v rukách zkušenějších režisérů mohla skutečně zářit, ale takové štěstí Gamer nemá.

I tento film je až zbytečně utahaný a ona originální zápletka je jediným kladem, kterým se může chlubit. I když vlastně ne. Je tu totiž i jedna scéna, která jako by patřila do jiného filmu. Když totiž Butler konečně konfrontuje tvůrce oné zrůdné hry, kterého hraje Michael C. Hall (48), čeká diváky prapodivné muzikálové číslo, ve kterém tento představitel seriálového Dextera naprosto září.

2. Historické bitvy – X-Men Origins: Wolverine

Následujícím filmem se od adaptací videoher posuneme pryč. Ačkoliv existuje i hra s názvem X-Men Origins: Wolverine, v jejím případě byl tvůrčí proces opačný. Nejprve vznikl film a až po něm hra. To už ale trochu odbíháme. X-Men Origins: Wolverine vypráví příběh „zrození“ jednoho z nejslavnějších mutantů s urychlenými regeneračními schopnostmi, vysunovacími drápy a nezničitelnou kostrou.

I v tomto filmu se do role Wolverina převtělil Hugh Jackman (51), který tradičně podal senzační výkon. Škoda, že to bylo v tak špatném filmu. Děj Wolverinova sólového filmu je velmi často nelogický, speciální efekty jsou naprosto odbyté a film celkově působí jako domácí projekt nějakého komiksového nadšence.

Tedy až na jednu scénu. Díky regenerační mutaci má Wolverine i prodloužený život a téměř nestárne. Se svým bratrem, se kterým sdílí i své schopnosti, si proto Wolverine prošel celou řadu slavných bitev od občanské, přes obě světové až po válku ve Vietnamu. Montáž, která ukazuje příběhy dvou bratří je skvělou ukázkou toho, jak mohl celý snímek vypadat, kdyby se jeho tvůrci skutečně snažili.

1. Duel pro tři – Star Wars Epizoda I: Skrytá hrozba

Výběr posledního filmu dnešního seznamu bude pro spoustu z vás možná trochu kontroverzní. Celá řada fanoušků Hvězdných válek nedá na žádný z dílů série ani v nejmenším dopustit, a tak se možná pouštíme do nebezpečných vod. Přesto si však stojíme za tvrzením, že první epizoda prequelové trilogie s názvem Skrytá hrozba byla obrovským zklamáním.

Pocit nevídaného dobrodružství byl nahrazen dlouhými a nudnými rozhovory a politickým vyjednáváním a znuděné výrazy herců filmu také moc nepřidaly. Když si navíc vzpomeneme na postavu Jar Jara Binkse, vstávají nám hrůzou vlasy na hlavě. Ačkoliv většinu věcí zvládala původní trilogie lépe než ta nadcházející, v jedné přeci jenom Star Wars nového tisíciletí excelovaly. Skrytá hrozba se mohla chlubit nevídanými speciálními efekty, o kterých si ostatní filmy té doby mohly jen nechat zdát.

Nejvíce je tento fakt vidět při soubojích se světelnými meči, které jsou v prequelové trilogii mnohem efektnější a plynulejší a skutečně to vypadá, že proti sobě stojí rovnocenní protivníci, kteří jsou mistry tohoto bojového stylu. Stačí se podívat na souboj Darth Maula s Obi-Wanem a Qui-Gonem, a hned je vám jasné, co máme na mysli. Když k tomu ještě přičtete senzační soundtrack Johna Williamse (87), dostanete smrtící koktejl zábavy, který je jednou z mála polehčujících okolností Skryté hrozby.

(tod)

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Michael C. Hall, Hugh Jackman, Dwayne Johnson , Gerard Butler

Filmy:
Gamer, Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba, Loď duchů, Doom, X-Men Origins: Wolverine

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Masakr, souboje, špatné filmy, hororové scény, Liam Neeson filmy, skvělé filmové scény, senzační scény, senzační filmové scény, scény s duchy, horory scény, Liam Neeson Star Wars, Hvězdné války scény, Doom film, Doom scény, Doom video, Gerard Butler role, souboje s meči, historické válečné scény
TOPlist