Edward Furlong

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec

Věk: 43 let

Datum narození: 2.08. 1977

Výška: 170 cm

Hodnocení Edward Furlong

Přitažlivost
95% (2 hlasů) 2304.místo
Talent
95% (2 hlasů) 4692.místo
Inteligence
95% (2 hlasů) 4226.místo
Vtipnost
90% (2 hlasů) 6531.místo

Fotky Edward Furlong (120)

Životopis Edward Furlong Upravit životopis

Edward Walter Furlong (* 2. srpna 1977, Glendale, Kalifornie) je americký herec.

Život

Jeho předkové pocházeli z Mexika a také z Ruska. Svého otce nikdy nepoznal. Ani matka se o něj vůbec nestarala. Vyrůstal na ulici nebo u vzdálených příbuzných. Zlom v jeho životě nastal ve třinácti letech, kdy ho na pasadenské diskotéce objevila castingová agentka Mila Finnová, která mu dopomohla k roli, jež ho proslavila. Touto rolí bylo ztvárnění postavy Johna Connora po boku Arnolda Schwarzeneggera a Lindy Hamiltonové ve slavném snímku Terminátor 2: Den zúčtování režiséra Jamese Camerona. Tato role mu vynesla cenu MTV Movie Award.

Své herecké kvality dále potvrdil i ve snímku režiséra Barbeta Schroedra s názvem Předtím a potom. Zde ztvárnil roli nezdárného šestnáctiletého syna Meryl Streepové a Liama Neesona, který neúmyslně zabije svou přítelkyni, kterou si zahrála Alison Follandová. Mezi další významné role, kterými na sebe upozornil širokou veřejnost, patří postava Dannyho Vineyarda v dnes už kultovním filmu Kult hákového kříže režiséra Tonyho Kaye. Postava skinheada Dannyho představuje ztracenou nevinnost a mladou kulturu, přístupnou společenskému zlu. Jeho agresivní a nenávistné chování ovlivnila předchozí extrémistická činnost jeho staršího bratra Derecka, jehož si zahrál Edward Norton.

Během své dosavadní herecké kariéry získal několik cen. Jak už bylo řečeno, získal cenu MTV Movie Award za Nejlepší “průlomovou” roli, dále cenu Saturn Sci-Fi Award za Nejlepšího mladého herce ve filmu Terminátor 2: Den zúčtování a také cenu IFP Spirit Award za Nejlepší vedlejší roli, jež ztvárnil ve filmu Americké srdce. Furlong se však kromě herectví věnoval i hudbě. V roce 1992 nahrál album Hold on Tight a také vystupoval ve videoklipu Living on the Edge (1993) skupiny Aerosmith.

Ani jeho osobní život se nevyhnul skandálům, které provázejí největší hollywoodské hvězdy. Krom alkoholu a drog je jeho jméno spojeno i s mnohými ženami světového showbyznysu. Pět let strávil po boku své snoubenky a manažerky Jacqueline Domac. Pár se rozešel v roce 1999. Poté byl dva roky vídán po boku herečky Natashy Lyonne, která je u nás známá hlavně díky teenagerovské komedii Prci, prci, prcičky. Furlong má za sebou také románky se známou party-girl Paris Hilton a modelkou Megane Nicole Shelleyovou. V současnosti chodí s herečkou Rachael Bellovou, se kterou se setkal při natáčení snímku Jimmy a Judy.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Edward Furlong (7)

TOP 5 dětských hvězd, které měly problémy s drogami

08.07.2019 - Sláva je jak známo vrtkavá dáma, se kterou si není radno zahrávat.

Edward Furlong byl obviněn z násilí vůči přítelkyni!

19.06.2013 - Herec ovšem obvinění odmítl a v úterý u soudu v Los Angeles se hájil tím, že je "úplně nevinnej"!

Edward Furlong už zase sedí v lochu za obtěžování exmilenky!

19.05.2013 - Herec, který nedávno opustil po dvou měsících vězení, byl opět zatčen kalifornskou policií!

Edward Furlong odmítl léčení a jde na půl roku do vězení!

12.03.2013 - Tak nakonec ti prokletí roboti statečného Johna Connora dostali tam, kam chtěli, parchanti!

Herec Edward Furlong byl znovu zatčen za domácí násilí vůči exmanželce!

17.01.2013 - Hvězda filmu Terminátor 2 zaútočil na svou bývalou ženu, s níž bojuje o syna!

Herec z filmu Terminátor 2 "napěchoval" šestiletého syna kokainem!

20.12.2012 - Edward Furlong alias John Connor si asi neuvědomil, že jeho dítě prostě nevydrží tolik jako Arnold Schwarzenegger!

Všechny články o Edward Furlong (7) »
TOPlist