TOP 5 nejvýdělečnějších filmů roku 2018

02.01.2019

Konec roku s sebou vždy přináší nějaké to bilancování o tom, co se vloni podařilo a co se mohlo zvládnout lépe. Ani s filmovým průmyslem to není jinak, jelikož finanční úspěchy jsou tím, čím se většina filmových studií bezpodmínečně řídí. K rozpoznání toho, co bylo úspěchem a co naopak propadákem, se využívají především prodeje vstupenek v kinech.

Proto jsme pro vás i my sestavili žebříček těch nejúspěšnějších filmů loňského roku. Zajímá vás, kterým filmům se vloni opravdu dařilo, a kterým se díky jejich prodejům podařilo zařadit mezi naši TOP 5? Pak se rozhodně pusťte do dnešního článku!

5. Venom – 855 milionů dolarů

Příběhů o Spider-Manovi už jsme tu měli opravdu spoustu. Jen  v posledních dvaceti letech se na plátna kin dostaly tři verze pavoučího muže (a to nepočítáme animovanou filmovou novinku s názvem Spider-Man: Paralelní světy). Aby se do kin však dostal snímek, který bude vyprávět příběh jednoho z jeho úhlavních nepřátel, je ale vcelku nevídané.

Přesto měl ale 4. října premiéru komiksový snímek Venom, který vypráví příběh investigativního novináře Eddieho Brocka, jehož tělo s ním sdílí mimozemský symbiont. Ten však na jeho těle zcela neparazituje, ale naopak mu poskytuje různé superschopnosti, které Eddiemu pomáhají v rozkrývání nekalých praktik jedné farmaceutické společnosti.

Spolu s Venomem se totiž na Zemi dostali i další symbionti, které tato společnost testuje na lidech bez domova. Většina z nich však není s tvory z vesmíru kompatibilní, což pro ně znamená krátkou, ale bolestivou smrt. Přestože ani Eddie ani Venom nejsou těmi nejmorálnějšími tvory, takové hrůzy zkrátka nemohou nechat být.

4. Úžasňákovi 2 – 1,24 miliard dolarů

Možná vás to překvapí, ale čtvrté místo nejúspěšnějších filmů roku 2018 obsadil animovaný film. Tím nebylo nic jiného, než dlouho očekávané pokračování úspěšných Úžasňákových, kteří se v kinech poprvé objevili už v roce 2004. Proto je označení „dlouho očekávané“ skutečně na místě.

Druhý díl navazuje téměř přesně tam, kde ten první skončil a opět sleduje superhrdinskou rodinku skládající se ze supersilného Boba, elastické Helen, superrychlého Dashe, neviditelnéa silovým polem oplývající Violet a záhadného Jack-Jacka, jehož schopnosti jsou takřka nekonečné.

Tentokrát však není hlavním hrdinou Bob, který se rozhodl zůstat v domácnosti a přejmout výchovu svých dětí, ale Helen, která se postaví nové hrozbě. Všichni včetně Mražouna musí opět spojit své síly, aby nového padoucha společně přemohli.

3. Jurský svět: Zánik říše – 1,3 miliard dolarů

I obnovené příběhy ze světa dinosauřích zábavních parků se v loňském roce dočkaly svého pokračování. Druhý díl Jurského světa dostal podtitul Zánik říše a jeho příběh opět začínal na tajemném ostrově Isla Nublar, kde vědci v prvním díle zřídili park z uměle vytvořených dinosaurů.

Po katastrofě z prvního Jurského světa je však ostrov lidmi opuštěn a dostává se tak plně do rukou (nohou, pařátů a kopyt) dinosaurů. Jejich životy jsou však náhle ohroženy vybuchující sopkou, a tak se je skupina aktivistů rozhodne zachránit. Namísto nové přírodní rezervace jsou však dinosauří exempláře převezeny na tajnou aukci, kde jsou načerno prodávány bohatým zájemcům.

To však Owen a Claire (hrdinové minulého dílu) nemohou jen tak dopustit, a tak se rozhodnou bájné ještěry zachránit znovu. Jediným způsobem, jak však mohou zajistit jejich přežití, je jejich vypuštění do otevřeného světa, kde budou dennodenně přicházet do styku s lidmi. Před hrdiny tak stojí skutečně obtížné rozhodnutí. Mají zachránit bájná zvířata, ale zároveň tím tak ohrozit lidskou rasu, nebo je nechat zemřít pro dobro lidstva?

2.  Black Panther – 1,35 miliard dolarů

Druhé místo žebříčku nejúspěšnějších filmů loňského roku obsadil poněkud netradiční superhrdinský snímek, který prolomil mnohé rekordy. Mimo jiné totiž byl také prvním skutečně černošským superhrdinským filmem, ve kterém většinu rolí včetně hlavního hrdiny i padoucha ztvárnili právě Afroameričané.

Samozřejmě máme na mysli Black Panthera, jehož velká část je zasazena do fiktivního afrického státu Wakanda. Po smrti minulého krále čeká jeho nástupce T‘Challu boj o trůn s dalšími kandidáty. Skutečná zkouška ho však čeká ve chvíli, kdy se ve Wakandě objeví Erik Killmonger, bezcitný žoldák, který se rozhodne tomuto vyspělému království vládnout sám.

Wakanda je totiž sice zemí, která velmi lpí na svých tradicích, ale na druhou stranu je tím nejvyspělejším státem světa, který se před ostatními po celou dobu své existence zdárně ukrývá. Killmonger má však v plánu hranice otevřít, avšak nikoliv tak mírumilovným způsobem, jak to měl v plánu T’Challa.

1. Avengers: Infinity War – 2,05 miliard dolarů

První místo dnešního seznamu vás pravděpodobně vůbec nepřekvapí. Tím nejvýdělečnějším snímkem roku 2018 se totiž stal třetí díl filmů o nejslavnějším superhrdinském týmu studia Marvel s názvem Avengers: Infinity War. Když vezmeme v úvahu, že se vedle sebe postavily takové hvězdy jako Robert Downey Jr. (53), Scarlett Johansson (34), Chris Pratt (39) nebo Benedict Cumberbatch (42) jen těžko se můžeme divit více než dvoumiliardové částce, kterou snímek v kinech vydělal.

Infinity War se objeví snad každý, kdo se dosud ve filmech od Marvelu kdy objevil. Vedle klasických Avengerů, které známe už od prvního dílu z roku 2012, s nimi spojí síly i Strážci galaxie, Spider-Man nebo kouzelníci okolo Doctora Strange. Společně totiž budou čelit své dosud největší hrozbě. Tentokrát si totiž vzal celý vesmír do hledáčku hrozivý Thanos, který vyzbrojen rukavicí nekonečna, díky níž dokáže jediným lusknutím vymazat polovinu všeho živého.

Hrdinové tak musí vynaložit veškeré úsilí a ani tak není jisté, jestli se jim podaří Thanosův šílený plán zastavit. Jakmile se mu totiž podaří sehnat všechny kameny nekonečna, stane se takřka neporazitelným.

(tod)

Fandím
24 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Scarlett Johansson, Benedict Cumberbatch, Robert Downey Jr., Chris Pratt

Filmy:
Úžasňákovi, Avengers

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
nové filmy, komiksy, black panther, Avengers: Infinity War, nejvýdělečnější filmy, studio marvel, nejúspěšnější filmy, výdělečné filmy, komiksy 2018, nejlepší filmy 2018, nejúspěšnější filmy 2018, Jurský park 2018, Venom film, Venom výsledky v kinech, Venom tržby, Jurský svět zánik říše, Black Panther tržby, Marel
TOPlist