Penélope Cruz

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 10 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Napiš názor 2 názory

Povolání: Herečka

Věk: 45 let

Datum narození: 28.04. 1974

Místo narození: Madrid, Španělsko

Výška: 168 cm

Hodnocení Penélope Cruz

Přitažlivost
91% (120 hlasů) 3882.místo
Talent
89% (91 hlasů) 8646.místo
Inteligence
87% (81 hlasů) 8657.místo
Vtipnost
86% (81 hlasů) 8079.místo

Fotky Penélope Cruz (973)

Penélope Cruz nahé fotky (20)

Penélope Cruz nahá ve filmech (25)

Životopis Penélope Cruz Upravit životopis

Penélope Cruz (* 28. duben 1974, Alcobendas, Madrid) je španělská herečka. Stala se první španělskou herečkou, která byla nominována na Oscara, a to za film Volver Pedra Almodóvara v roce 2006. V roce 2008 tuto cenu získala za film Vicky Cristina Barcelona.

Životopis

Dětství

Narodila se na madridském předměstí Alcobendas kadeřnici Encarně Sánchez a automechanikovi Eduardu Cruzovi. Své jméno dostala podle písně španělského skladatele Joana Manuela Serrata. Její mladší sestrou je španělská tanečnice Mónica Cruzová. Poté, co devět let studovala balet, pokračovala v tréninku pod vedením několika prominentních tanečníků. Kromě své rodné španělštiny, ovládá ještě italštinu a angličtinu.

Kariéra

Poprvé se stala populární po účinkování ve videoklipu španělské popové skupiny Mecano. Pak se stala moderátorkou pořadu orientovaného na teenagery, objevila se také ve francouzském erotickém seriálu Série Rose, kde v jedné epizodě hrála slepou prostitutku, v další mladou bohatou ženu, která předstírala, že je mladý bohatý muž.

Jejími prvními filmy byly Šunka, šunka a Belle époque, který získal Oscara za nejlepší cizojazyčný film. Prvním anglicky mluveným filmem, ve kterém si zahrála je Hi-Lo Country v roce 1998. V témže roce také vystupovala společně s Miroslavem Táborským ve španělském snímku Dívka tvých snů, za který M. Táborský posléze obdržel Goyovu cenu. V té době již byla ve Španělsku uznávanou hvězdou. Rok předtím si zahrála ve španělském snímku Otevři oči, v roce 2001 se objevila spolu s Tomem Cruisem v jeho hollywoodském remakeu Vanilkové nebe. V roce 1999 si zahrála v Almódovarově filmu Vše o mé matce, který znamenal průlom v její kariéře. Stejně jako Belle époque získal Oscara za nejlepší cizojazyčný film.

V roce 2001 si zahrála po boku Johnnyho Deppa ve filmu Kokain a Nicolase Cage v Mandolíně kapitána Corelliho. Následovaly filmy Gothika, francouzský Fanfán Tulipán, Sahara s Matthew McConaugheyem a Sexy Pistols s Penélopinou nejlepší kamarádkou Salmou Hayek. Úspěch u kritiky jí přinesl další Almódovarův film Volver v roce 2006, za který získala cenu na filmovém festivalu v Cannes a byla nominována na několik dalších cen, včetně Oscara. Díky tomu se stala první španělskou herečkou, která byla na tuto cenu nominována.

V roce 2008 ztvárnila roli mentálně nestabilní exmanželky Javiera Bardema ve filmu Woodyho Allena Vicky Cristina Barcelona. Její výkon byl velmi vychvalován a získala za něj Oscara, cenu BAFTA a několik dalších ocenění.

Osobní život

Má mladšího bratra Eduarda, který je zpěvákem, a sestru Mónicu, která je jí velmi podobná, čehož bývá využíváno pro některé španělské reklamy. Herečka často věnuje značné finanční částky a také čas charitě. V roce 1997 dělala dva měsíce dobrovolnici v Ugandě.

Po společném filmu Vanilkové nebe v roce 2001 měla po tři roky vztah s Tomem Cruisem. Po filmu Sahara zase přes rok chodila s hercem Matthew McConaugheyem. V roce 2007 byla vyfotografována se zpěvákem skupiny U2 Bonem. Od srpna 2008 chodila se španělským hercem Javierem Bardemem, se kterým hrála již ve dvou filmech - Šunka, šunka a Vicky Cristina Barcelona a kterého si v roce 2010 vzala. 22. ledna 2011 se jim v Los Angeles narodil syn Leo.

V roce 2007, která byla v té době zrovna sama, prohlásila, že chce mít jednou své vlastní děti, ale zároveň chce i nějaké adoptovat. Řekla, že má občas pocit, že by její život nebyl kompletní, kdyby žádné neadoptovala.

Jejími dobrými přítelkyněmi jsou mexická herečka Salma Hayeková a kolumbijská zpěvačka Shakira.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Penélope Cruz (34)

Penelope Cruz jako blondýna, hraje Donatellu Versace

17.05.2017 - Herečka Penelope Cruz (42) se objeví v životopisném seriálu, ve kterém ztvární módní vládkyni a milovnici plastik Donatellu Versace.

Tome, ty šibale! S kým se to líbal Tom Cruise?

17.02.2015 - Hned se dvěma krásnými ohnivými jižanskými kráskami vyrazil Tom Cruise na večeři. Společnost mu dělaly Salma Hayek a Penelope Cruz. Z večeře odcházel se stopami po rtěnce!

Kdo je nejvíce sexy žena světa? Je jí čtyřicet a se svým hereckým manželem má už dvě děti…

15.10.2014 - Časopis Esquire volil jako každý rok tu nejvíce sexy ženu. Letos se jí nestala žádná dvacítka...

Španělská kráska Penelope Cruz oslavila již čtyřicáté narozeniny!

30.04.2014 - Čtyři křížky? Na španělské herečce Penelope Cruz (40) byste je opravdu nepoznali. Do další dekády totiž vchází stejně krásná, jako byla třeba před dvaceti lety.

Konzultant: Krimidrama plné hollywoodských hvězd!

29.11.2013 - Ve snímku spojili své síly dvě legendy - režisér Ridley Scott a spisovatel Cormac McCarthy!

Penélope Cruz konečně prozradila jméno své dcery!

04.08.2013 - Španělská herečka porodila svého druhého potomka před téměř čtrnácti dny!

Všechny články o Penélope Cruz (34) »
TOPlist