TOP 5 filmů Johna Travolty

06.11.2019

John Travolta (65) je zkušeným hercem, který svou filmovou kariéru odstartoval už v polovině sedmdesátých let minulého století. Prvním snímek v jeho filmografii je televizní film s názvem Tenth level, jenž se od uživatelů tuzemského filmového hodnotícího serveru ČSFD dočkal tristních třinácti procent. Dnes se však zaměříme na něco diametrálně odlišného.

V dnešním článku se vám totiž chystáme představit pětici těch nejlepších filmů, které za svůj spletitý život tento herec stihl natočit. Některé z filmů pravděpodobně dokážete odhadnout už teď, ale věříme, že vás některé z nich velmi překvapí. Pokud vás zajímá, co jsou nejlepší počiny tohoto rodáka z New Jersey, směle se pusťte do dnešního článku.

5. Tváří v tvář

Dnešní článek odstartujeme jedním z nejšílenějších filmů Travoltovy kariéry. A věřte nám, to znamená hodně. V roce 1997 si po boku Nicolase Cage (55) zahrál ve filmu s názvem Tváří v tvář. V tomto akčním sci-fi thrilleru dostal Travolta velmi zvláštní roli. Jeho postava byla totiž úspěšným agentem FBI, který byl již šest let na stopě proslulého zločince a teroristy. Aby rozkryl jeho plány na teroristický útok, podstoupil speciální operaci, díky níž si s teroristou vyměnil obličej. Ten se však probudil z kómatu a agentovi ukradl jeho identitu.

Travolta proto hraje nejprve ztvárňuje agenta FBI, ale později na sebe bere i roli obávaného zločince. Kromě těchto dvou rolí si navíc musel osvojit i výstřední herecké manýry svého hereckého kolegy, a to rozhodně není snadná záležitost. Jak Travolta, tak Cage podávají v obou svých rolích neuvěřitelné výkony a společně s propracovanými akčními scénami se hlavním dílem podílejí na úspěšnosti filmu, který si na ČSFD vysloužil 81 %.

4. Proboha!

V následujícím filmu má Travolta pouze epizodní roličku, jelikož jde o další dokumentární komedii Larryho Charlese (63), kterého můžete znát především díky jeho filmům se Sachou Baronem Cohenem (48) v hlavní roli. Mimo Borata, Bruna nebo Diktátora Charlese v roce 2008 natočil i snímek s názvem Proboha!, který si utahuje z různých náboženství.

Dokumentem provází komik a moderátor Bill Maher (63), který vede rozhovory s různými věřícími o jejich přesvědčeních a důvodech jejich víry. Travolta se v e filmu objevuje jen na chvilku kvůli jeho nechvalně proslulému příslušnictví ke scientologickému hnutí. Tvůrci filmu se svým snímkem snaží satiricky utahovat z různých náboženství a jejich humor se českým divákům zalíbil natolik, že filmu dali 81,2 %.

3. Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Ani následující film není typickým Travoltovým počinem. I tentokrát se jedná o dokument, tentokrát je to však dokument skutečný. Goinc Clear: Scientology and the Prison of Belief se zabývá Travoltovou výše zmíněnou vírou ve scientologii a jako jeden z předních představitelů tohoto náboženství je i důležitou postavou pro tento film.

Ten se snaží pomocí archivních záběrů a rozhovorů s aktivními i bývalými členy hnutí rozkrýt pozadí scientologie a přiblížit její hierarchii a historii. Kromě Travolty v dokumentu vystupují i další slavní herci jako Tom Cruise (57) nebo Nicole Kidman (52). Pokud vás zajímá historie tohoto prazvláštního hnutí a baví vás skutečné příběhy o manipulaci a překrucování faktů, můžeme dokument vřele doporučit. Podobně to vidí i uživatelé ČSFD, kteří dokument ohodnotili 82 %.

2. Pomáda

Na druhém místě Travoltovy filmografie skončil snímek, který na konci sedmdesátých let vdechl nový život filmovým muzikálům. Rok poté, co šla do kin Horečka sobotní noci, si totiž Travolta střihl hlavní roli v nezapomenutelné Pomádě. Ve filmu Randala Kleisera (73) si střihl hlavní roli potížisty Dannyho Zucca. Pomáda si na ČSFD vysloužila 82,1 %.

Danny je žákem posledního ročníku střední školy a jakýmsi „vedoucím smečky“ místních drsňáků. Když svým kumpánům vypráví o svém letním milostném záletu, zjistí, že jeho letní láska po létě nastoupila na jeho školu. Danny se snaží zachovat tvář před svými kamarády, kteří by jeho zamilování rozhodně nepochopili. Přesto se však z místního drsňáka pomalu stává romantik, který je ochotný se pro svou milou naprosto změnit.

1. Pulp Fiction: Historky z podsvětí

Na prvním místě s 90,7 % v hodnocení se umístil jeden z nejslavnějších filmů Quentina Tarantina (56), se kterým udělal díru do světa v roce 1994. Tímto filmem není nic jiného než slavné Pulp Fiction: Historky v podsvětí, ve kterém si Travolta zahrál mafiána Vincenta Vegu.

Pulp Fiction vypráví několik vzájemně provázaných příběhů o zločineckém podsvětí Los Angeles devadesátých let. Přestože to byl Tarantinův teprve druhý snímek, je obecně považován za jeden z jeho nejlepších filmových počinů. Drsný příběh, spousta krve, stylové vyprávění a senzační soundtrack jsou dnes již stálicemi jeho tvorby, ale v roce 1994 bylo Pulp Fiction něčím skutečně nevídaným.

(tod)

Fandím
7 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Nicolas Cage, John Travolta, Sacha Baron Cohen, Larry Charles

Filmy:
Pulp Fiction: Historky z podsvětí, Tváří v tvář, Pomáda, Proboha!

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
američtí herci, scientologická církev, John Travolta role, Hollywood, scientologie, hollywoodští herci, John Travolta Pulp Fiction, John Travolta filmy, Nicolase Cage filmy, John Travolta zajímavosti, John Travolta postavy, dokumenty o scientologii, Quentina Tarantino filmy, Quentina Tarantino herci, Quentina Tarantino Pulp Fiction
TOPlist