7 slavných muzikantů, kteří si vyzkoušeli herecké řemeslo

03.09.2018

Každý se má držet toho, co mu jde nejlépe. To je známá věc. Občas ale není na škodu, zkusit zabrousit do jiného odvětví, pokud na něj přeci jen máte alespoň trochu talent. Samozřejmě některé přechody jsou těžší než jiné. Asi byste se z horníka top modelkou mohli stát jen s velkými obtížemi. Některá odvětví jsou si však tak blízká, že je tento přechod takřka bezproblémový.

To se dá říct i o vztahu hudby a herectví. Obě profese ze svých pracujících dělají celebrity, které jsou na kamery a záře reflektorů zvyklé. Na obojí také potřebujete notnou dávku talentu, ale pokud jste známým zpěvákem, poměrně často se stane, že si vyzkoušíte i herectví.

Ne vždy to dopadne úplně dobře, ale my tu nejsme od toho, abychom soudili. My vám dnes raději přinášíme seznam sedmi hudebníků, kteří zabrousili i k herectví. Zajímá vás, kteří zpěváci u filmu nakonec zůstali, a pro které byla jejich filmová zkušenost jen přechodnou záležitostí? Pokud ano, více se dočtete v našem článku.

7. Mark Wahlberg

Kdo by dnes neznal bostonského rodáka Marka Wahlberga (47)? Hvězda filmů jako Skrytá identita, Méďa, Tři králové nebo Transformers je dnes jedním z nejlépe placených hollywoodských herců. Je ale také prvním hercem na dnešním seznamu, jehož kariéra nezačala před kamerou, ale mikrofonem.

Wahlberg se totiž proprvé dostal do povědomí veřejnosti jako člen boybandu New Kids on the Block, ale jeho angažmá v této skupině nemělo dlouhého trvání. Markovi se totiž nelíbila hudba, kterou New Kids produkovali, a tak se vydal po vlastní dráze. Stal se proto rapperem, který si nechal říkat Marky Mark.

Z tvorby Markyho můžete znát například písně Untied, Life on the Streets nebo jeho největší hit s názvem Good Vibrations. V roce 1993 se však postupně začal dostávat k filmu a tak jeho hudební kariéra musela ustoupit do pozadí. Možná je to tak dobře, jelikož se jako Marky Mark poměrně často dostával do křížku se zákonem, a dokonce si odseděl i nějakou dobu za mřížemi.

6. David Bowie

O hudební kariéře progresivního umělce Davida Bowieho, který v roce 2016 tragicky zemřel na následky dlouhého souboje s rakovinou jater, ví snad každý, kdo se alespoň  trochu zajímá o hudbu. Bowie byl totiž ikonou alternativního a progresivního rocku, která měla obrovský dopad na hudbu 70. a 80. let a různé muzikanty ovlivňuje dodnes.

Věděli jste ale, že měl Bowie i poměrně bohatou hereckou kariéru? Jeho filmografie totiž nabízí neuvěřitelných 50 snímků různých žánrů. Mohli jste ho vidět jako geniálního vynálezce v Nolanově (48) Dokonalém triku, ztvárnil hlavní roliLabyrintu z roku 1986 a zahrál si i sám sebe jako módního porotce v komedii Zoolander.

5. Ludacris

Hudební kariéra rappera Ludacrise (40) začala už v jeho útlém dětství, kdy založil malou hip-hopovou kapelu. Až v roce 1998 se však z Christophera Briana Bridgese nechal přejmenovat na Ludacrise a odstartoval tak svou sólovou kariéru.

Jeho filmová kariéra na sebe nenechala dlouho čekat, a tak se už v roce 2001 objevil v komedii Myčka, kde si zahrál po boku největších rapperů té doby jako byli Snoop Dogg (46), Dr. Dre (53), Eminem (45) nebo Xbit (43). Přesto, že se Ludacris objevil hned v několika filmech, jeho nejslavnější filmový počin, na kterém dnes prakticky stojí jeho filmová kariéra, přišel už v roce 2003.

Tehdy si totiž zahrál mechanika Teje v druhém díle akční závodní série Rychle a zběsile. Kromě třetího dílu, který byl i pro samotnou sérii jistým „šlápnutím vedle“ se Ludacris objevil v každém pokračování filmu a to včetně osmého dílu, který šel do kin vloni. Ludacris se proto stal jedním z těch rapperů, jejichž filmová kariéra zastínila tu hudební.

4. Elvis Presley

S hity jakou Hound Dog, Jailhouse Rock nebo Love Me Tender se sláva průkopníka rock’n’rollu Elvise Presleyho vyšplhala do astronomických výšin, kterých od té doby nedosáhl snad nikdo. S takovou slávou na sebe jeho filmová kariéra samozřejmě nenechala dlouho čekat, jelikož Hollywood absorbuje všechno, co mají lidé rádi.

O Presleyho hereckém talentu si můžete myslet ledasco, ale je pravdou, že obsazení takové celebrity, jako byl právě Elvis, znamenalo pro každý film obrovský kasovní úspěch. Pokud jste totiž dali jakoukoliv roli takové legendě, jako byl právě on, mohli jste si být jistí, že se na film pohrnou davy. A taky, že ano.

Přestože jako herec úplně nezářil, i tak měly jeho filmy úspěch. Za svůj život si podle dostupných informací zahrál v šestatřiceti snímcích včetně Miluj mě něžně, Ztracená země nebo Stay Away, Joe. Presley je však jedním z těch, kteří zůstali věrní svému původnímu řemeslu a dodnes je znám především jako zpěvák a jeho herecká kariéra je brána spíše jako jakýsi výstřelek.

3. Ice Cube

Jméno O’Shea Jackson (49) vám pravděpodobně nic neřekne. Když vám ale prozradíme jméno, na které si později nechal to své původní soudně změnit, už se vám asi rozsvítí. Dalším rapperem, který vyměnil mikrofon za stříbrné plátno, totiž není nikdo jiný než Ice Cube.

Právě on je průkopníkem subžánru rapu, který je zvaný gansta rap. Jeho hudební kariéra pořádně odstartovala, když se dal dohromady s Dr. Dre, Arabian Princem a rapperem Eazy-E a vytvořili tak skupinu N.W.A, z jejíž tvorby jsou nejznámější singly Fuck Tha Police či Straight Outta Compton.

K filmu se Cube dostal už v roce 1991, kdy si zahrál ve filmu Chlapci ze sousedství, ale od té doby hrál v mnoha dalších filmech jako Tři králové, kde si zahrál po boku Marka Wahlberga, xXx: Nová dimenze, kde v hlavní roli nahradil Vina Diesela (51) či detektivní komedii 21 Jump Street. I on se do filmového světa přesunul na úkor své hudební kariéry, jelikož od roku 2010 nevydal žádné nové album.

2. Justin Timberlake

Stejně jako Mark Wahlberg i Justin Timberlake (37) začal svou pěveckou kariéru v chlapecké skupině. V jeho případě byl tímto boybandem světoznámý N’Sync. Právě díky svému působení v této skupině se stal idolem dospívajících dívek po celém světě a hity jako Bye Bye Bye nebo I Want You Back mu vystavěly prostor pro jeho následující sólovou kariéru.

I ta se stala překvapivě úspěšnou a stejně tak šlape i jeho filmové angažmá. Timberlakeovi se navíc obě „zaměstnání“ poměrně šikovně zvládá najednou a zdá se, že na co sáhne, se mu daří. Když zrovna nehraje ve Vyměřeném čase, Zkažené úče nebo Kamarád taky rád, tak si skládá pecky jako Can’t Stop the Feeling, které se stávají obrovskými letními hity.

1. Will Smith

Upřímně. Který seznam o muzikantech, kteří se stali filmovými hvězdami, by byl kompletní bez rappera známého jako Fresh Prince. Pokud vám tohle jméno nic neříká, možná budete znát jeho skutečné jméno, které začal znovu využívat po konci svého rappového období. Posledním jménem na dnešním seznamu totiž není nikdo jiný než Will Smith (49).

Dnes už ho většina jeho fanoušků zná jako hollywoodskou filmovou hvězdu, ale věřte tomu, nebo ne, Will byl i velice úspěšným hudebníkem. Se svým kamarádem a hudebním kolegou Jazzy Jeffem (53) dokonce vyhrál dvě ceny Grammy. To byste asi do hrdiny filmů Muži v Černém, Mizerové, Já legenda, Válka světů nebo Sebevražedné komando asi neřekli, že?

Jeho přechod k filmu se konal přes televizní obrazovky, jelikož v roce 1990 začal hrát v seriálu Fresh Prince, který byl částečně inspirován v jeho osobním životě. Will k tomuto seriálu dokonce složil i úvodní píseň, která se stala skutečně nezapomenutelnou znělkou devadesátých let.

Koho z výše zmíněných umělců byste raději viděli zpátky u hudby a kdo se vám více líbí na stříbrném plátně? Nebojte se nám napsat váš názor do komentářů!

(tod)

Fandím
7 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Justin Timberlake, Ludacris, David Bowie, Ice Cube, Will Smith, Elvis Presley, Mark Wahlberg

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
rappeři, hudební hvězdy, Will Smith filmy, zpěváci ve filmech, muzikanti ve filmech, Mark Wahlberg filmy, Ice Cube filmy, slavní muzikanti, Marky Mark filmy, Marky Mark kariéra, rappeři ve filmech, Justin Timberlake filmy
TOPlist