5 nedoceněných filmů s Adamem Sandlerem

14.04.2019

Ne každý může být komediální génius, kterého budou všichni uznávat za jeho vytříbený smysl pro humor. Jediný, kdo by takovou podmínku možná mohl splňovat, jsou britští Monty Python, jejichž komediální skeče jsou milované snad po celém světě. I tak se však najdou i tací, kterým jejich humor nesedne.

Adam Sandler (52) ale rozhodně žádný Monty Python není. Jeho humor většina filmových odborníků i široké veřejnosti často považuje za laciný a dětinský, a není se moc čemu divit. Spousta jeho vtipů končí kopancem do intimních míst a nejeden z nich zahrnuje močovou či fekální tématiku.

Vždy je však dobré, podívat se na každou problematiku z více úhlů pohledu. Samozřejmě, že najdete spoustu otřesně špatných filmů, jako například Jack a Jill nebo Pixely, ale i Sandler má na svědomí celou řadu povedených snímků. O těch se však většinou nemluví, což je ale poměrně velká škoda. Některé z nich jsou totiž až překvapivě skvělými filmy. My vám teď proto představíme pětici těch nejlepších z nich.

5. Můj otec je šílenec

Ačkoliv jsme v úvodu tohoto článku mluvili o tom, že ne každému může Sandlerův přisprostlý humor takzvaně sednout, pro první bod dnešního seznamu jsme vybrali snímek, který tento druh komedie ještě umocňuje. Je totiž přístupný až od osmnácti let, a tak Sandler nemusel své nevybíravé fórky schovávat za plentu slušných slov a nezávadného chování.

Alespoň tak na nás působí snímek z roku 2012 s názvem Můj otec je šílenec, ve kterém Sandlerovi úspěšně sekunduje Andy Samberg (40). Toho můžete znát z komediálního seriálu Brooklyn 99 nebo parodického dokumentu o popové hvězdě s názvem Popstar: Never Stop Never Stopping.

Sandler v této černé komedii hraje Donnyho, který se v mládí proslavil tím, že měl na základní škole sex se svou učitelkou. Z tohoto styku však vzešlo dítě a paní učitelka šla „sedět“. Asi není žádným překvapením, že se desetiletý chlapec nemůže stát úplně dobrým otcem, a tak jej jeho dítě opustí při první příležitosti. Když se však Donny dostane do finančních potíží, rozhodne se svého úspěšného syna vyhledat, bohužel ho však najde při vrcholících přípravách na jeho svatbu, na kterou sám nebyl pozván.

4. Opilí láskou

Opilí láskou je romantickou komedií, která vypráví příběh starého mládence, který žije v domácnosti se svými sedmi sestrami. Sžírá ho samota a fakt, že se mu nedaří najít tu pravou. Život se mu však změní v momentě, kdy ho o pomoc s jejím autem požádá mladá sympatická žena.

Sandler hraje ve filmu Barryho, majitele prodejny čistících zvonů, který se občas musí potýkat se záchvaty vzteku. Film tak ukazuje, že má tento herec mnohem větší herecké schopnosti, než kterým se prezentuje svými tradičními přihlouplými sympaťáky. V Opilí láskou totiž hraje muže, kterého sužují skutečné psychologické problémy a svou náročnou roli zvládá skvěle.

3. The Week of

Adam Sandler je známý tím, že do svých filmů často zatáhne své herecké kamarády. Jedním z nich je i černošský herec Chris Rock (54), po boku kterého se Sandler objevil například ve filmech Trestná lavice, Machři, Pět nejlepších a nebo loňském projektu z dílny internetové streamovací služby Netflix s názvem The Week of.

V tomto filmu hraje Sandler až obdivuhodně uvěřitelnou roli, což je v jeho obsáhlé filmografii skutečně pozoruhodnou výjimkou. Sandler hraje chudého otce nevěsty, která si bude brát syna bohatého Chrise Rocka. Jakožto otec nevěsty se však Sandler rozhodl, že svatbu zaplatí, ať to stojí, co to stojí.

Přes poměrně jednoduchou zápletku postrádá The Week of Sandlerův absurdní groteskní humor a je spíše konverzační komedií. Konverzace navíc zvládá bravurně. Veškeré rozhovory filmu působí velmi přirozeně a humor filmu tak vychází z reálných skutečností, které by se mohly přihodit komukoliv.

2. Španglicky snadno a rychle

Snímek s názvem Španglicky snadno a rychle se nachází někde na pomezí vážného dramatu a ztřeštěné komedie, ve kterém Sandler hraje vyhlášeného šéfkuchaře Johna, který tráví dovolené ve svém luxusním domě v prosluněném Malibu. John pro své letní sídlo najme dvě pokojské, které se do Spojených států před nedávnem přestěhovaly z Mexika.

Jde o matku s mladou dcerkou, které ještě pořád neumějí ani slůvko anglicky. Obě velmi brzy zjišťují, že život v nové zemi nebude o nic snazší než v rodném Mexiku, zvláště když se starají o domácnost výstředního šéfkuchaře, který sám trpí mnoha závažnými problémy. Sandler ve své roli působí velmi „herecky“, což mu většina jeho běžných rolí neumožňuje.

Johnovi propůjčuje komplexní osobnost a dělá jej skutečným člověkem, kterým by například Happy Gilmore nebo Billy Madison nikdy být nemohli.

1. The Meyerowitz Stories (New and Selected)

Poslední snímek dnešního seznamu měl premiéru na Netflixu v roce 2017 a nesl název The Meyerowitz Stories (New and Selected). Je to jeden z mála Sandlerových filmů, ve kterém se drama objevuje na prvním místě a komedie až na místě druhém.

Film vypráví příběhy dysfunkční rodiny, která je složená z mnoha velkých hereckých jmen. Ve filmu si totiž zahráli například Dustin Hoffman (81), Emma Thompson (59) nebo Ben Stiller (53) a jen těžko byste mezi nimi hledali někoho, kdo ve filmu nepodal jeden z nejlepších výkonů své kariéry.

Všechny vztahy mezi rodinnými příslušníky Meyerowitzových jsou tak krásně nezdravé a pokřivené, že musejí být založeny na skutečných lidech. Všem ve filmu jejich role absolutně věříte, a to i přesto, že mezi nimi není snad žádná podoba.

(tod)

Fandím
12 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Dustin Hoffman, Chris Rock, Adam Sandler, Andy Samberg

Filmy:
Opilí láskou, Španglicky snadno a rychle, Můj otec je šílenec

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
TOPlist