Lady GaGa

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 26 fanoušků
Nesnáším
11 antifanoušků
Napiš názor 13 názorů

Povolání: Zpěvačka, Režisér, textařka, skladatelka

Věk: 38 let

Datum narození: 28.03. 1986

Místo narození: USA, New York, Yonkers

Výška: 168 cm

Žánry: alternativní , pop , electro-pop , anglická , electroclash

Hodnocení Lady GaGa

Přitažlivost
76% (194 hlasů) 10700.místo
Talent
80% (186 hlasů) 11394.místo
Inteligence
72% (185 hlasů) 12352.místo
Vtipnost
74% (175 hlasů) 11674.místo

Fotky Lady GaGa (8730)

Lady GaGa nahé fotky (66)

Lady GaGa nahá ve filmech (2)

Videoklipy Lady GaGa (69)

Písně Lady GaGa (344)

Všechny písně Lady GaGa (344) »

Diskografie Lady GaGa (5)

Born This Way ( 23 May 2011)
The Fame Monster EP ( 22 Mar 2010)
The Fame Monster ( 23 Nov 2009)
The Fame ( 2 Dec 2008)
Celá diskografie Lady GaGa (5) »

Životopis Lady GaGa Upravit životopis

Stefani Joanne Angelina Germanotta (* 28. března 1986, Yonkers, New York) je americká zpěvačka a skladatelka italského původu. Její umělecký pseudonym Lady Gaga vznikl podle názvu skladby od skupiny Queen – Radio Ga Ga.

K srpnu 2010 celosvětově prodala přes 15 miliónů alb a 51 miliónů singlů. Časopisy Time a Forbes ji v roce 2010 zařadily mezi 100 nejvlivnějších osobností světa, respektive 100 největších celebrit (na 4. místo). Forbes ji navíc hodnotil jako 7. nejmocnější ženu planety a pro rok 2011 ji označil za nejmocnější ženu planety.

Styl a vlivy

Ovlivnili ji rockoví muzikanti jako David Bowie, Debbie Harry z Blondie či Freddie Mercury z Queen, stejně jako popové ikony 80. a 90. let, Madonna a Michael Jackson. Madonna pro časopis The Rolling Stone řekla, že v ní vidí samu sebe na začátku 80. let, a Lady Gaga na otázku srovnání s Madonnou řekla, že nechce být předvídatelná, ale místo toho provést v popu revoluci – ta poslední byla spuštěna před 25 lety právě Madonnou. Vokálně je zase přirovnávána ke Gwen Stefani, případně ke Kylie Minogue a vizuálně (když je zrovna blond) k Amy Winehouse či Christině Aguilera. Její oblíbený filosof je Rainer Maria Rilke.

Prohlásila o sobě, že zbožňuje módu, která je pro ní všechno. Lásku k módě a stylu zdědila po své matce, která podle ní byla vždy udržovaná a krásná. Když skládá novou písničku, přemýšlí, co bude mít na podiu na sobě. Co se módy, vystupování a herecké interpretace týče, bere Lady Gaga inspiraci u Grace Jonesové. Má vlastní produkční tým, zvaný Haus of Gaga, který pro ni připravuje oděv, účesy a kostýmy a propriety na jeviště. Periodika The Star a Entertainment Weekly kvitovaly její cit pro módu za to nejlepší z desetiletí a též jako něco, čím se dokáže odlišit a vyniknout v davu. Měří 155 cm.

Na začátku své kariéry byla považována za gay ikonu a v gay komunitě měla (a má) silnou základnu.

Lady Gaga se proslavila hlavně hity jako je např. Just Dance, Eh Eh (Nothing else I can say), Poker Face, Paparazzi, Love Game, Bad Romance, Telephone, Alejandro a hity Born This Way, Judas, The Edge of Glory a Yoü and I z třetího alba Born This Way, na které odkazuje i několik remixů.

Mládí a vzdělání

Narodila se jako Stefani Germanotta první ze dvou dětí Josepha a Cynthia Germanotta, jejichž předkové pocházejí z Itálie. Už ve svých 4 letech se učila hrát na klavír a v 11 napsala svojí první klavírní baladu. Ve stejné době nastoupila na římskokatolickou soukromou školu v klášteře Nejsvětějšího Srdce. V necelých 14 letech začala vystupovat v zábavném clubu Open Mike Nights v New Yorku. Ve věku 17 let získala vstup do New York University's Tisch školy umění. Tam, studovala hudbu a zdokonalovala své skladatelské schopnosti. Nakonec ale ze školy odešla, aby se věnovala své kariéře.

Tetování

Po těle má celkem osm tetování. Mezi nejznámější patří symbol Peace, který je inspirován známým zpěvákem Johnem Lennonem a důvod pro něj je takový, že Lennon Lady Gaga poznamenal jako její hrdina. Dalším tetováním, kterého si lze všimnout v Klipu Bad Romance, Telephone a Alejadro, je německý nápis, jenž je vytetován společně s znakem Peace na levé ruce. Tento nápis pochází od básníka Rainer Maria Rilke, jehož považuje za svého oblíbeného filozofa, a je zde napsáno: V nejhlubší hodinu v noci přiznávám si, že byste zemřít, pokud jste byli zakázáni psát. A podívejte se hluboko do svého srdce, kde šíří své kořeny a zde naleznete odpověď a zeptejte se sami sebe, musím napsat? Na zádech má vytetované srdce společně s nápisem Dad in it (Táta je v něm). Důvod pro toto tetování byl ve skutečnosti, že její otec prodělal vážnou operaci srdce. I v bookletu svého druhého alba The Fame Monster se Lady zmiňuje, že její otec je hrdina a děkuje mu, že ji dokázal ochránit před monstry. Od bederní části páteře až po část břicha má vytetované růže s houslovým klíčem. Během druhé poloviny turné The Monster Ball / Bál Příšer, kdy navštívila Tokio, si nechala vytetovat dočasné tetování Little Monster (tak nazývá své fanoušky). A poslední je jednorožec na noze k novému albu Born This way

Ocenění

2009

 • MTV VMA's.... Lady Gaga získala cenu za nejlepšího nového umělce

2010

 • 23. ledna se konalo předávání francouzských cen NRJ Awards 2010 - 1. cena - nejlepší mezinárodní objev
 • na předávání presižních hudebních cen Grammy změnila 5 nominací na své první 2 gramofonky.
 • 17. února 2010 se uskutečnilo předávání cen BRIT AWARD, kde Lady Gaga získala 3 ceny.
 • 25. dubna získala v polské Eska Awards cenu za objev roku.
 • 12. září a předávání hudebních cen MTV v Los Angeles jich obdržela osm, a to v kategoriích nejlepší ženské video, popové video, taneční video, choreografie, střih a režie, spolupráce s Beyoncé a videoklip roku.
 • na předávání evropských cen MTV získala nejvíce cen a to tři sošky za nejlepší zpěvačku roku, za nejlepší píseň i za nejlepší popový počin

2011

 • na předávání cen Grammy proměnila 6 nominací ve tři sošky.
 • 22. května 2011 proběhlo předávání Billboard Music Awards 2011 kde získala 3 ceny.
 • 6. června získala modní cenu "Fashion Icon" za mimořádný přínos módě.
 • prestižní magazín Forbes ji označil za nejvlivnější celebritu roku 2011 a za nejbohatšího umělce do 30 let (výdělek 90 mil. dolarů).
 • 20. června se uskutečnilo předávání kanadských cen Much Music Video Awards 2011 odkud si odvezla 2 ceny ze 3 nominací za UR Favourite International Artist a International Video. Gaga při přebírání cen řekla : "Tuto cenu bych chtěla věnovat svému dědečkovi, který je teď v nebi společně s Clarencem. Jsem teď na pokraji vás obou a miluji vás!"
 • magazín Rolling Stones ji korunoval královnou popu.
 • 28. srpna na MTV Video Music Awards proměnila dvě ceny ze čtyř nominací. Nejlepší ženské video a Nejlepší video se zprávou
 • 1. září Byla uveřejněna informace, že Lady Gaga vyhrála švédskou cenu Swedish Rockbjörn v kategorii "Best International Song". Svým hitem ´Born This Way´ porazila třeba i Adele nebo Jedward
 • 11. září byla uveřejněna informace, že projekt Lady Gaga a TV HBO s názvem "Lady GaGa presents The Monster Ball Tour: At Madison Square Garden" vyhrál cenu EMMY Awards v kategorii "Outstanding Picture Editing for a Special (Single or Multi-Camera)". Gaga je za tento záznam ze svého turné nominována ještě ve 4 dalších kategorií, ale jejich vítěze se dozvíme až 18. září 2011
 • 21.10 se v Sao Paulu konaly ceny MTV Video Music Brasil Awards 2011 a Lady Gaga zde vyhrála cenu v kategorii "Best International Artist", na kterou byla letos nominovaná. V kategorii porazila i například Adele, Katy Perry nebo Beyoncé. Lady Gaga byla v této kategorii nominovaná i v roce 2009 a 2010, ale nikdy cenu nezískala
 • 6. listopadu proběhlo v irském Balfastu předávání evropských cen MTV EMA, kde Gaga proměnila 5 nominací ve 4 výhry a odnesla si tak cenu za největší fanoušky, nejlepší zpěvačku, nejlepší skladbu (Born This Way) a nejlepší video (Born This Way)
 • 10. listopadu se v Berlíně konalo předávání cen Bambi Awards 2011, kde Gaga zvítězila v kategorii "Best International Pop"
 • 17. listopadu vyhrála dvě ceny (Umělkyně roku, Nejlepší videoklip - Born This Way) na mexických cenách Telehit Awards 2011
 • 4. prosince v Hollywoodu převzala cenu "Trevor Hero Award" od americké asociace The Trevor Project za to, že je inspirací pro mládež a zvyšuje viditelnost a porozumění lesbické, gay, bisexuální, transgender komunity.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Lady GaGa (142)

TOP 5 nejlépe placených hereček roku 2022

09.01.2023 - Už jsme vám představili nejvýdělečnější filmy i nejlépe placené herce a v novoročním přemítáním nad uplynulým rokem nám chybí ještě jedna položka.

5 největších překvapení z nominací na Oscary

12.02.2022 - Nominace na Oscary 2022 jsou tady a přinesly s sebou řadu překvapení.

5 nejlepších remaků posledního desetiletí

18.11.2020 - Natáčení předělávky úspěšného filmu je většinou spojováno s leností a honbou filmových studií za snadnými penězi.

5 disneyovek, které čeká hraný remake

13.02.2019 - Pohádky jsou nezbytnou součástí dospívání každého dítěte.

TOP 5 nejlepších filmů roku 2018 podle českých diváků

09.01.2019 - Přestože je první týden nového roku už za námi, my máme s rokem 2018 stále ještě několik nevyřízených účtů.

7 vítězů Zlatých Glóbů 2019

08.01.2019 - Nový rok sotva začal a už tu máme první udílení prestižních filmových cen.

Všechny články o Lady GaGa (142) »
TOPlist