TOP 5 největších filmových překvapení roku 2018

05.01.2019

Rok 2018 byl mnohem víc než jen čekání na v pořadí třetí film o superhrdinských Avengers. Přinesl s sebou i různá překvapení, jejichž úspěch mohl tušit jen málokdo. Kdo by upřímně hádal, že se polodokumentární film o rockové kapele stane jedním z nejlepších snímků loňského roku? Přesto však snímek s názvem Bohemian Rhapsody trhal všemožné rekordy a dokonce se dlouhou dobu držel na vrcholech žebříčků návštěvnosti filmů.

My jsme se rozhodli, že vám dnes přineseme další takové nečekané události, které v roce 2018 hýbaly filmovým světem. V dnešním článku vám totiž představíme pětici těch největších filmových překvapení, která se během loňského roku odehrála.

5. Nezpochybnitelný král lednových kin

A začneme pěkně chronologicky v lednu. Dokonce musíme šlápnout ještě o rok dál, jelikož Jumanji: Vítejte v džungli vyšlo na konci prosince 2017. Proč ho tedy zařazujeme na seznam největších filmových překvapení roku 2018? Odpověď je jednoduchá. Volné pokračování oblíbeného dobrodružného snímku z roku 1995 totiž stálo na vrcholu návštěvnosti i během ledna.

Celá situace je ještě mnohem překvapivější z toho důvodu, že Vítejte v džungli vyšlo jen pět dní po premiéře Star Wars: Poslední z Jediů. Osmá epizoda hvězdných válek sice vyhrála prosincový souboj návštěvností, ale jak se prosinec přehoupl v leden, začala jeho oblíbenost rapidně klesat a na trůn usedlo nové Jumanji.

Na prvním místě navíc Jumanji zůstalo až do posledního lednového víkendu, kdy bylo v návštěvnosti konečně poraženo (později se mu však opět podařilo na chvilku uzurpovat první příčku). To je u filmu, od kterého nikdo žádné zázraky nečekal, skutečný úspěch. Tvůrcům Jumanji se ale podařilo skvěle zkombinovat nostalgické pocity se svižným a zábavným příběhem, a tak je úspěch jejich filmu opravdu zasloužený.

4. Nejlépe placený neherec

Koho byste si tipli na nejlépe placeného herce roku 2018? Dwaynea Johnsona (46)? Roberta Downeyho Jr. (53)? Nebo snad Chrise Hemswortha (35)? Všechno by to byly skvělé odhady, jelikož tito pánové obsadili druhou, třetí a čtvrtou příčku přesně v tomto pořadí, ale kdo se stal tím skutečně nejvýdělečnějším hercem loňského roku?

Asi vás to překvapí, ale tuto pozici obsadil George Clooney (57), který se svými 239 miliony dolarů za rok převýšil Johnsonovu výplatu téměř dvojnásobně. Jeho zařazení do tohoto žebříčku je ale poněkud sporné, jelikož se v období, které časopis Forbes pro sestavování svého žebříčku využívá, neobjevil v jediném filmu. Tak obrovské jmění získal jen díky prodeji své firmy Casamigos Tequila, která se zabývá výrobou tohoto mexického alkoholického nápoje.

3. Nejúspěšnější animák Pixaru

Další bod asi nebude velkým překvapením pro fanoušky prvního dílu animovaných Úžasňákových z roku 2004. Na pokračování svého oblíbeného filmu tak museli čekat neuvěřitelných 14 let, což je v Hollywoodu téměř věčnost. Většina druhých dílů vychází do jednoho či dvou let po premiéře původního snímku a pracovat se na nich mnohdy začíná ještě před ukončením produkce „jedničky“.

Proto byla čtrnáctiletá odmlka mezi prvními a druhými Úžasňákovými poměrně velkým riskem, jelikož ti, kteří původní film viděli jako děti, jsou už v současnosti mezi dospělými. O to riskantnější bylo rozhodnutí navázat příběh přesně tam, kde první díl skončil. Jak si mohlo takové netradiční pokračování vést v kinech?

Stačí říct, že mu po kotníky nesahají Auta, Hledá se Nemo ani Příběh hraček. Úžasňákovi 2 se totiž stali tím nejvýdělečnějším filmem, který Pixar kdy vydal. Nejen to. Také to byl čtvrtý nejúspěšnější film roku 2018, jak jste se ostatně mohli dočíst i v našem článku.

2. Značka Star Wars není vše

Od doby, kdy došlo k zakoupení značky Star Wars studiem Disney, začala vznikat velká spousta filmových a televizních projektů, takže vedle nových snímků z hlavní série vznikají i různé seriály či filmové spin-offy. První takový šel do kin v roce 2016 a nesl název Rogue One: Star Wars Story.

Rogue One sklidilo u fanoušků příběhů odehrávajících se před dávnými časy v předaleké galaxii poměrně kladná hodnocení, a to i přesto, že se mu úplně nepodařilo vystihnout onu pozitivní atmosféru, kterou jsou Hvězdné války proslulé. Taková nálada se do filmů vkládá opravdu těžko, když předem víte, že všichni vaši protagonisté musejí na konci filmu zemřít, aby byla zachována kontinuita hlavní příběhové linie základních epizod.

Loňský Solo: Star Wars Story měl však trochu jiný příběh. Jeho děj se točil kolem jedné z nejoblíbenějších postav celého univerza, a měl tak jedinečnou možnost přiblížit divákům mládí sympatického pašeráka s dobrým srdcem Hana Sola. Film však během produkce potkalo několik nepříjemností včetně změny režiséra, což zřejmě odradilo spoustu možných diváků. Solo se sice nestal vyloženým propadákem, od toho tu byly jiné filmy, ale jeho prodeje studiu Disney rozhodně radost neudělaly. Solo: Star War Story se stal totiž prvním filmem pod hlavičkou Star Wars, kterému se v kinech nepodařilo dosáhnout miliardy dolarů.

1. Jde to i s padouchem

Naprosto opačným překvapením byl nečekaný úspěch superhrdinského filmu, který jaksi superhrdinu postrádal. Venom je totiž padouchem, patřícím do skupiny úhlavních nepřátel komiksového Spider-Mana. Přesto se letos dočkal vlastního filmu, kde se hlavní role investigativního novináře Eddieho Brocka ujal Tom Hardy (41).

Film tak vypráví Brockovo první setkání s mizozemským symbiontem, který mu poskytne sadu různých superschopností. Ty pak Eddie využívá pro odhalení nekalých praktik farmaceutické společnosti, která se pro vědecké pokroky a finanční zisky neštítí ničeho.

U kritiky se antihrdinskému Venomovi příliš nedařilo, ale z reakcí veřejnosti je vidět jedna z největších neshod mezi obyčejnými diváky a profesionálními recenzenti. Široká veřejnost si totiž snímek zamilovala, což dokázala i svou návštěvností. Venom se totiž stal 5. nejvýdělečnějším filmem roku a se svými 855 miliony dolarů překonal i druhého Deadpoola.

(tod)

Fandím
7 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
George Clooney, Robert Downey Jr., Dwayne Johnson , Chris Hemsworth, Tom Hardy

Filmy:
Jumanji, Úžasňákovi

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Chris Hemsworth filmy, Tom Hardy filmy, Dwayne Johnson filmy, žebříčky, filmové žebříčky, žebříčky filmů, George Clooney filmy, Pixar, animáky, nejlepší filmy 2018, Venom film, filmové překvapení, žebříčky 2018, nejzajímavější filmy, nejzajímavější filmy 2018, animáky 2018, nejlepší animáky 2018
TOPlist