TOP 5 dětských hvězd, které měly problémy s drogami

08.07.2019

Sláva je jak známo vrtkavá dáma, se kterou si není radno zahrávat. Hollywoodští herci by o tom mohli vyprávět. Jejich status celosvětové celebrity s sebou často přináší mnohem více starostí a utrpení než by se mohlo navenek zdát. Být neustále terčem objektivů zvědavých paparazzi či přílišně oddaných fanoušků je často neúnosné a herci jsou tak bez přestávky pod silným psychickým tlakem.

Dospělí si s takovými situacemi už většinou dokáží poradit, ale u dětských hvězd je to mnohem obtížnější. Přicházejí totiž o normální dětství a často se už od útlého věku zapojují do tvrdého kolosu zvaného showbyznys. Není neobvyklé, že se ještě před dosažením patnácti let stávají závislými na tvrdých drogách a alkoholu a žijí skutečně zhýralým životem.

Showbiz si pro vás dnes proto připravil pětici dětských hollywoodských hvězd, které si prožily opravdu těžké chvilky. Někteří z nich se ze svých závislostí a nezdravého způsobu života dokázali dostat, ale jiným to naprosto zničilo kariéru.

5. Edward Furlong

Přestože vám první jméno dnešního seznamu možná nemusí nic říkat, pravděpodobně budete Edwarda Furlonga (41) znát. V roce 1991 ztvárnil mladého Johna Connora v druhém díle akční sci-fi série o vraždícím robotovi z budoucnosti. Kromě snímku Terminátor 2: Den zúčtování si Furlong zahrál i jednu z hlavních rolí v kriminálním dramatu s názvem Kult hákového kříže. Pak už však šla jeho kariéra poměrně rychle z kopce.

Jeho život mimo plátno byl totiž velmi zvláštní. V pouhých patnácti letech se zamiloval do své třicetileté učitelky, což vedlo k jeho právnímu odloučení od rodičů. Po šesti letech se však kvůli údajnému domácímu násilí ze strany Furlonga tento pár rozešel a herec se tak začal ponořovat do dalších a dalších problémů. Alkohol, drogy i násilí byly problémy, se kterými se mladý herec zkrátka nemohl vypořádat.

V roce 2006 si vzal svou další přítelkyni, která se s ním o tři roky později opět rozvedla kvůli domácímu násilí. Furlong byl později zatčen za porušení soudního zákazu styku se svou exmanželkou a navíc byl přistižen při tom, že ji udeřil. Tím však jeho násilné výbuchy neskončily a v letech 2012 a 2013 se opět dostal do fyzických konfliktů se svými tehdejšími přítelkyněmi. Kromě 61 dní strávených ve vězení musel Furlong podstoupit intenzivní devadesátidenní odvykací kúru a projít si více než padesátitýdenní terapií proti domácímu násilí.

4. Drew Barrymore

Americká herečka Drew Barrymore (44) pochází ze slavné herecké rodiny, a tak se ve filmech začala objevovat už od svého útlého dětství. Jejím prvním filmem byla Mutace, ve které se objevila už ve svých pěti letech, ale její nejslavnější rolí je bezpochyby Gertie z nezapomenutelného E. T. – Mimozemšťana, kde si zahrála ve svých sedmi.

Takhle brzký filmový start však pro herečku znamenal i brzký střet s návykovými a ilegálními látkami. Dle svých slov měla svůj první alkohol v devíti letech, marihuanu začala kouřit v desíti, kokain užívat ve 12 a ve čtrnácti se pokusila o sebevraždu. Následně nastoupila na „odvykačku“ a v patnácti se nechala odloučit od svých rodičů, kteří na ni rozhodně neměli pozitivní vliv.

Naštěstí se Brrymore dokázala ze svých závislostí po dvacítce dostat a nyní žije vesměs spořádaným životem. Ačkoliv si tu a tam dá nějakou tu skleničku, rozhodně je na tom lépe než během svého dospívání. V současnosti je nejen slavnou herečkou, ale i úspěšnou modelkou, spisovatelkou, režisérkou a producentkou.

3. Amanda Bynes

Mladá herečka Amanda Bynes (33) se na filmových plátnech proslavila na začátku nového tisíciletí, když hrála hlavní hvězdy různých teenagerských romantických komedií od Velkého tlustého lháře z roku 2002 až po Panna nebo orel z roku 2010. Druhý zmíněný snímek byl však zároveň tím posledním, ve kterém si nadějná herečka kdy zahrála.

Ani ona se totiž nedokázala vypořádat se svou slávou, kterou získala už ve svém útlém dětství díky různým seriálům pro dospívající dívky. V roce 2012 však herečka náhle oznámila, že s herectvím končí a pak začaly věci nabírat rychlých obrátek. V tom samém roce byla policií zastavena za telefonování za jízdy, o měsíc později za jízdu pod vlivem a srážku s policejním autem, o pět měsíců byla zažalována za dvě ujetí od nehod, později za jízdu bez řidičáku, což se o deset dní opakovalo znovu. To vše během jediného roku.

O necelý rok později byla zatčena znovu, tentokrát za držení ilegálních drog. Celá situace dosáhla neúnosné míry v momentě, když založila oheň před cizím domem. Její neustálé eskapády jí nakonec poslaly do ústavu pro duševně choré, kde strávila půl roku. Nyní to vypadá, že se celá situace obrátila k lepšímu. V loni totiž prohlásila, že už je čtyři roky čistá a že se snaží odčinit své předchozí činy.

2. Lindsay Lohan

I následující herečka je svými šílenými večírky plnými drog a alkoholu opravdu nechvalně proslulá. Její kariéru odstartovala romantická komedie s názvem Past na rodiče, ale znát ji můžete i z filmů jako Protivný sprostý holky, Můj auťák Brouk nebo Prázdniny. Už asi tušíte, že další dětskou hvězdou, které drogy zničily život i kariéru, není nikdo jiný než Lindsay Lohan (33).

Lohan se díky modelingu dostala k showbyznysu už ve svých třech letech. Takhle brzké vyšvihnutí mezi hvězdy bohužel znamenalo i časné vyvinutí blízkého vztahu k drogám a alkoholu. Lohan se proto velmi brzy stala častým terčem paparazzi fotografů, když se ve svých dvaceti letech začala konečně léčit z alkoholové závislosti.

Rok 2006 byl pro oblíbenou herečku skutečně kritický, jelikož byla také zatčena za jízdu pod vlivem, jízdu bez řidičského průkazu, držení kokainu, a několika dalších přestupků. K mnoha z těchto činům se přiznala, a tak byla odsouzena k jednomu dni ve vězení a třem letům podmínky. Poté co v roce 2010 nepřišla na slyšení ohledně jejího dalšího řízení pod vlivem, byla herečka donucena nastoupit na dalších devadesát dní do vězení a účastnit se nové rehabilitace, kterou v tom samém roce podstoupila ještě jednou. Když navíc v lednu dalšího roku ukradla náhrdelník z klenotnictví, už nad ní zlomili hůl i všichni filmaři a nikdo s ní už nechtěl spolupracovat.

1. Macaulay Culkin

Poslední herec je s tragédiemi dětských hvězd spojen téměř synonymně. Jde totiž o Macaulayho Culkina (38), představitele Kevina ze série Sám doma. Culkin byl považován za jednu z nejúspěšnějších dětských hvězd filmové historie. To s sebou však přineslo i ony zdánlivě nevyhnutelné problémy s drogami a alkoholem.

Culkin se do prvních problémů dostal už ve svých patnácti letech, kdy vyplulo napovrch, že jeho otec divoce rozhazuje jmění svého syna. To samozřejmě vyprovokovalo lítou bitvu o jeho opatrovnictví, což dospívajícího chlapce dost významně poznamenalo. V roce 2004 byl zatčen za držení marihuany a několika silných léků, na které neměl předpis.

Přestože se nejednalo o tak silný prohřešek jako u některých jiných dětských hvězd dnešního seznamu, utržila jeho image roztomilého kloučka z rodinných filmů silnou ránu, ze které se Culkin dodnes nedokázal plně otřepat. Tyto okolnosti vedly k jeho údajné závislosti na heroinu, kterou však sám herec dodnes popírá.

(tod)

Fandím
29 fanoušků
Nesnáším
5 antifanoušků
Celebrity:
Edward Furlong, Macaulay Culkin, Drew Barrymore, Lindsay Lohan

Filmy:
Terminátor 2: Den zúčtování, Sám doma, E.T. - Mimozemšťan, Past na rodiče, Velký tlustý lhář

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
drogy, problémy s drogami, drogová závislost, Lindsay Lohan drogy, Macaulay Culkin drogy, Edward Furlong drogy, závislé celebrity, celebrity a drogy, dětské hvězdy, Lindsay Lohan závislost, Macaulay Culkin závislost, závislé hvězdy, Drew Barrymore drogy
TOPlist