TOP 5 nejlepších zápasníků, kteří se stali slavnými herci

29.04.2019

Ve světě showbyznysu je poměrně běžné, že se jedna celebrita rozhodne „zabrousit“ i do jiných povolání, než kterými se původně proslavila. Existuje celá řada muzikantů, kteří si vyzkoušeli herecké řemeslo, nespočet rapperů, kteří se později stali herci, a tak dále, a tak dále…

Tato povolání k sobě však mají velmi blízko. Existují však i herci, kteří dříve vykonávali profesi, kterou byste si s herectvím nespojili ani náhodou. Její podstatou jsou silná a často naolejovaná těla, barvité přiléhavé kostýmy a schopnost provádět často až neuvěřitelné bojovnické chvaty. Budete se divit, kolik profesionálních wrestlerů vyměnilo svůj ring za pohodlí natáčecích placů.

5. André the Giant

Francouzského wrestlera jménem André René Roussimoff budete pravděpodobně znát pod jeho přiléhavou bojovnickou přezdívkou „André the Giant“. André měl totiž skutečně obrovitou postavu, jelikož měřil neuvěřitelných 2,24 metru. To bylo způsobeno vzácným onemocněním zvaným akromegalie. Ta měla pravděpodobně na svědomí i jeho předčasnou smrt ve 46 letech, kdy zemřel na srdeční zástavu.

Jeho atypická postava mu zajistila nejen skvělou kariéru v zápasnickém ringu, ale i několik hereckých rolí. Zahrál si v několika seriálech včetně The Six Million Dollar Man nebo Zorro, ale jeho nejslavnější role přišla až v roce 1987 díky dobrodružné romantické komedii s názvem Princezna Nevěsta. Zde si zahrál obra Fezzika a tato role tak začila vrchol jeho herectví.

4. John Cena

Následující wrestler je jedním z mála zápasníků, kterým se podařilo skloubit herecké role s boji v ringu, a dokonce i rapovou kariérou. John Cena (42) je totiž i ve svých dvaačtyřiceti letech stále aktivním wrestlerem, který se těší velké přízni fanoušků. V rámci své zápasnické kariéry nasbíral nespočet různých cen a titulů a ani na poli filmu není Cena žádným „ořezávátkem“.

Svůj první film natočil v roce 2006 a hned v něm získal hlavní roli. Přestože je Voják průměrným akčním béčkem, na hereckou prvotinu podává Cena v roli ostříleného mariňáka solidní výkon. To, že bude svalnatý wrestler dobrým akčním hercem, asi není zase takové překvapení, ale jemu se poměrně daří i v komediích. Stačí se podívat na snímky jako Vykolejená  nebo Souboj s rodinou, a máte hned jasno, že Cena není jen tupou horou svalů, i když se za ni často rád vydává.

3. Dave Bautista

I Cenův kolega Dave Bautista (50) se rozhodl skloubit herectví a wrestling v roce 2006, ale jemu se první velkou roli podařilo získat až po jeho oficiálním odchodu z ringu. Jeho filmová kariéra byla zprvu jaksi nemastná neslaná, to se však změnilo v roce 2014, kdy se objevil v bondovce s názvem Spectre a roli Draxe v komiksových Strážcích galaxie.

Právě tato superhrdinská role je tím, čím Bautistu znají i lidé, kteří se o wrestling vůbec nezajímají. Komiksový gigant Marvel totiž z každého herce, který se v jejich filmech objeví, automaticky dělá ty největší hvězdy Hollywoodu a s Bautistou tomu nebylo jinak. Téměř přes noc se proměnil ze skvělého zápasníka a průměrného herce v hereckou celebritu s minulostí ve wrestlingovém ringu.

2. Hulk Hogan

Následující wrestler je jedním z prvních, kteří dokázali, že se slavní zápasníci mohou s klidem přesunout na stříbrná plátna a stát se tak nefalšovanými filmovými hvězdami. Kariéra Hulka Hogana (65) začala stejně jako u většiny jeho kolegů z dnešního seznamu wrestlingem, ale postupně se místo mlácení protivníků v ringu přesunul k mlácení protivníků ve filmech.

Jeho první filmovou rolí byla epizodní postava boxera Thunderlipse ve třetím díle Rockyho, pouhé čtyři roky po začátku jeho wrestlingové kariéry. Tato rolička mu přinesla slávu nejen ve světě filmu, ale i ve světě sportu, jelikož se díky ní přesunul do největší americké wrestlingové soutěže s názvem WWF. Jeho filmy však rozhodně nejsou tak kvalitní, jako jeho zápasnická historie. Většinou jde o přihlouplé mlátičky bez špetky nápaditosti. Přesto však Hoganův přestup od wrestlingu k filmům otevřel vrátka mnoha herecky nadanějším zápasníkům.

1. Dwayne „The Rock“ Johnson

Ačkoliv se Hulk Hogan stal jedním z prvních superslavných wrestlerů, kteří se pustili do hereckého řemesla, Dwayne „The Rock“ Johnson (46) je bez debat tím nejúspěšnějším. Jen v roce 2018 se stal tím nejlépe placeným hercem, což už samo o lecčems vypovídá. Spousta jeho filmových fanoušků už ani netuší, že byl „The Rock“ původně wrestlerem. A to byl v ringu obdobně úspěšný jako později mimo něj.

Jeho první viditelná herecká role přišla v roce 2000, kdy si Johnson zahrál v jedné epizodě sci-fi seriálu Star Trek: Voyager. Filmy na sebe však nenechaly dlouho čekat a tak se Johnson objevil ve filmech jako Mumie se vrací, Kráčející skála nebo Doom. Tohle všechno byly vesměs průměrné akční snímky, ale Johnson se jako tvrdý dříč propracoval i ke kvalitnější kinematografii. Je jednou z hlavních hvězd série Rychle a zběsile, zahrál si v několika katastrofických filmech a diváky překvapil i novým Jumanji: Vítejte v džungli! z roku 2017.

(tod)

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
André the Giant, John Cena, Dwayne Johnson , Dave Bautista

Filmy:
Princezna Nevěsta, Rocky III, Kráčející skála, Doom

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
wrestling, sportovci, zápasníci, Dwayne Johnson filmy, zápasníci ve filmu, John Cena filmy, sportovci ve filmu, wrestleři ve filmu, Dave Bautista filmy, Dave Bautista role, Dave Bautista sport, Dave Bautista herec, Hulk Hogan fiilmy, Hulk Hogan wrestling
TOPlist