TOP 5 nejhorších filmů s největším počtem Zlatých malin

17.04.2019

Asi všichni známe slavná ocenění, která se každoročně udělují těm nejlepším kinematografickým počinům. Ať už jde o Oscary, ceny BAFTA nebo například České lvy, držitelé těchto cen jsou skutečnými mistry ve svém oboru. Věděli jste však, že existují i anticeny, kterými se každoročně ohodnocují ty nejhorší filmy, nejhorší režiséři a nejhorší herecké výkony?

Tyto ceny se nazývají Zlaté maliny a letos proběhl už 39. ročník jejich udělování. Největší počet „cen“ si z letošního ceremoniálu odnesla komedie Holmes & Watson, ve které se hlavních rolí zhostili Will Ferrell (51) a John C. Reilly (53). Čtyři Zlaté maliny pro jediný film je sice slušný výkon, ale existují i filmy, které těchto anticen dostaly v minulosti mnohem více. Právě na ty si v dnešním článku posvítíme.

5. Twilight sága: Rozbřesk - 2. část – 7 Zlatých malin

Začneme ještě poměrně zlehka, a to snímkem, který si od odborné komise vysloužil „jen“ sedm Zlatých malin. Jedná se o poslední díl série Stmívání s názvem Twilght sága: Rozbřesk - 2. část. Už předchozí díly této upíří série se mohly několika anticenami chlubit, ale až ten poslední jich dokázal nasbírat hned sedm.

Stejným způsobem, jakým poslední díl Pána prstenů získal Oscarová ocenění za úspěchy všech předešlých dílů, nechala si komise Zlatých malin největší množství ocenění i pro poslední díl Stmívání.

Poslední díl série získal ceny za nejhorší film, nejhoršího režiséra, nejhorší herečku, nejhoršího herce ve vedlejší roli, nejhorší sequel, nejhorší obsazení a nejhorší kombinaci k vidění.

4. Láska s rizikem – 7 Zlatých malin

Na čtvrtém místě v dnešním žebříčku nejhorších filmů s největším počtem Zlatých malin se umístil snímek Láska s rizikem. Ten byl sice stejně jako poslední díl Twilight oceněn sedmi anticenami, ale pokud si film vyhledáte na tuzemském filmovém hodnotícím serveru ČSFD, zjistíte, že je i hůře hodnocený běžnými diváky. To nakonec misky vah převážilo a my jsme jej z hlediska filmové příšernosti byli nuceni zařadit na vyšší příčku.

Film vypráví příběh zlodějíčka Gigliho, který od svého mafiánského šéfa dostává velmi důležitý úkol, který jej může posunout mezi opravdové gangstery. Jeho šéf mu však úplně nedůvěřuje, a tak s ním na plánovaný únos pošle zkušenější kriminálnici. Asi nikoho nepřekvapí, že se tito dva do sebe nakonec přes původní nevraživost zamilují.

Snímek původně získal pouze šest anticennejhorší film, režisér, herec, herečka, scénář a kombinace k vidění – ale o rok později získal ještě jednu. V roce 2004 proběhlo totiž speciální vyhlašování speciálních kategorií v rámci jubilejního 25. ročníku, kde Láska s rizikem získala ještě ocenění za nejhorší komedii prvních 25 let vyhlašování Zlatých malin.

3. Showgirls – 8 Zlatých malin

V roce 1995 šlo do kin erotické drama Paula Verhoevena (80), režiséra zodpovědného za takové filmové klasiky jako je původní RoboCop, Total Recall, Základní instinkt nebo Hvězdná pěchota. Asi vám nemusíme moc vysvětlovat, že jeho Showgirls úspěchu jeho předchozích snímků ani zdaleka nedosáhly.

Showgirls se odehrávají v Las Vegas, které představují jako „světovou metropoli hazardu, hříchu a vášně“. Přestože je Verhoevenův snímek až na třetím místě dnešního žebříčku, v době svého vzniku byl absolutním rekordmanem nejen v nominacích, ale i v proměnění těchto nominací na Zlaté maliny. Z původních třinácti nominací se mu v roce 1995 podařilo „vyhrát“ sedm cen a v roce 1999 získal snímek ještě cenu za nejhorší film desetiletí.

Kromě výše zmíněné anticeny získaly Showgirls ještě cenu za nejhorší film, nejhoršího režiséra, herečku, nejhorší filmovou píseň, scénář, nejhorší vycházející hvězdu a v neposlední řadě i za nejhorší kombinaci k vidění.

2. Bojiště Země: Sága roku 3000 – 9 Zlatých malin

Jen s velkými obtížemi byste hledali zvláštnější snímek, než je Bojiště Země: Sága roku 3000. Film s Johnem Travoltou (65) v hlavní roli se stal jedním z největších kasovních propadáků své doby a není se moc čemu divit. Film byl totiž opravdu podivnou podívanou se zvláštním dějem, nepřirozenými dialogy a divným střihem.

Tvůrci filmu byli za tento zločin proti kinematografii původně oceněni pouze sedmi Zlatými malinami, ale v letech 2004 a 2009 si k tomu mohli přičíst ještě další dvě. Těmito speciálními cenami byly nejhorší film desetiletí a nejhorší drama za prvních 25 let vyhlašování Zlatých malin.

Mimo ně získalo Bojiště Země: Sága roku 3000 ještě Zlaté maliny za nejhorší film roku, nejhoršího režiséra, herce, herce ve vedlejší roli, herečku ve vedlejší roli, scénář a již tradičně za nejhorší kombinaci k vidění.

1. Jack a Jill – 10 Zlatých malin

První místo dnešního seznamu obsadil film s hercem, kterému jsme nedávno věnovali jeho vlastní článek, ve kterém jsme se snažili dokázat, že ne všechny jeho filmy jsou jen přihlouplými komediemi. Snímek s názvem Jack a Jill však veškeré snahy našeho předchozího pokusu naprosto bortí a ukazuje, kam až mohou filmy s Adamem Sandlerem (52) v hlavní roli klesnout.

Film Jack a Jill je obecně považován za jeden z nejhorších filmů, které tento americký herec kdy natočil, a Zlaté maliny tuto domněnku jen potvrzují. Hlavním tématem filmu je to, že v něm Sandler hraje dvojrolinesympatického muže ve středních letech a jeho obdobně nesympatickou sestru.

Snímek vyhrál ve všech kategoriích, do kterých byl nominován a ze slavnostního ceremoniálu si odnesl deset Zlatých malin. Jack a Jill se stalo nejhorším filmem s nejhorším režisérem, hercem a herečkou, hercem a herečkou ve vedlejší roli, nejhorším Rip-offem (laciný snímek, který se z diváků jen snaží „vytřískat“ peníze, pozn. red.) s nejhorším scénářem a obsazením a nejhorší kombinací k vidění roku 2011.

Zajímavé je, že ocenění za nejhorší herečky v hlavní a vedlejší roli získali Adam Sandler a David Spade (54), což je lepším vtipem než cokoliv, co se objevilo v samotném filmu.

(tod)

Fandím
8 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
David Spade, John Travolta, Paul Verhoeven, Adam Sandler

Filmy:
Showgirls, Bojiště Země: Sága roku 3000, Láska s rizikem, Jack a Jill, Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
BAFTA, ceny BAFTA, Zlaté maliny ceny, Zlaté maliny ocenění, nejhorší filmy, Twilight sága, filmové žebříčky, špatné filmy, zl.até maliny, nejvíce zlatých malin, filmy s nejhorší kritikou, Láska s rizikem film, Showgirls film, Showgirls děj
TOPlist