Javier Bardem

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec

Věk: 54 let

Datum narození: 1.03. 1969

Výška: 183 cm

Hodnocení Javier Bardem

Přitažlivost
94% (8 hlasů) 2713.místo
Talent
94% (7 hlasů) 4893.místo
Inteligence
94% (5 hlasů) 4488.místo
Vtipnost
90% (5 hlasů) 5671.místo

Fotky Javier Bardem (111)

Životopis Javier Bardem Upravit životopis

Javier Ángel Encinas Bardem (* 1. březen nebo 1. května 1969) je španělský herec, držitel Oscara, Zlatého glóbu a dalších cen.

Životopis

Dětství a původ

Narodil se v Las Palmas na Kanárských ostrovech do umělecké rodiny. Jeho matka Pilar Bardem je herečka, jeho děda byl herec Rafael Bardem, strýc režisér a scenárista Juan Antonio Bardem, oba sourozenci Carlos a Mónica jsou také herci. Již v dětství začal hrát divadlo a účinkoval v televizních seriálech, jako hráč ragby se dostal do španělského národního týmu. Začal studovat malířství, ale studium nedokončil.

Kariéra

Svoji první významnější roli získal ve svých 20 letech ve filmu Las edades de Lulú. V roce 1992 natočil svůj první mezinárodně úspěšný film Šunka, šunka, ve kterém hrála i Penélope Cruz. Do obou těchto filmů jej obsadil španělský režisér Juan José Bigas Luna, který ve spolupráci s ním pokračoval i později. Zahrál si také ve filmech Pedra Almodovara Vysoké podpatky a Na dno vášně.Po učinkování v mnoha španělských filmech konečně prorazil na mezinárodní scéně filmem Než se setmí, kde ztvárnil kubánského spisovatele Reinalda Arenase. To byl zároveň jeho první anglicky mluvící role. O dva roky později si zahrál v režisérském debutu Johna Malkoviche Tanečník seshora.

Úspěch u kritiky mu přinesl film Hlas moře, kde hrál kvadruplegika, který žádal o asistovanou sebevraždu, Rámóna Sampedra. Tento film získal Oscara za nejlepší cizojazyčný film, Bardem získal cenu Goya a ocenění na benátském filmovém festivalu. V roce 2006 ztvárnil postavu bratra Lorenza ve Formanově filmu Goyovy přízraky.

V roce 2007 si zahrál ve snímku filmové adaptaci bratrů Coenových knihy Tahle země není pro starý. Za tuto roli získal několik ocenění, mj. Oscara, Zlatý glóbus a cenu BAFTA. V témže roce také ještě ve filmovém zpracování knihy Gabriela Garcíi Márqueze Láska za časů cholery režiséra Mikea Newella. V roce 2008 získal roli ve filmu Woodyho Allena Vicky Cristina Barcelona.

V roce 2010 ztvárnil hlavní roli ve filmu režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu Biutiful, za kterou byl oceněn na Filmovém festivalu v Cannes cenou pro nejlepšího herce. Za stejnou roli získal nominaci na Oscara za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli. Stal se tak prvním hercem, který byl na tuto cenu nominován za herecký výkon celý odvedený ve španělštině. V lednu 2011 mu byla nabídnuta role ve 23. filmu o Jamesi Bondovi, který má být uveden v listopadu 2012.

Osobní život

Jeho manželkou se stala španělská herečka Penélope Cruz, se kterou natáčel film Vicky Cristina Barcelona. V průběhu natáčení tohoto filmu v sobě našli zalíbení a svou lásku zpečetili tajnou svatbou na Bahamách v polovině července roku 2010. 22.ledna 2011 se mu a jeho ženě narodil syn Leo. Penelope ho přivedla na svět v losangeleské nemocnici Cedars-Sinai (nejdříve chtěla rodit v Madridu, kde oba manželé žijí, ale poté si situaci rozmyslela a porodem v LA usnadnila synovi zisk amerického občanství- tzn. Leo je Španěl po rodičích, ale i Američan). V souvislosti s legalizací sňatků osob stejného pohlaví ve Španělsku v roce 2005 šokoval Javier prohlášením, že by se "oženil hned zítra, jen aby nasral církev", kdyby byl gay.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Javier Bardem (17)

TOP 5 největších filmových psychopatů

24.07.2019 - Vrazi ve filmech spadají v podstatě do dvou základních kategorií.

Konzultant: Krimidrama plné hollywoodských hvězd!

29.11.2013 - Ve snímku spojili své síly dvě legendy - režisér Ridley Scott a spisovatel Cormac McCarthy!

Penélope Cruz konečně prozradila jméno své dcery!

04.08.2013 - Španělská herečka porodila svého druhého potomka před téměř čtrnácti dny!

Penélope Cruz porodila své druhé dítě - má holku!

23.07.2013 - Španělská herečka přivedla svou dceru na svět "za naprostého nezájmu novinářů", kteří radši vyhlíželi nového britského krále!

Penélope Cruz a Javier Bardem prý čekají druhé dítě!

02.02.2013 - Španělský herecký pár se již možná brzy dočká dalšího potomka!

Skyfall: Daniel Craig se vrací potřetí jako James Bond!

25.10.2012 - Jeden z nejočekávanějších filmů roku a také v pořadí třiadvacátá bondovka přichází do českých kin!

Všechny články o Javier Bardem (17) »
TOPlist