TOP 5 nejlépe placených herců roku 2018

07.01.2019

Finanční úspěchy se netýkají jen filmů, ale i mnoha hollywoodských herců, kteří si během loňského roku dokázali docela slušně „přilepšit“. Nedávno jsme vám přinesli článek o těch nejvýdělečnějších filmech roku 2018, ale teď jsme se rozhodli posvítit si na samotné herce.

Dávalo by smysl, že z těch nevýdělečnějších snímků vyjdou nejlépe i jejich herci a do velké míry tohle pravidlo platí. S největší pravděpodobností vás však překvapí, kdo obsadil první tohoto žebříčku. Výdělky herců jsme navíc převedli na české koruny, abyste měli lepší přehled v tom, kolik si tyto celebrity za loňský rok skutečně vydělaly. Pokud vás tedy zajímá, kdo se dostal na seznam těch nejlépe placených herců roku 2018, pak je dnešní článek určen přímo vám!

5. Jackie Chan – 1 029 655 000 Kč

Nejprve vás musíme upozornit, že časopis Forbes, který seznam nejlépe placených herců každoročně sestavuje, do jejich výdělků započítává i jejich nefilmové aktivity. I díky nim se podařilo páté místo obsadit Jackiemu Chanovi (64), který mimo jiné během loňského roku pobíral výplatu za šest filmů, ve kterých hrál.

Kromě filmů jako The Foreigner, Velká oříšková loupež 2 nebo Bleeding Steel pomohly Chanovi k jeho obrovské výplatě i různé reklamy, ve kterých se objevil a řetězec jeho kin. Dohromady mu všechny tyto aktivity za rok 2018 vynesly přibližně 1 029 655 000 Kč, což mu bezpečně zajistilo páté místo na žebříčku nejlépe placených herců.

4. Chris Hemsworth – 1 459 635 000 Kč

A čtvrtým místem se dostáváme k představitelům superhrdinů z komiksových filmů. Jejich ocitnutí na tomto seznamu je asi tím nejmenším překvapením, jelikož se Avengers: Infinity War stalo v loňském roce tím nejúspěšnějším filmem roku. Co už vás ale možná překvapí je fakt, že se na žebříček dostali jen dva superhrdinové, kteří navíc obsadili až 4. a 3. místo.

Na čtvrtém místě se nachází Chris Hemsworth (35), který v komiksových filmech studia Marvel, hraje boha hromu Thora. Kromě společných Avengers pobíral Hemsworth výplatu i za jeho úspěšný sólový snímek s názvem Thor: Ragnarok. Jen díky těmto dvěma filmům téměř zdvojnásobil své zisky z předchozího roku. Za rok 2018 si proto Hemsworth odnesl 1 459 635 000 Kč.

3. Robert Downey Jr. – 1 833 030 000 Kč

Jak už jsme předestřeli, i třetí místo obsadil jeden z mnoha superhrdinů komiksového Marvelu. Tentokrát však šlo o „tatíčka“ MCU, jelikož sólový film z roku 2008 prakticky odstartoval život MCU (Marvel Cinematic Universe). Nikdo tehdy nemohl očekávat obrovský úspěch, který první Iron Man přinese, ale dnes na jeho základech stojí největší filmové impérium.

Už jste asi pochopili, že dalším hercem dnešního seznamu není nikdo jiný než Robert Downey Jr. (53). Tomu se vloni údajně podařilo vylepšit svou smlouvu s Disney, aby dostával ještě víc peněz než kdy dřív. Disney na jeho podmínky muselo přistoupit, jelikož je právě Downey stále hlavní hvězdou jejich filmového univerza. Jen za maličkou roli, kterou dostal v předloňském Spider-Man: Homecoming se herci podařilo vysmlouvat téměř 340 milionů korun. Celkově se však jeho výdělky za loňský rok pohybují okolo 1 833 030 000 Kč.

2. Dwayne Johnson – 2 806 120 000 Kč

Druhé místo patří opravdovému filmovému dříči, který se z kariéry profesionálního wrestlera vypracoval na pozici jednoho z nejlépe placených herců Hollywoodu. Dwayne Johnson (46) každoročně září přibližně ve třech až čtyřech trhácích, což mu zajistilo status opravdové herecké celebrity.

Jen během loňského roku se mu podařilo jeho herectvím vydělat 2 806 120 000 Kč díky filmům jako Jumanji: Vítejte v džungli, Rampage: Ničitelé nebo Mrakodrap. To je téměř o miliardu více, než co získal Robert Downey Jr., který zaujal jen o jediné místo horší pozici. Přestože Johnson obsadil druhé místo nejlépe placených herců, pokud bychom se soustředili jen na platy za herectví, stal by se bezkonkurenčním vítězem.

1. George Clooney – 5 408 570 000 Kč

Absolutním vítězem se totiž stal někdo, kdo se v loňském roce, neobjevil ani v jediném filmu. První příčku totiž zaujal hollywoodský mazák George Clooney (57), který svým hereckým talentem v současnosti poměrně šetří. Poslední film, ve kterém se objevil, šel totiž do kin už v roce 2016 a nesl název Ave Caesar!. Jak je tedy možné, že Clooneyho výdělky téměř dvojnásobně převyšují výdělky Dwaynea Johnsona? Odpověď je jednoduchá. Alkohol.

No dobrá, možná není zas až tak jednoduchá. George Clooney totiž v loňském roce prodal svůj podíl na úspěšné firmě Casamigos, která se zabývá výrobou a prodejem tequily. Jeho akcie v této firmě mu vynesly v přepočtu neuvěřitelných 5 408 570 000 Kč, čímž se bez sebemenších obtíží postavil do čela žebříčku nejlépe placených herců roku 2018.

(tod)

Fandím
11 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
George Clooney, Robert Downey Jr., Dwayne Johnson , Chris Hemsworth, Jackie Chan

Filmy:
Iron Man, Avengers

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
hollywoodske celebrity, americké celebrity, američtí herci, Hollywood, nejlepší herci, nejlépe placení herci, nejlépe placené celebrity, žebříčky, žebříčky herců, George Clooney filmy, nejlepší herci 2018, George Clooney výdělky
TOPlist