Nicolas Cage

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 7 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec, Režisér

Věk: 58 let

Datum narození: 7.01. 1964

Výška: 183 cm

Hodnocení Nicolas Cage

Přitažlivost
91% (18 hlasů) 3858.místo
Talent
98% (12 hlasů) 3696.místo
Inteligence
96% (10 hlasů) 3547.místo
Vtipnost
95% (11 hlasů) 3848.místo

Fotky Nicolas Cage (458)

Životopis Nicolas Cage Upravit životopis

Nicolas Cage, vlastním jménem Nicholas Kim Coppola (* 7. ledna 1964 Long Beach v Kalifornii, USA) je americký herec, režisér a producent, držitel Oscara za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli za romantické drama Leaving Las Vegas (1995), kde ztvárnil postavu alkoholika Bena Sandersona.

Mládí

Narodil se na Long Beach v Kalifornii a strávil zde i část svého mládí. Má německé a italské předky. Jeho otcem je August Floyd Coppola - profesor literatury a bratr vlivného režiséra Francise Forda Coppoly, jeho matkou je Joy Vogelsang, choreografka a tanečnice, jež byla kvůli chronickým depresím často hospitalizována, což jí na dlouhé doby odlučovalo od zbytku rodiny. Rodiče se v roce 1976 rozvedli. Má dva bratry - Christophera (režisér) a Marca, přezdívaného „The Cope“ (osobnost newyorského rozhlasu). Sestřenicí je režisérka a scénaristka Sofia Coppola.

První hereckou zkušeností byla školní dramatizace Golden Boy. Získal hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.

Kariéra

Známý se stal výběrem různorodých rolí. V průběhu své kariéry hrál jak ve filmech s vysokým rozpočtem, tak i ve středním proudu a nízkorozpočtových snímcích. Od svého filmového debutu ve snímku Zlaté časy na Ridgemont High (někdy též Nářez na Ridgemonské střední, v originále Fast Times at Ridgemont High) před více než dvaceti lety neustále trval na tom, že se chce objevit ve velkém množství různorodých filmů.

Dvakrát byl nominován na Oscara. Jednoho získal za ztvárnění alkoholika se sebevražednými sklony ve snímku Leaving Las Vegas, druhou nominaci mu vynesla role spisovatele Charlieho Kaufmana a jeho fiktivního dvojčete Donalda ve filmu Adaptace. Vyjma těchto úspěchů si většina jeho filmů s nižším rozpočtem nevedla příliš dobře ve srovnání s ostatními akčními trháky, ve kterých hrál. Diváci kupříkladu téměř úplně ignorovali jeho nekonvenční snímky Obchodník se smrtí a Pan Rosnička. Navzdory příznivým recenzím jeho hereckých výkonů a celosvětovému uvedení obou filmů si ani jeden z nich nezískal významnější skupinu diváků. Naopak kritikou nebyl příliš příznivě přijat snímek Proutěný muž, avšak totálně zavrhovaný film Ghost Rider z roku 2007 se stal hitem a vydělal více než 45 milionů dolarů pouze během premiérového víkendu a do konce března 2007 po celém světě více než 208 milionů.

Je také činný v dalších oblastech spojených s filmem - režii a produkci. Jeho režisérským debutem bylo drama Sonny, v němž do hlavních rolí obsadil Jamese Franca, Brendu Blethyn a Menu Suvari, na malou chvíli se v něm objevil i on sám. Ohlasy na snímek byly rozličné a i v kinech se promítal pouze krátce. Úspěšnější již však je Cageova producentská kariéra. Již první snímek jeho společnosti Saturn Films, kterou založil spolu s Normem Golightlym, Ve stínu upíra (Shadow of the Vampire), byl nominován na Oscara.

Osobní život

Měl několik vztahů s Patricií Arquette (první manželka), Sarah Jessicou Parker a Lisou Marií Presley (druhá manželka). S herečkou Christinou Fulton má prvního syna, Westona (*26. prosince 1990). K roku 2010 byl ženatý s Alicí Kim, američankou korejského původu, někdejší číšnicí v sushi baru v Los Angeles (manželství od roku 2005). 3. října 2005 se jim narodil syn Kal-El (podle rodného jména Supermana v DC comics).

Další

 • Od filmu Valley Girl nosí příjmení Cage, aby se vyhnul protekci, neboť příjmení Coppola všem asociovalo jeho strýčka, režiséra Francise Forda Coppolu (Kmotr). Tento pseudonym si Nicolas zvolil podle Luka Cage, rozkolísaného afroamerického komiksového superhrdiny, s nímž se ztotožňoval.
 • Trénuje brazilské Jiu-Jitsu pod vedením Royce Gracie.
 • Je oddaným fanouškem Elvise Presleyho a nějaký čas byl ženatý s jeho dcerou Lisou.
 • V říjnu 1997 se umístil na 40. místě žebříčku „The Top 100 Movie Stars of All Time“ (100 nejlepších filmových herců všech dob) magazínu Empire.
 • Zajistil první filmovou roli pro Johnnyho Deppa.
 • Vlastní Lamborghini, které dříve patřilo íránskému šáhovi.
 • V 80. letech požádal Patricii Arquette o ruku v den, kdy se poprvé potkali. Ta ho pokládala za podivína a předložila mu seznam věcí, které by musel udělat, aby jí získal. Když začal Nicolas požadavky skutečně plnit, Patricie se ho zalekla a začala se mu vyhýbat. O mnoho let později se opět potkali a o pár let nato se vzali.
 • Žije v zámečku na okraji Los Angeles. 19.července 2006 si však kvůli potřebě soukromí koupil středověký bavorský zámek Schloss Neidstein.
 • Rád improvizuje, někdy k nevoli ostatních členů štábu.
 • Sbírá komiksy a vidí je jako současný ekvivalent mytologie.
 • Nosí tetování s motivem hrdiny komiksu Ghost Rider, jež muselo být při natáčení filmu Ghost Rider překryto make-upem.
 • Na plakátu k filmu Zběsilost v srdci byl uveden dvakrát: jako „Nicolas Cage“ i „Nicholas Cage“.
 • Trpí závratěmi.
 • Tim Burton ho obsadil do svého projektu Superman Lives. Cage si musel nechat doupravit kostým.
 • Ve filmu Polibek upíra snědl živého švába.
 • Na lopatce má tetování s motivem varana s cylindrem.
 • V květnu 2001 získal čestný doktorát na California State University ve Fullertonu.
 • Ve filmu Spider-Man režiséra Sama Raimiho měl hrát postavu Normana Osborna, do které byl však nakonec obsazen Willem Dafoe.
 • V pořadu The Tonight Show with Jay Leno prozradil, že jeho životním snem je umět létat.
 • Chodil na stejnou střední školu jako Angelina Jolie, Lenny Kravitz, David Schwimmer, Gina Gershon, Rob Reiner, Pauly Shore, Albert Brooks či Crispin Glover.
 • Jeho blízkým přítelem je Jim Carrey (od dob jejich spolupráce na filmu Peggy Sue se vdává).

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Nicolas Cage (40)

5 nadupaných filmů pro milovníky aut

13.06.2022 - Zatímco v některých filmech jsou dopravní prostředky pouze běžnými předměty, které slouží k přesunu z bodu A do bodu B, následující snímky jsou v tomhle ohledu jiné.

5 slavných herců, kteří se kvůli roli naučili hrát na hudební nástroj

15.11.2021 - Herecká profese rozhodně není takovou procházkou růžovým sadem, jak si mnozí mohou myslet.

5 filmů, které byly zrušené z těch nejpodivnějších důvodů

20.09.2021 - Cesta filmů do kin je často velmi trnitá, a někteří filmaři ji zkrátka dokončit nedokážou.

TOP 5 thrillerů odehrávajících se v letadle

25.03.2021 - Na napínavé atmosféře thrillerů se podílí nejen herecké výkony, ale i prostředí, ve kterých se příběhy jednotlivých filmů odehrávají.

5 nejdražších filmových projektů, ze kterých sešlo

01.03.2021 - Tvorba hollywoodských velkofilmů není žádnou levnou záležitostí.

5 nejlepších rolí zesnulého Seana Conneryho

02.11.2020 - Sean Connery byl vynikajícím hercem, na jehož bedrech filmaři vybudovali jednu z nejúspěšnějších filmových sérií historie.

Všechny články o Nicolas Cage (40) »
TOPlist